אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אני אפס ואתם טמבלים צילום: Brett Vincen

אני אפס ואתם טמבלים

הקומיקאי האוסטרלי ג'ים ג'פריז מוצא את השלילי בכל דבר. שלשום הוא הפיל את הקהל הישראלי מצחוק

08.06.2016, 09:06 | תומר הדר
ביציאה מהיכל שלמה בתל אביב השתרך סמוך לחצות תור ארוך של נהגים שנאבקו במכונות התשלום. “Don’t Be a Cunt”, צעק אחד מהם על אחר, והאחר צחק. אחרי הכל, האנשים האלה בדיוק יצאו מהופעה שזה היה המסר העיקרי שלה. המופיע, הקומיקאי האוסטרלי הידוע ג'ים ג'פריז, השתמש יותר מ־50 פעמים במהלך הערב במילה Cunt — מילת סלנג שמשמעה איבר המין הנשי, וגם קללה מעליבה שנועדה להביע זלזול בכל אדם.

ג'פריז אוהב להשתמש במילה הזו כדי לומר על אדם שהוא רע או מגעיל — בערך כמו ג’פריז עצמו. אלא שג'פריז לא רק מגעיל אלא גם מצחיק. מצחיק ברמות שגרמו לקהל להתפתל מצחוק ומכאבי בטן.

ג ג'ים ג'פריז | צילום: Brett Vincen ג

בימים אלה הוא נמצא בעיצומו של סיבוב הופעות עולמי של מופע הסטנד־אפ השביעי שלו. ששת המופעים הקודמים שלו הפכו כולם למארזי די. וי.די רבי־מכר. לישראל הוא הגיע בפעם הראשונה לצמד הופעות, שהשנייה מביניהן התקיימה שלשום.

לג'פריז יש יכולת מרשימה לקחת כל מצב יומיומי ולמצוא את השלילי שבו. את השלילי הזה הוא יודע להציג בצורה האיומה, הפשוטה והמצחיקה ביותר שיש. ב־2013 עלתה ברשת FX הסדרה "לג'יט" בכיכובו. " לג'יט" ששרדה שתי עונות עסקה בחייו של בן דמותו של ג’פריז וצמד שותפיו לדירה — האחד אלכוהוליסט והשני משותק מצווארו ומטה.

הוא שונא כל דבר וכל אחד, אבל אוהב סמים, אלכוהול וסקס. "פעם בחורה ניסתה לסחוט אותי, היא הבטיחה שתיתן לכתבי רכילות תמונה שלי מסניף קוק", הוא מסביר לקהל. "ביג דיל, נראה לי שאפילו בתמונה שלי ברישיון הנהיגה רואים אותי מסניף קוק".

אין לו בעיה להיכנס ביהדות, בלסביות, בדונלד טראמפ. גם אין לו בעיה כשאחד הצופים, יהודי אמריקאי השוהה בחופשה בישראל, קורע את הכרטיס מול עיניו אחרי שנעלב מבדיחה על טראמפ. "טמבל, מה תעשה, אתה כבר בפנים, את הכסף שלי קיבלתי", מסביר לו ג'פריז מיד אחרי שהבירה השלישית שלו נגמרת ואנשי ההפקה ממהרים למלא לו את הכוס.

העימות בין ג’פריז לצופה יוצר אי־נוחות אמיתית. לג’פריז באמת אין שום מחסומים. הוא מספר למשל שלו ולבת זוגו, השחקנית קייט לאובן, יש ילד בן 3. הוא חשב שהילד חכם להפליא אבל כשהגיע לגן, בהוליווד, גילה שהילד שלו טיפש. עם זאת, הוא מצא נקודת אור: לפחות הילד שלו לא מטומטם כמו הילד של הסולן של בלינק 182.

אחד הדברים שהוא שונא במיוחד זה דת. בכל הופעה הוא מדגיש את היותו אתאיסט, אך מהסיבות הפשוטות ביותר: "חם בחוץ. 35 מעלות. בירושלים מסתובבים אנשים במעילים שחורים, עם זקנים וכובעים. אלוהים שלכם מרושע", הוא אמר. המסר פשוט. ומצחיק.

בהופעה של ג'פריז יש הרבה כנות. לפעמים הוא לא כל כך רוצה להצחיק, אבל הקהל עדיין צוחק. "אני אדם דיכאוני. לא בצחוק. פעמיים ניסיתי להתאבד, פעמיים נכשלתי", התוודה. "מבחינתי כל הקהל הזה, העובדה שאני נמצא בפעם הראשונה בישראל, כל זה לא משנה את העובדה שבעיני עצמי אני אפס”. הקהל צוחק. ג'פריז מסביר שזה ממש לא מצחיק. הקהל שותק. ואז שוב צוחק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות