אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ים של כסף: הכירו את המיזם החדש של עידן עופר ויו"ר גוגל צילום: אוראל כהן, בלומברג ורויטרס

ים של כסף: הכירו את המיזם החדש של עידן עופר ויו"ר גוגל

לפי דיווח ב"פייננשל טיימס", קבוצה של מיליארדרים, ביניהם בעל השליטה בחברה לישראל, חברו לאריק שמידט, להשקעה בחברה שאוספת נתונים על הובלות ימיות במטרה לאתר הזדמנויות השקעה בסחורות

06.06.2016, 14:23 | שירות כלכליסט

קבוצה של מיליארדרים, ביניהם עידן עופר הישראלי ואריק שמידט יו"ר גוגל, משקיעים בקרן גידור כמותית (quantitative hedge fund) להשקעה בחברה שאוספת נתונים של הובלות ימיות. איסוף הנתונים מתבצע במטרה לאתר מגמות העולמיות בסקטור הסחורות - ולפעול על פיהן בשווקים הפיננסיים. כך מדווח ה"פייננשל טיימס".

קראו עוד בכלכליסט

התמיכה הזו מצד המיליארדרים, הכוללים גם את המנכ"ל לשעבר של לוטוס ג'ים מנזי והמיליארדר הטקסני בילי ג'ו מקומבס, מדגישה את העניין ההולך וגדל בטקטיקות השקעה המבוססות על טכנולוגיה, על חשבון קרנות הגידור המסורתיות.

חברת קרגו מטריקס (CargoMetrics) מבוסטון, בה השקיעו המיליארדרים, משתמשת בתדרי רדיו ב-VHF כדי לעקוב אחר התנועות של מעל 120 אלף ספינות ברחבי העולם, כולל מעקב אחר מקומות העגינה שלהן, זאת כדי לאמוד את סוג המטען והגודל שלו.

הנתונים משמשים כדי לסחור במחירי הסחורות, ולעיתים גם כדי לסחור במניות ומטבעות באמצעות אלגוריתמים ממוכנים. "אנשים טובים ממכונות בחלק מהדברים, אבל יש התפוצצות של מידע ברחבי העולם, שאם ננתח אותו מדעית, נוכל למצוא תשואת גבוהות", אמר לעיתון סקוט בורגרסון, מייסד החברה.

מימין עידן עופר, בעל השליטה בחברה לישראל ואריק שמידט, יו"ר גוגל , צילום: אוראל כהן, בלומברג ורויטרס מימין עידן עופר, בעל השליטה בחברה לישראל ואריק שמידט, יו"ר גוגל | צילום: אוראל כהן, בלומברג ורויטרס מימין עידן עופר, בעל השליטה בחברה לישראל ואריק שמידט, יו"ר גוגל , צילום: אוראל כהן, בלומברג ורויטרס

כ-90% מהמסחר העולמי מתבצע דרך הים. בורגרסון הוסיף כי החברה מתכוונת לשלב בהמשך מקורות מידע נוספים כמו תמונות לווין וסריקת יבולים ברחבי העולם, זאת כדי לשפר את המעקב אחר תנועת מחירי הסחורות. "בנינו פלטפורמה שאפשר ליישם על מערכות נתונים אחרות", הסביר. "אנחנו רוצים למדוד הכל, וליצור מפה בזמן אמת של הכלכלה העולמית".

מעופר נמסר בתגובה כי ההחזרים היו "מעבר למתקבל על הדעת".

תעשיית קרנות הגידור נמצאת תחת לחץ בשנים האחרונות, בשל העמלות הגבוהות וההחזרים הנמוכים יחסית. המשקיעים משכו כספים מהקרנות בשישה מבין שמונת החודשים האחרונים. עם זאת, סקר שערכו במורגן סטנלי מצא שהמשקיעים מרוצים דווקא מהביצועים של קרנות הגידור ה"כמותיות" המנוהלות על ידי מחשבים. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות