אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רגע אחרי כניסת פאפא: וליאנט חותכת בחדות את תחזית הרווח צילום: נמרוד גליקמן

רגע אחרי כניסת פאפא: וליאנט חותכת בחדות את תחזית הרווח

חברת התרופות הקנדית הורידה בפעם השנייה השנה את צפי הרווח - הפעם הורדה של 2 דולר, לטווח של 7-6.60 דולר למניה. המנכ"ל ג'וזף פאפא, שהגיע מפריגו: "וליאנט ובעלי המניות שלה עברו תקופה קשה"

07.06.2016, 14:22 | מיקי גרינפלד
חברת הפארמה וליאנט (Valeant) בעוד חדשות מאכזבות - עוד חולייה בשרשרת - הפעם עם הורדה נוספת, וחדה במיוחד, של התחזית השנתית.  

קראו עוד בכלכליסט

החברה הקנדית צופה עתה לשנה כולה רווח בטווח של 7-6.60 דולר למניה, כשהתחזית הקודמת מחודש מרץ עמדה על 9.50-8.50 דולר למניה - וגם זו היתה למעשה הורדת תחזית, שכן עד אז עמד הצפי של וליאנט על רווח של 13.75 דולר למניה.

וליאנט הורידה אף הצפי שלה בשורה העליונה, שעומד עתה על פי העדכון על הכנסות של 10.1 ל-9.9 מיליארד דולר, מול 11.2-11 מיליארד דולר בתחזיתה הקודמת.

בדוח לרבעון הראשון שפורסם היום הציגה וליאנט הפסד של 373.7 מיליון דולר, או 1.08 דולר למניה, מול רווח של 97.7 מיליון דולר או 29 סנט למניה ברבעון המקביל אשתקד. הרווח המתואם ירד ברבעון הראשון ל-1.27 דולר למניה, מול 2.05 דולר למניה ברבעון המקביל. ההכנסות עלו ב-9.3% ל-2.37 מיליארד דולר.

שווי מניית וליאנט נחתך ב-90% מאז אוגוסט האחרון, לנוכח שורה ארוכה של אירועים, שהחלו במתקפה חריפה על החברה, לאחר שנחשפה פרקטיקת העלאת מחירי התרופות הקיצונית שלה - שהובילה לחקירה מטעם הקונגרס, משפרד המשפטים ורגולטורים נוספים. וליאנט חשפה בהמשך כשלים בדוחותיה הכספיים ורק באפריל האחרון הגישה את הדוח השנתי ל-2015.

בסוף חודש אפריל הודיעה וליאנט על מינויו של מנכ"ל חדש, ג'וזף פאפא, שהוביל עד אז את כמנכ"ל מוערך את חברת התרופות פריגו. פאפא נכנס לתפקידו באופן מלא בחודש שעבר. 

לאחר פרסום אזהרת הרווח אמר פאפא כי "התוצאות הרבעוניות משקפות את הקשיים שעמם התמודדה החברה בתשעת החודשים האחרונים. וליאנט ובעלי המניות שלה עברו תקופה קשה, ואף שגם בשנת 2016 החברה ניצבת בפני שורה של אתגרים בחלק מהחטיבות שלה, רוב הפעילות שלנו מציג ביצועים בהתאם לציפיות".

ג ג'וזף פאפא | צילום: נמרוד גליקמן ג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות