אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טרור באיסטנבול: 11 הרוגים בפיצוץ מכונית תופת צילום: רויטרס

טרור באיסטנבול: 11 הרוגים בפיצוץ מכונית תופת

מכונית עמוסה בחומרי נפץ התפוצצה באזור מתויר בעיר הטורקית: "היעד - אוטובוס משטרתי". אף ארגון לא לקח אחריות לפיצוץ שבו נפצעו 36 בני אדם

07.06.2016, 11:10 | ynet

11 בני אדם לפחות נהרגו היום (ג') ו-36 נפצעו בפיצוץ מכונית ממולכדת ליד תחנת אוטובוס באזור תיירותי באיסטנבול. כך מסר מושל איסטנבול. כמה כלי תקשורת דיווחו כי הפיגוע היה מכוון נגד אוטובוס משטרתי. המושל ואסיפ שאהין מסר כי ההרוגים הם שבעה שוטרים וארבעה אזרחים. לפחות שלושה מהפצועים במצב קשה.

רשת CNN Turk דיווחה שהמכונית שהתפוצצה הייתה עמוסה בחומרי נפץ ושהיא פוצצה מרחוק. לפי שעה, אף ארגון לא לקח אחריות על הפיצוץ בעז בטורקיה, אך החשד המיידי נופל בדרך כלל על ארגון "המדינה האיסלאמית" (דאעש) או על "המחתרת הכורדית" (PKK) או על ארגוני שמאל קיצוני במדינה. לדברי מושל איסטנבול, הפיצוץ אירע בעת שהרכב המשטרתי עבר בתחנה. 

הפיגוע באיסטנבול, צילום: אי פי איי הפיגוע באיסטנבול | צילום: אי פי איי הפיגוע באיסטנבול, צילום: אי פי איי

 

בעקבות הפיצוץ התהפך האוטובוס המשטרתי וכמה בניינים סמוכים גם ניזוקו, כולל בית מלון שהכניסה אליו נהרסה והחלונות התנפצו.

"חשבנו שזה ברק"

 

"מכונית התופת נועדה לפגוע בכלי רכב שנשאו צוות משטרתי למתן תגובות מהירות ועברו באזור. התוצאה היא ששבעה שוטרים וארבעה אזרחים איבדו את חייהם", אמר המושל.

"היה רעש עז, חשבנו שזה ברק, אבל בדיוק באותה שנייה התנפצו חלונות זכוכית של חנות. זה היה מפחיד מאוד", סיפר סווהר, בעל חנות מקומית. הפיצוץ היה כה עז עד שהעיף ממדפי החנות את כל המוצרים.

השנה סבלה טורקיה משורה של פיגועים. שני פיגועי התאבדות בוצעו באזורים תיירותיים באיסטנבול על ידי דאעש, ושני פיגועי התאבדות בוצעו באנקרה על ידי המחתרת הכורדית.

 

איסטנבול, לאחר הפיגוע, צילום: איי פי איסטנבול, לאחר הפיגוע | צילום: איי פי איסטנבול, לאחר הפיגוע, צילום: איי פי

 

כ-500 אנשי ביטחון טורקים מצאו את מותם בפיגועים של ה-PKK או בקרבות עמו. כך לפי נתוני הצבא הטורקי, שטוען כי הרג 4,500 חברים במחתרת הכורדית במבצעים בטורקיה ובצפון עיראק, מקום שנחשב למעוזה של המחתרת ומופצץ לעתים קרובות על ידי מטוסי קרב טורקיים.

ה-PPK נלחם למען אוטונומיה לעם הכורדי בדרום-מזרח טורקיה. הסכסוך בן עשרות השנים עם השלטונות הטורקיים גבה את חייהם של 40 אלף בני אדם. המחתרת הכורדית מוגדרת ארגון טרור על ידי טורקיה, ארצות הברית והאיחוד האירופי.

בחודש שעבר נפצעו שמונה בני אדם באיסטנבול בפיצוץ דומה של מכונית ממולכדת שנועד לפגוע ברכב צבאי בסמוך לכניסה למוצב צבאי עם תחילת שעות העומס בכבישים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות