אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

דנקנר חתם על ההסדר עם הבנקים: יפנה את הווילה בהרצליה בתוך חודש

בעל השליטה לשעבר באי.די.בי שילם לבנקים 30 מיליון שקל במועד החתימה ויעביר 40 מיליון נוספים תוך שנה; החל מהשנה החמישית יעביר לבנקים 60% משכרו

07.06.2016, 17:17 | גולן חזני
נוחי דנקנר חתם היום על הסדר החוב מול הבנקים, שלפיו יפנה את הווילה בהרצליה פיתוח עד ה-12 ביולי.

קראו עוד בכלכליסט

על ההסדר פורסם לראשונה ב"כלכליסט". דנקנר, שחובותיו מוערכים ב-500 מיליון שקל, שילם לבנקים 30 מיליון שקל במועד החתימה ויעביר 40 מיליון נוספים תוך שנה; 20 מיליון שקל ישולמו כעבור 3 שנים, והחל מהשנה החמישית יעביר לבנקים 60% מהשכר שישתכר במסגרת פעילותו העסקית, ולפחות 60 מיליון שקל במשך שלוש השנים. מהשנה השמינית יעביר 60% משכרו גם כן ולפחות 30 מיליון שקל נוספים.

בנק דיסקונט היה הבנק האחרון שחתם על ההסדר אמש, ואיפשר את ביצועו. מחצית מהבית ברחוב שלמה המלך בהרצליה רשום על שמו של דנקנר, ושווי הבית מוערך ב-45 מיליון שקל.

כך נראה ביתו של נוחי דנקנר ב-2014:

דנקנר חייב כספים שלווה כדי להחזיק את חברת טומהוק הפרטית וחברת הבת שלה, גנדן, שבאמצעותן החזיק באי.די.בי הציבורית. דנקנר לווה את הכספים הן לצורך הרכישה הראשונית של אי.די.בי והן כדי לחזק את אחיזתו בחברות התאגיד על ידי רכישת מניותיהן. כזכור, דנקנר איבד את השליטה באי.די.בי. בתחילת 2014.

מכירת הבית מהווה חלק משמעותי מההחזר הראשוני של החוב. דנקנר יצטרך לפנות את הווילה בתוך 35 ימים לאחר החתימה — דרישה שהבנקים העמידו מתחילת המו”מ כעניין הצהרתי והיענות ללחץ הציבורי שאינו מבין מדוע חייבי משכנתא מפונים מבתיהם, ואילו אדם שחייב חצי מיליארד שקל נותר בביתו.

עם זאת, בשל התארכות הדיונים בין הבנקים על גיבוש העסקה, “הרוויח” דנקנר עוד כמעט שנתיים בביתו המפואר. מדובר בסוג של הקלה שדנקנר קיבל מהבנקים, שלא התעקשו להוציאו מביתו. בבנקים הסבירו אתמול כי המחויבות העסקית שלהם היא להשיג החזר גבוה ככל הניתן ואם היו מוציאים את דנקנר מביתו בלי הסדר מוסכם, ספק אם היו משיגים יותר מ־40־50 מיליון שקל מההחזר.

נוחי דנקנר בביהמ"ש, צילומים: אוראל כהן נוחי דנקנר בביהמ"ש | צילומים: אוראל כהן נוחי דנקנר בביהמ"ש, צילומים: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

69 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

68.
שנה שעברה רצה נוחי לעשות תספורת על חשבון
שנה שעברה רצה נוחי לעשות תספורת על חשבון הציבור, וביקש מבנק לאומי ויתור על סך 400 מיליון שקל, הציבור לחץ ונוחי לא קיבל ויתור. אך נוחי יודע אך לעבוד על הציבור!  לחכות, לחכות, ואנא בהסדר חובות (בשקט) הבנקים ויתרו על 300 מיליון שקל. * כמובן שנוחי יוכל לשלם את ההיתרה. עם כל מה שאדון נוחי עביר לחו"ל, אני לא דואג לו. נו, מי אמר שהחיים לא יפים? Bravo
Teepee  |  08.06.16
לכל התגובות