אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צחי סולטן וניר פלג מכרו מערכות סולאריות לקרן הליוס ב-60 מיליון שקל צילום: אריק שרוסטר

בלעדי לכלכליסט

צחי סולטן וניר פלג מכרו מערכות סולאריות לקרן הליוס ב-60 מיליון שקל

מדובר ב-172 מערכות סולאריות בעלות הספק של 50 קילו וואט שפרושות בכל רחבי הארץ ונמצאות בבעלות פרטית של השניים

07.06.2016, 14:59 | אורן פרוינד

אנשי העסקים צחי סולטן וניר פלג מכרו מקבץ מערכות סולאריות שברשותם לקרן הליוס תמורת לכ-60 מיליון שקל. כך נודע ל"כלכליסט".

קראו עוד בכלכליסט

מדובר ב-172 מערכות סולאריות בעלות הספק של 50 קילו וואט שפרושות בכל רחבי הארץ ונמצאות בבעלות פרטית של השניים (לא תחת החברה הציבורית סולגרין).

סולטן ופלג הכניסו למעשה את קרן הליוס כשותפה לחברה פרטית

שמחזיקה במערכות כך שלאחר העסקה השניים יישארו עם אחזקה של 20% והיתרה תיוותר בידי קרן הליוס. על פי ההערכות, סולטן ופלג יוצאים מהעסקה הזאת ברווח של 10 מיליון שקל וימשיכו לנהל ולתפעל את המערכות.

סולטן ופלג ביקשו תחילה לבצע עסקת בעלי עניין ולמכור את המערכות הללו לחברה הציבורית סולגרין שבשליטתם. אלא שיתר בעלי המניות התנגדו למהלך ובסופו של יום מכרו את השניים את המערכות לקרן הליוס.

המערכות שנמכרו הניבו תזרים שנתי של 5.5 מיליון שקל ונמכרו בתשואה של 9%. מדובר בירידה משמעותית בתשואות הפרויקטים הסולאריים שהניבו עד לפני מספר שנים תשואות של 15% ומעלה.

ניר פלג, צילום: עמית שעל ניר פלג | צילום: עמית שעל ניר פלג, צילום: עמית שעל

לסולטן, מוותיקי החתמים בישראל והבעלים והיו"ר של כלל חיתום שהתמזגה לאחרונה עם דיסקונט חיתום, יש פעילות ענפה בתחום הסולארי. יחד עם פלג השניים מחזיקים בפעילות סולארית תחת חברת סולגרין הבורסאית שנסחרת בתל אביב בשווי של 22 מיליון שקל.

את עיקר הפעילות של החברה רכשו סולטן ופלג מידי ח. מר של איש העסקים חיים מר וקבוצת משקיעים הכוללת בין היתר את רם בלינקוב, לשעבר הממונה על אגף התקציבים באוצר ועמוס לסקר, מנכ"ל חברת החשמל לשעבר. קרן הליוס העניקה אז לסולטן ולפלג הלוואה של 28 מיליון שקל לצורך העסקה בסך של 60 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות