אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד הרווחה יקים קרן הלוואות לסגירת חובות בהוצאה לפועל צילום: תומי הרפז

משרד הרווחה יקים קרן הלוואות לסגירת חובות בהוצאה לפועל

לראשונה נוקט המשרד יוזמה לפתרון אחת המצוקות הקשות של הציבור העני בישראל ויעניק הלוואות של עד 20 אלף שקל בריבית של 5% לשנה, אשר תוחזר כמענק

07.06.2016, 18:01 | מיקי פלד
משפחות במצוקה כלכלית יוכלו לקבל הלוואות של עד 20 אלף שקל מהמדינה באמצעות קרן ייעודית שיקים משרד הרווחה, כך הודיע היום (ג') המשרד. הקרן צפויה לעמוד על כ-5 מיליון שקל בשלב ראשון, תקציב שיגיע מהמשרד עצמו לצד ארגונים שותפים אפשריים כמו הג'וינט ואחרים.

קראו עוד בכלכליסט

לפי דברי שר הרווחה, חיים כץ, בשלב התכנית הניסיונית של הקרן ייהנו כ-300 משפחות שאותרו על ידי לשכות הרווחה ברחבי הארץ ככאלו ששקועות בחובות ועובדות. כל משפחה כזו תקבל הלוואה של עד כ-20 אלף שקל, במטרה שזו תעזור לה להגיע להסדר עם הנושים בהוצאה לפועל על החזר החוב ומחיקה של חלק אחר שלו. כך, יוותר למשפחה רק חוב לקרן שאותו היא תפרע בתשלום חודשי של 500 שקל בחודש בתוספת לריבית של 5% לשנה. כאשר החוב ייפרע כולו המשפחה תקבל את הריבית כמענק. כמו כן, ההלוואה תכלול תמיכה במשפחה בצורה של ייעוץ משפטי ופיננסי להסדר עם הנושים.

שר הרווחה חיים כץ. התוכנית תחל כפיילוט עם 300 משפחות, צילום: עמית שעל שר הרווחה חיים כץ. התוכנית תחל כפיילוט עם 300 משפחות | צילום: עמית שעל שר הרווחה חיים כץ. התוכנית תחל כפיילוט עם 300 משפחות, צילום: עמית שעל

בהנחה והקרן תתחיל לפעול, תהיה זו פעם ראשונה שמשרד הרווחה נוקט גישה אקטיבית כלפי אחת המכות הקשות של הציבור העני בישראל. על פי נתוני המשרד, כ-400 אלף משפחות בישראל, הנמצאות במצב של נזקקות ועוני, נקלעות למצב חובותיהן מתגלגלים אחד על גבי השני שהמשפחה מתקשה להשתקם ולעולם לא תוכל להחזיר את חובותיה. לדברי כץ, "כיום משפחות נאלצות לקחת הלוואות בריביות דרקוניות שנעות בין 15%-18%, ואף ברגע מצוקה לפנות לשוק האפור ולבור תקציבי ללא מילוט וחשיפה לסיכונים מיותרים. אנחנו הולכים למודל אשראי המתבסס על תהליך שיקומי סוציאלי- כלכלי שיוציא את המשפחות ממעגל חובות אינסופי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

1.
בס"ד פשוט בושה!! יש כסף למדינה לסייע למשפחות
בס"ד פשוט בושה!! יש כסף למדינה לסייע למשפחות האלה! הכסף נמצא במפעל הפיס- שלדעתי מיותר לחלוטין כל הגרלות הלוטו, טוטו, שמוטו שלהם שנועדו רק לסחוט כסף מהציבור! רק אחד למלייארד כניראה זוכה אם בכלל! ולא דווקא אלה שהכי צריכים את הכסף הזה לאוכל וחשמל ומים ומיסים ועוד ועוד הוצאות שלאלה שלמעלה אין כניראה- "חיי מלכות"... לאזרח הפשוט שניקרע ביום יום מעמל עבודתו תמורת שכר מינימום עלוב... המדינה חייבת להתעורר ומהר ולעזור להם בע"ה,  אחרת בקרוב ניראה הרבה ברחובות.... חס ושלום!!!
michal123  |  07.06.16