אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

דיווח שוטף

בורסות ניו יורק ננעלו בירוק; S&P התקרב לשיא כל הזמנים, וריפון צללה ב-25%

דאו ג'ונס עלה ב-0.4% וננעל מעל רמה של 18,000 נקודות לראשונה מאפריל. S&P 500 עלה ב-0.3% - קרוב מאוד לשיא שנרשם ב-2015; וריפון פספסה את תחזיות האנליסטים בדוחות הרבעון; ורינט עלתה ב-5% לאחר הדוחות; הנפט מסוג WTI בשיא של כמעט שנה - עלה ב-1.7% וננעל על 51.2 דולר. הזהב עלה ב-1.2% ורשם שיא של 3 שבועות

08.06.2016, 23:02 | כתבי שוק ההון

דיווח שוטף מהמסחר באסיה, אירופה וניו יורק: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, שוק הסחורות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

ניקיי האנג סנג שנגחאי דאקס קאק פוטסי דאו ג'ונס נאסד"ק S&P 500

השתתפו בהכנת הידיעה: גיל קליאן ואמיר רוזנבאום

 

23:00 - נעילה חיובית בבורסות ניו יורק, על רקע העלייה במחיר הנפט שננעל הערב בשיא של כמעט שנה: דאו ג'ונס עלה ב-0.4% וננעל מעל רמה של 18,000 נקודות לראשונה מאז אפריל. מדד S&P 500 עלה ב-0.3% - קרוב מאוד לשיא כל הזמנים שנרשם ב-2015. במקביל נאסד"ק עלה גם הוא ב-0.3%.

21:30 - החוזים העתידיים על הנפט ננעלו היום מעל 51 דולר לחבית - לראשונה מאז יולי 2015. הנפט מסוג WTI עלה ב-1.7% וננעל על 51.2 דולר לחבית.הנפט הושפע מנתונים על ירידה במספר אסדות הקידוח הפעילות בארה"ב, המשך ההפרעות באספקת נפט בניגריה ונתונים על יבוא חזק של נפט לסין.

21:00 - החוזים העתידיים על זהב למסירה בחודש אוגוסט עלו היום ב-1.2% על 1,262.3 דולר לאונקיה - שיא של 3 שבועות. התחזקות הזהב נרשמה, על רקע היחלשות הדולר והתפוגגות חששות מהשפעתה האפשרית של העלאת ריבית בארה"ב על מחיר המתכת היקרה. החוזים על כסף זינקו היום גם הם ב-3.7% וננעלו על 17 דולר לאונקיה. 

מטילי זהב במטבעה בניו יורק, צילום: בלומברג מטילי זהב במטבעה בניו יורק | צילום: בלומברג מטילי זהב במטבעה בניו יורק, צילום: בלומברג

 

20:40 - אירופה ננעלה במגמה מעורבת. דאקס הגרמני השיל 0.7% מערכו, קאק הצרפתי ירד ב-0.5% ופוטסי הבריטי עלה ב-0.3%.

 

19:30 - הסחורות החקלאיות מזנקות בבורסת הסחורות בשיקאגו. הסויה קופצת ב-3.7% ל-11.8 דולר לבושל, התירס מתחזק ב-1.4% ונסחר תמורת 4.3 דולר לבושל והחיטה מוסיפה 1.6% לערכה ומחירה בשוק עומד על 5.1 דולר לבושל.

משרד האנרגיה האמריקאי (EIA) פרסם שמלאי הנפט הגולמי ירד בשבוע החולף ב-3.2 מיליון חביות זאת לעומת ירידה של 1.4 מיליון חביות בשבוע שקדם לו. האנליסטים ציפו לירידה מתונה יותר של 2.7 מיליון חביות.

הנפט מסוג ברנט עולה ב-1.5% ונסחר תמורת 52 דולר לחבית, ה-WTI עולה ב-1.4% ל-50.9 דולר, שיא של כמעט שנה. 

 , צילום: shutterstock צילום: shutterstock  , צילום: shutterstock

 

18:30 - יאהו במאמץ לגייס הון: מוכרת את מאגר הפטנטים שלה הכולל כ-3,000 פטנטים, כאשר חלקם מוגדרים כ"קריטיים" – וכולם קשורים לנושא חיפוש ופרסום ברשת.

אחד מהם אף היה בלב המאבק המשפטי בין יאהו וגוגל ב-2002, בסופו הסכימה גוגל לשלם ליאהו 300 מיליון דולר פיצוים במניות והסכמי שימוש. על פי הפרסומים השווי של המאגר מוערך בכמיליארד דולר.

מריסה מאייר מנכ"לית יאהו, צילום: רויטרס מריסה מאייר מנכ"לית יאהו | צילום: רויטרס מריסה מאייר מנכ"לית יאהו, צילום: רויטרס

17:30 - תשואת האג"ח האמריקאית ל-10 שנים נסחרת בירידה של נ"ב אחת ב-1.7%.

 

16:50 - מדד ה-S&P 500 שנסחר כעת ב-2,119 נקודות נמצא במרחק של 0.5% משיא כל הזמנים שנקבע ב-21 במאי 2015 - 2,130.82 נקודות

16:35 - הבורסות בניו יורק פותחות את יום המסחר בעליות שערים. מדד דאו ג'ונס עולה ב-0.3%, מדד נאסד"ק מתחזק ב-0.2% ו-S&P 500 עולה ב-0.3%.

 

ורינט, חברת התוכנה למרכזי שירות ולתחום הביטחוני, דיווחה אמש בתום המחסר בוול סטריט על התוצאות הכספיות לרבעון הראשון של 2016.

הכנסות עמדו על 245.4 מיליון דולר, נמוך מתחזית האנליסטים שעמדו על 250.5 מיליון דולר ונמוך מההכנסות של הרבעון המקביל אשתקד שעמדו של 270 מיליון דולר. הרווח נקי הסתכם ב-29 מיליון דולר, ירידה של כ-30% לעומת רווח של 41 מיליון דולר.

דן בודנר מנכ"ל ורינט, צילום: אוראל כהן דן בודנר מנכ"ל ורינט | צילום: אוראל כהן דן בודנר מנכ"ל ורינט, צילום: אוראל כהן

 

16:10 - צפי לפתיחה חיובית בוול סטריט. החוזה העתידי על ה-S&P נסחר בשיא של 10 חודשים.

 

16:00 - ג'ייקוב הנדסה (Jacobs Engineering - JEC) הנסחרת בבורסה בניו יורק דיווחה כי זכתה במכרז בשווי 5.3 מיליארד דולר להקמת מכרה זהב ועופרת במונגוליה עבור ריו טניטו.

 

15:10 - חברת וריפון (VeriFone) פרסמה את תוצאותיה הכספיות של הרבעון הפיסקלי השני. חברת הסליקה דיווחה על רווח של 47 סנט למנייה זאת לעומת תחזיות מוקדמות של 53 סנט למניה. בנוסף, החברה הורידה את תחזית ההכנסות לרבעון השלישי מ-515 מיליון דולר ל-549 מיליון דולר כפי שחזו האנליסטים.

מניית החברה נופלת ב-30% בנאסד"ק.

מערכת של וריפון במוניות ניו יורק מערכת של וריפון במוניות ניו יורק מערכת של וריפון במוניות ניו יורק

14:40 - אמזון צפויה להשקיעה בהודו כ-3 מיליארד דולר, בעיקר לצורך להרחבת פעילות שירותי הענן והמו"פ שלה במדינה - כך הודיע אתמול מייסד ומנכ"ל ענקית המסחר המקוון, ג'ף בזוס.

ההשקעה הנוכחית מצטרפת להשקעה בהיקף 2 מיליארד דולר עליה הכריזה החברה לפני כשנתיים ועתידה לכלול הקמת מרכז שירותי ענן מקומי והרחבת מרכז המו"פ בהיידראבאד שיהפוך למרכז המו"פ הגדול של החברה מחוץ לארה"ב.

אמזון , צילום: בלומברג אמזון | צילום: בלומברג אמזון , צילום: בלומברג

 

14:15 - בניגוד למגמה באירופה, החוזים העתידיים על המדדים המובילים נסחרים בעליות שערים של עד 0.2%.

 

13:40 - הבנק המרכזי של אירופה (ECB) החל את תכנית רכישת האג"ח של המגזר העסקי באופן רשמי (CSPP), מהלך עליו הכריז הנשיא מריו דראגי בהחלטת הריבית הקודמת  בחודש מרץ. במסגרת התוכנית, הבנק המרכזי של אירופה ירכוש אג"ח שהונפקו על ידי חברות הנמצאות בגוש זאת במטרה לסייע לכלכלת אירופה לצאת לצמיחה מחודשת.

 

רונן מנחם, הכלכלן הראשי של בנק מזרחי טפחות מתייחס לתכנית של הבנק המרכזי: "יצאה לדרך תכנית רכישות אג"ח קונצרניות של הבנק המרכזי האירופי. התוכנית הוכרזה לפני שלושה חודשים ומיד אחר כך החלו תשואות הפדיון לרדת בקצב מהיר יותר. הן נעו בין 1.35% ל-1.45% לפני ההכרזה וירדו בעקביות עד 1% כיום".

 

לדבריו "מבחנה האמיתי של התוכנית תהייה בהמשך – האם היצע האג"ח שיוכל בבנק לרכוש יספיק לביקושים המתוכננים והאם ניתן יהיה להמשיך את התוכנית עד שתיראנה תוצאות ראשונות – גידול משמעותי ברמת הנזילות ובקצב העמדת האשראי ועלייה של האינפלציה לכיוון רמת היעד של 2%".

 

מריו דראגי נשיא הבנק האירופי המרכזי, צילום: אי פי איי מריו דראגי נשיא הבנק האירופי המרכזי | צילום: אי פי איי מריו דראגי נשיא הבנק האירופי המרכזי, צילום: אי פי איי

13:10 - עזיבת בריטניה את האיחוד האירופי עשויה להתגלות כתרחיש הרע במיעוטו הנדרש כדי להבטיח את העתיד הפוליטי של האיחוד, גם אם זה יבוא על חשבון תנודתיות בטווח הקרוב.

 

כך אומר מוחמד אל עריאן, לשעבר מנכ"ל פימקו. אל עריאן אמר את הדברים בשיחה עם מנהלי כספים בכנס FundForum International שנערך בברלין. אל עריאן אמר כי ה"ברקזיט" עשוי דווקא לפתור כמה נושאים מרכזיים בתוך האיחוד האירופי.

ברקזיט, צילום: globalriskinsights ברקזיט | צילום: globalriskinsights ברקזיט, צילום: globalriskinsights

12:50 - הבורסות בעולם נסחרות בשעה זו במגמה מעורבת. באירופה, מדד דאקס יורד ב-0.5% זאת לאחר שעלה אמש ב-1.7%. קאק הצרפתי נסוג ב-0.6% לעומת עלייה של 1.2% אתמול, ופוטסי נסחר ביציבות זאת לאחר שעלה ב-0.5% ביום קודם לכן.

 

המסחר באסיה שננעל לפני כשעה התנהל על רקע נותני המאקרו שפורסמו מוקדם יותר היום. משרד הסטטיסטיקה היפני פרסם שהתוצר של המדינה גדל במהלך הרבעון הראשון ב-0.5% ובמונחיים שנתיים ב-1.9%, בהתאם לתחזיות הכלכלנים. מדד ניקיי הנסחר בבורסה המרכזית בטוקיו הגיב בעלייה של 1%.

 

משרד הסטטיסטיקה בסין פרסם שמדד המחירים לצרכן עלה ב-0.1% במהלך חודש מאי, נמוך  ב-0.1%מתחזיות האנליסטים ומהחודש שקדם לו. מדד שנגחאי הגיב בירידה של 0.2%.

 

הנפט מסוג ברנט עולה כעת בשווקים ב-0.8% ונסחר מעט מתחת לרמת 52 דולר לחבית, ה-WTI עולה ב-0.6% ל-50.9 דולר לחבית.

 

הברוסות בניו יורק ננעלו אמש בנעילה מעורבת כאשר מדד דאו ג'ונס ו-S&P עלו ב-0.1% ומדד נאסד"ק ירד בשיעור דומה.

 

הבנק העולמי חתך אתמול את תחזית הצמיחה העולמית ל-2.4% ב-2016. התחזית הקודמת, מינואר, היתה לצמיחה של 2.9%. גם התחזית ל-2017 נחתכה - מ-3.1% ל-2.8%. "שורה של סיכונים עלולה להוריד את הכלכלה העולמית מפסי ההתאוששות, קובעים כלכלני הבנק.

בבנק חוששים גם כי הפדרל ריזרב יעלה את הריבית באופן מהיר יותר מציפיות השוק, דבר שיכול להוביל לקפיצה בעלויות המימון ולהצית משבר פיננסי ברחבי העולם.

סם סטובל (וידאו), מנהל מחלקת אסטרטגיה ב-S&P: "אני רואה בחיוב מחירי נפט מעל 50 דולר, המשמעות היא שהכלכלה הגלובאלית חזקה מספיק על מנת לדחוף את מחירי הנפט למעלה. מעבר לכך, עשויה להיות לרמת מחירים זו השפעה חיובית על תחזיות הרווח של החברות".

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

1.
זכרו שבתקופת המשבר הגדול עם ה"אג"ח" היווני, שלח
זכרו שבתקופת המשבר הגדול עם ה"אג"ח" היווני, שלח אובמה את שר האוצר שלו שיתנחל באירופה וישפיע על מקבלי ההחלטות שם לכסות בגדול את הפסדי הענק של הבנקים חשובים באירופה בגין משבר זה. על מנת שהנפילה בבורסות באירופה תיפסק בכדי למנוע את המשך המפולת בול סטריט. בימים אלה של בחירות בארה"ב רוצה אבמה שלא תהיינה מפולות בוול סטריט ולכן יושב משהו בארה"ב על "ורידו" של דרגי לרכוש בבהלה את האג"ח הקונצרניים החשובים באירופה. שכן טיטויי הפסדי העתק בדין היוונים הגיע עד נפש ממש, זאת אומרת שעומד לפרוץ השבר הגדול של ההפסדים האלה במלוא עוצמה. אם אכן המצב באמת קשה יש חשש גדול לשבר בבורסות בכל העולם בימים הקרובים......
Bucket  |  08.06.16