אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סוסייטה ישלם חצי מיליון יורו לג'רום קרוויאל - שכמעט גרם לקריסת הבנק צילום: בלומברג

סוסייטה ישלם חצי מיליון יורו לג'רום קרוויאל - שכמעט גרם לקריסת הבנק

בית דין בפריז פסק כי לבנק לא היתה "שום סיבה ממשית" לפטר את הסוחר, זאת אף שהורשע ונידון למאסר בשל התנהלותו. בא כוחו של הבנק כבר הודיע כי יערער על "ההחלטה השערורייתית"

07.06.2016, 20:01 | שירות כלכליסט
הבנק הצרפתי סוסייטה ג'נרל נדרש לשלם לז'רום קרוויאל 450 אלף יורו בשל "פיטורים לא הוגנים", זאת על אף העובדה שהסוחר לשעבר בבנק גרם לו להפסד של קרוב ל-5 מיליארד יורו בשל עסקאות מפוקפקות.

קראו עוד בכלכליסט

בית דין תעסוקתי בפריז פסק היום (ג') כי לבנק לא הייתה "שום סיבה ממשית" לפטר את קרוויאל, זאת על אף העובדה כי הורשע ונידון למאסר בשל התנהלותו. פסק הדין כולל 100 אלף יורו שהבנק ישלם לו בשל הפיטורים הלא הוגנים ועוד בונוס של 300 אלף יורו עבור 2007. עם זאת, בית המשפט דחה את דרישתו של קרוויאל לפיצויים בגובה הסכום שהוא הפסיד לבנק. "סוסייטה ג'נרל אינם יכולים להעמיד פנים שלא היו מודעים לפעילות המזויפת של קרוויאל" לפני פיטוריו בינואר 2008, פסק השופט יו קמבורנאק. "הפיטורים לא הענישו את קרוויאל על מעשיו, אלא על ההשלכות שלהם", הדגיש.

בנק סוסייטה ג בנק סוסייטה ג'נרל | צילום: בלומברג בנק סוסייטה ג

דויד קאובי, עורך דינו של קרוויאל מסר בתגובה כי פסיקת בית המשפט "גזרה לגזרים את הסיפור שסוסייטה ג'נרל הציגו מתחילת הפרשה". לעומת זאת, ארנו שאו, עורך הדין המייצג את הבנק, הודיע כי הם מתכוונים לערער על מה שהוא כינה "החלטה שערורייתית".

הפסיקה המפתיעה היא הטוויסט האחרון בסאגה של הסוחר שכמעט וגרם לפשיטת רגל של הבנק השני בגודל בצרפת. ב-2014, לפני שהחל לרצות עונש מאסר של חמישה חודשים, הוא פצח בצעדה של 1,400 ק"מ מרומא ועד לפריז, זאת בעקבות פגישה עם האפיפיור. החודש גם יחל משפט אזרחי לגבי הפיצויים שהבנק דורש מקרוויאל לשלם בשל ההפסדים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות