אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אימון אישי: זיכרון גורלי צילום: יובל חן

אימון אישי: זיכרון גורלי

אמנות לחימה טיפולית מסייעת בשיפור קשב וריכוז; רונן דנציגר, מדריך לחימה טיפולי: "אנו מלמדים את המתאמן להגיב במצבי לחץ כמו בחיי היום־יום"

07.06.2016, 08:16 |  סיון אבוקאי

על פי נתוני משרד הבריאות, בשנים האחרונות חלה בישראל עלייה דרמטית במספר מאובחני הפרעת קשב וריכוז בקרב מבוגרים. גם מי שלא מאובחן מתמודד בכל יום עם מצבי לחץ, חרדה, ארגון מטלות וניהול זמן. Focus Martial Art היא אמנות לחימה טיפולית של הגנה עצמית וקרב מגע שמסייעת להעלות את רמת הקשב והריכוז.

השיעור החל כאימון כושר המשלב תרגילים מוכרים להעלאת הדופק וחיזוק השרירים. בהמשך נערכו תרגילי טכניקה של נשימה נכונה, עמידה יציבה, אגרוף ובעיטות בשק אגרוף. לאחר הטמעת הטכניקה הוחלף השק בתקיפה מבוימת על ידי המאמן באקדח ובסכין. בקרב מגע הלחץ וההפתעה הם מרכיבים מרכזיים, ואלה בהחלט הוסיפו עניין, תרמו לשמירה על ריכוז גבוה במהלך השיעור ועוררו ציפייה לבאות.

רונן דנציגר, מדריך לחימה טיפולי: "אנו מלמדים את המתאמן להגיב במצבי לחץ כמו בחיי היום־יום. עם הזמן התהליך מוטמע ותורם לחוסן נפשי וביטחון עצמי במקביל לתועלת הפיזית". האימון מגוון, מפתיע, מעניין, עובד על מרכיבים פיזיולוגיים שונים וגם נותן כלים מעשיים להתמודדות עם מצבים פסיכולוגיים מורכבים. השיטה מתאימה לכל אחד, ללא קשר לכוח פיזי או גיל (ילדים מגיל 5), ומשלבת פשטות ובנייה הדרגתית של הכישורים.

פרטים: 250 שקל לשיעור פרטי עם אופציה לסדנאות; מודליאני 15 תל אביב.

מד קלוריות: באימון של שעה שורפים 400–800 קלוריות.

רונן דנציגר מביים תקיפה במהלך האימון, צילום: יובל חן רונן דנציגר מביים תקיפה במהלך האימון | צילום: יובל חן רונן דנציגר מביים תקיפה במהלך האימון, צילום: יובל חן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות