אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כחלון: "לא נאשר למפעל הפיס הימורים באינטרנט" צילום: אלכס קולומויסקי

כחלון: "לא נאשר למפעל הפיס הימורים באינטרנט"

שר האוצר התייחס לכוונתו לבטל את מכונות המזל של מפעל הפיס. "המדינה לא צריכה את מפעל הפיס כדי לבנות כיתות", ציין כחלון

06.06.2016, 12:29 | שירות כלכליסט

"מכונות המזל הן המכונות הכי משומנות לקחת כסף מאוכלוסיות חלשות", אמר שר האוצר משה כחלון. את הדברים אמר היום (ב') לגל"צ. שר האוצר התייחס לכוונתו לבטל את מכונות המזל, ובמקביל ציין כי לא יאשר למפעל הפיס להקים הימורים באינטרנט ובטלפונים סלולריים, כפי שנחשף ב"כלכליסט".

קראו עוד בכלכליסט

"המכונות הללו ממוקדות באיזורים חלשים", ציין כחלון. "זו לא חוכמה לתת לאנשים קצבה בבוקר ואז לקחת מהם אותה בערב דרך ההימורים". בכך כחלון מודה בפה מלא בסלידתו ממכונות ההימורים, שעומדת ברקע להחלטתו לקבל את המלצת ועדה מיוחדת בראשות מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד לבטל מכונות המזל

"הכסף של המהמרים הוא הכסף של האוכל לילדים שלהם. המדינה לא צריכה לספק הימורים", אמר כחלון.

מכונות מזל של מפעל הפיס בתל אביב, צילום: מיכאל קרמר מכונות מזל של מפעל הפיס בתל אביב | צילום: מיכאל קרמר מכונות מזל של מפעל הפיס בתל אביב, צילום: מיכאל קרמר

כחלון ציין כי הוא תומך בהמשך הפרויקטים שמקדם מפעל הפיס, שהכנסותיו עומדות על כמיליארד שקל בשנה, אך טען כי המדינה תוכל להסתדר גם במקרה של צמצום ההכנסות. "לא צריך את מפעל הפיס כדי לבנות כיתות, בשביל זה יש מדינה", ציין כחלון, "המדינה לא צריכה את הכסף הזה משם", בכוונה להכנסות מההימורים. במקביל טען כי לא יפעל להגדלת הגירעון על מנת לפצות על אובדן ההכנסות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

19 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

19.
הסיכויים לזכות בפיס ו/או בלוטו  בסכום משמעותי הם
הסיכויים לזכות בפיס ו/או בלוטו  בסכום משמעותי הם כמעט אפסיים. מדובר במערכת משומנת היטב של יצירת אשליות שמי שמשלם את שכרה הגבוה הינם בני המעמד הסוציו-אקונומי הנמוך ובני נוער תמימים. מדובר בעוד גוף שתפקידו לספק משרות עם הכנסה גבוהה מאד למקורבים שונים. אני מתביישת באלו שהקימו את מפעל ההימורים הזה ובאלו שממשיכים אותו.
Flower  |  07.06.16
לכל התגובות