אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המועצה הארצית אישרה: עיריית תל אביב תוכל להרוס את בית המכס צילום: עמית שעל

המועצה הארצית אישרה: עיריית תל אביב תוכל להרוס את בית המכס

העירייה מבקשת להרחיב את הטיילת ביפו - המועצה אישרה את שינוי תוכנית המתאר הארצית; כעת תעבור ההחלטה לממשלה - ולאחר מכן תופקד התוכנית להתנגדויות הציבור

07.06.2016, 21:25 | אמיתי גזית

התקדמות משמעותית בדרך לאישור התוכנית של עיריית תל אביב להריסת בית המכס הישן בכניסה לנמל יפו.

כפי שפורסם הבוקר ב"כלכליסט", המועצה הארצית לתכנון ובנייה דנה היום בבקשה של עריית תל אביב לשנות תוכנית מתאר ארצית האוסרת על הריסת המבנה בשל חשיבותו ההיסטורית. ל"כלכליסט" נודע כי בקשתה תל אביב אושרה ברוב של 18 מול 3 מתנגדים. משום שמדובר בתוכנית מתאר ארצית, נדרש גם אישור ממשלה לבקשה החריגה.

בית המכס, צילום: עמית שעל בית המכס | צילום: עמית שעל בית המכס, צילום: עמית שעל

בהנחה שהממשלה תאשר את החלטת המועצה הארצית, התוכנית של עריית תל אביב תופקד להתנגדויות הציבור. רק לאחר דיון בהתנגדויות היא תאושר סופית.

אבל גם אז לא יהיה זה סוף הסיפור, שכן אחר כך תצטרך העירייה לפעול לאישור תוכנית מפורטת במקום. העירייה מבקשת להרחיב את הטיילת על חשבון המבנה ההיסטורי, ולהנציח במקום את מדרגות העלייה לרציף, עליהן פסע גם חוזה המדינה.

ההחלטה של המועצה הארצית לתכנון התקבלה למרות תתנגדות של המועצה לשימור אתרים, והתנגדותן של 3 ועדות מחוזיות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
לשמר מבנים ישנים
למה להרוס. אפשר לשפץ את המבנה ולשמר אותו. חבל שאנחנו לא יודעים לעשות זאת. רק להרוס ללבנות חדש. גם ישן מאוד יפה וגם שומר על העבר שלנו. צריך לשמור על מבנים ישנים. יפו החדשה אפשר היה לעשות את זה אחרת. בחו״ל יודעים לשמור על המבנים הישנים שלהם. אנחנו חייבים ללמוד מהם
סבין מימוני  |  26.11.16
7.
איזה יופי, מתקדמים במעלה הבירוקרטיה, אסור להתייאש !!
איזה יופי, מתקדמים במעלה הבירוקרטיה, אסור להתייאש !!   הבנין המכוער הזה חייב להיהרס !! ואחריו גם כיכר אתרים, הדולפינריום ועוד כמה מפגעים לאורך שפת הים. חולדאי - כל הכבוד !!! רק שתמשיך לשפר את תל אביב !! ובבחירות הבאות - אנא עבור לירושלים להחליף את המפגע הגדול מכולם - - הנהנתן המושחת שגר בבית ראש הממשלה, ואשתו. 
Lobster  |  08.06.16
לכל התגובות