אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כלל תפסיק לספק ביטוח נסיעות למחזיקי ישראכרט צילם: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

כלל תפסיק לספק ביטוח נסיעות למחזיקי ישראכרט

כלל סיפקה ביטוח נסיעות לחו"ל חינם ללקוחות חברת האשראי, ותוחלף ע"י AIG

08.06.2016, 06:58 | רחלי בינדמן

חברת הביטוח כלל בניהולו של איזי כהן החליטה להפסיק את שיתוף הפעולה עם חברת כרטיסי האשראי ישראכרט שללקוחותיה היא סיפקה ביטוח נסיעות לחו"ל בחינם. ל"כלכליסט" נודע שישראכרט צפויה להחליף את כלל בחברת הביטוח AIG שתציע מעתה את הכיסוי למחזיקי הכרטיס.

קראו עוד בכלכליסט

במשך שנים הציעה ישראכרט למחזיקי כרטיס האשראי שלה הטבה בדמות ביטוח נסיעות חינמי לחו"ל שמופעל דרך שיחת טלפון ללא עלות. כלל החליטה להפסיק את ההתקשרות על רקע הפסדים של מיליוני שקלים בשנה.

המודל העסקי שעומד בבסיס ההתקשרות של חברות הביטוח עם חברות כרטיסי האשראי הוא שהמבוטח המבקש לרכוש את הכיסוי מקבל הצעה לשדרג אותו בתשלום לכיסוי מורחב. הנציגים הטלפונים של כלל נהגו להסביר למבוטח מדוע הכיסוי החינמי אינו מספיק, במיוחד למי שטס עם כבודה יקרה או שמצבו הבריאותי מעמיד אותו בסיכון גבוה.

מנכ"ל ישראכרט רון וקסלר. כלל תוחלף על רקע ההפסדים, צילום: סיון פרג מנכ"ל ישראכרט רון וקסלר. כלל תוחלף על רקע ההפסדים | צילום: סיון פרג' מנכ"ל ישראכרט רון וקסלר. כלל תוחלף על רקע ההפסדים, צילום: סיון פרג

 ביטוח הנסיעות לחו"ל מורכב מכיסוי על הוצאות רפואיות, תאונות אישיות, קיצור לא צפוי של תקופת הנסיעה וביטוח מטען. לפי הערכות מעל 70 אלף מחזיקי כרטיס ישראכרט מפעילים מדי שנה את הכיסוי החינמי שמציעה כלל. בכלל ניהלו משא ומתן מול ישראכרט על חידוש ההסכם ובכלל זה על תנאי הכיסוי בפוליסה, אך לא הגיעו להסכמות.

לפי אתר ישראכרט הכיסוי הביטוחי שהציעה כלל למחזיקי כרטיס אשראי שאינו "פרימיום" כלל תקרת הוצאות רפואיות של 480 אלף דולר לנסיעות עד 55 ימים, כיסוי עלות מטען של עד 1100 דולר כולל הטסה רפואית וכיסוי לאירועים כתוצאה מרעידת אדמה. מישראכרט נמסר כי "חברת הביטוח הוחלפה בהסכמה מלאה. ההסכם עם חברת AIG ייכנס לתוקף בקרוב. AIG זכתה במקום הראשון במדד איכות השירות של משרד האוצר בביטוח נסיעות לחו"ל ולקוחותינו ימשיכו להינות מביטוח נסיעות חינם ואיכותי"

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות