אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מקורבו של נתניהו רמי סדן נבחר ליו"ר חדשות 10 צילום: פייסבוק

מקורבו של נתניהו רמי סדן נבחר ליו"ר חדשות 10

מכל המועמדים האפשריים בחר דירקטוריון חדשות הערוץ דווקא בסדן, שהיה שותף לקמפיין הבחירות של ראש הממשלה ויצא נגד תחקירים נגדו. יו"ר ועד העיתונאים: "מודאג וקורא לדירקטוריון לשקול מחדש ההחלטה השגויה, למען עצמאות חברת החדשות"

06.06.2016, 19:20 | אלירן מלכי

רמי סדן, בעל משרד הפרסום והלובינג סדן, נבחר ליו"ר הדירקטוריון בחדשות ערוץ 10 ברוב של חמישה נציגים של קבוצת RGE, בעלת הערוץ, אל מול שלושה נציגי הציבור שבדירקטוריון ומנכ"ל הערוץ, שהצביעו נגד. מול סדן התמודדו ד"ר זהר קדמון סלע המתמחה ברגולציה, ד"ר אורנה לביא שטיינר ורו"ח איתן זינגר. שלושתם הם גם נציגי הציבור שהתנגדו בתוקף למועמדותו של סדן והצביעו נגדה.

יו"ר הדירקטוריון של ערוץ 10, מודי פרידמן, תמך במינוי. עוד תמכו במינוי: יואב הלדמן מנכ"ל נענע10 וכן שירה רקנאטי, ירון שגב ונציג נוסף של חברת REG

. מנכ"ל ערוץ 10, יוסי ורשבסקי, המכהן גם בדירקטוריון חברת החדשות, הצביע נגד המינוי של סדן. גם נציגי הציבור ד"ר זוהר קדמון, ד"ר אורנה לביא שטיינר ואיתן זינגר

הצביעו נגד המינוי. 

קראו עוד בכלכליסט

סדן, שנחשב למקורב למשפחת נתניהו, עבד עם ראש הממשלה לראשונה במסגרת קמפיין הבחירות שלו בשנת 1996. סדן היה אחראי על קמפיין הבחירות במגזר הדתי. כעת, לאחר שמקורב למשפחת נתניהו התמקם במערכת החדשות, עיתונאים רבים בערוץ הביעו חשש שיתבקשו להימנע ממתיחת ביקורת על ראש הממשלה.

לסדן יוחסו בעבר אמירות על אופן הסיקור של התקשורת את ראש הממשלה. לאחר שהעיתונאי רביב דרוקר חשף בערוץ 10 את פרשת ביבי טורס, התראיין סדן בערוץ 7 ואמר כי התקשורת "מחפשים את נתניהו ורעייתו מאז 1996, לא יעזור כמה יועצי תקשורת ועורכי דין יתמודדו מולם, הם ימשיכו להפיץ את הסיפורים באובססיביות. אם יש עבירה פלילית, יש משטרה ובתי משפט, אבל לא ייתכן שהעיתונות תהפוך לכלי שיפוטי. תפקידה של העיתונות לחשוף עובדות ולא לשפוט אנשים. העיתונות חייבת לתת תמונה שלמה ולחשוף מה אותם בכירים עושים באותם טיסות וכמה כסף הם מצליחים לגייס".

המינוי תופס את ערוץ 10 בעיתוי בעייתי. לפני כשבועיים הכריז ועד ערוץ 10 על סיום סכסוך העבודה בינו לבין הנהלת הערוץ, שהוכרז בעקבות דרישת ההנהלה לפטר 45 מעובדי הערוץ נוכח הפסדים שהערוץ הציג בדו"חות הכספיים שלו שהסתכמו, על פי ההערכות, בין 3–7 מיליון שקל. במסגרת ההסכמות בין הוועד לערוץ, צומצמו מספר העובדים שהיו בסכנת פיטורים מ־45 ל־12 עובדים.

רמי סדן, צילום: פייסבוק רמי סדן | צילום: פייסבוק רמי סדן, צילום: פייסבוק

את תגובתו של סדן ואת של קבוצת RGE לא ניתן היה להשיג.

יו"ר ועד העיתונאים בערוץ, מתן חודורוב, מסר: "החופש העיתונאי והביקורתיות הם סמלה הבלתי מעורער של ״חדשות 10״, מנהליה ועובדיה, זה שנים רבות. על רקע זה לא ברור מדוע מצאה RGE לנכון למנות בהפתעה ליו"ר את סדן, שהינו מקורב לזוג נתניהו, יצא בגלוי נגד תחקיר 'המקור' על נסיעותיהם וחבר בהנהלת אגודה שקראה בעבר לסגירת החברה. זאת, מבלי להידרש לניגודי עניינים לכאורה העלולים לנבוע בערוץ מסחרי מעיסוקיו כלוביסט, פרסומאי ואיש יחסי ציבור. כפרשן כלכלי וכנציג העובדים אני בהחלט מודאג וקורא לדירקטוריון לשקול מחדש את ההחלטה השגויה, למען עצמאות חברת החדשות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
התקשורת אכן מחפשת את נתניהו מכיון שמעולם לא
התקשורת אכן מחפשת את נתניהו מכיון שמעולם לא היה כאן ראש ממשלה שקרן, מושחת , ושטובת המדינה ואזרחיה כ"כ לא מעניינים אותו. האיש מחריב את כל ערכי היסוד שעליהם קמה המדינה וגורם לנזקים שיקח עשרות שנים לתקן, אם בכלל. לא סתם כינה אותו יצחק שמיר שעל יושרתו אין עוררין, "מלאך החבלה". כך אומר מי שנמצא איתו באותה מפלגה, אז מה אחרים יגידו? . לצערי נתניהו אלוף בלהפחיד אנשים שלא חושבים עם הראש, ולכן הם מפחדים ומאמינים לכל.  
Umbrella  |  06.06.16
לכל התגובות