אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טראקס גייסה 40 מיליון דולר לכניסה לארה"ב צילום: יח"צ

טראקס גייסה 40 מיליון דולר לכניסה לארה"ב

החברה הישראלית־סינגפורית מפתחת טכנולוגיית עיבוד תמונה שמאפשרת לבעלי עסקים לקבל מידע על מיקום המוצר שלהם בחנות, ולהפיק מכך תובנות עסקיות ושיווקיות. זהו סבב הגיוס השלישי של החברה, שבין לקוחותיה קוקה קולה, נסטלה והייניקן

08.06.2016, 07:32 | מאיר אורבך

חברת Trax הישראלית-סינגפורית גייסה 40 מיליון דולר בסבב גיוס הון שלישי מבעלי המניות שלה בראשות הקרן הסינגפורית ברודפיק מאסטרס (BroadPeak Masters). החברה מפתחת טכנולוגיית עיבוד תמונה ליישומים עסקיים, שמאפשרת ניתוח תצלומים שמועברים מחנויות ומשתמשים והפקת תובנות עסקיות ושיווקיות בעזרתן. כלומר, בעלי מותגים יכולים בעזרת הטכנולוגיה הזו לראות בצורה ברורה יותר כיצד המוצר משתלב בחנות והיכן הוא ממוקם בה.

קראו עוד בכלכליסט

עד כה גייסה החברה, שהוקמה בשנת 2010, 78 מיליון דולר בשלושה סבבי גיוס. אחד ממייסדי החברה יואל בר אל חי זה כ־20 שנה בסינגפור כך שלחברה יש שתי רגליים מרכזיות עם מרכז עסקי בסינגפור ומרכז פיתוח משמעותי בישראל. מייסד נוסף של החברה הוא  דרור פלדהיים המשמש בתפקיד מנהל מסחרי ראשי COO של החברה.

הטכנולוגיה של Trax סוקרת מדי חודש למעלה מ־8 מיליון תמונות (עם יותר ממיליון ביקורים בחנויות) ברמת דיוק נתונים גבוהה ומספקת מודיעין עסקי והמלצות לקמעונאי מוצרי צריכה ביותר מ־40 מדינות. מהחברה נמסר שהיא מתכוונת להשתמש בכסף שגויס על מנת להרחיב את עסקיה לצפון אמריקה.

"עם יותר מ־220 עובדים ברחבי העולם, מתוכם 130 המועסקים במרכז הפיתוח בתל אביב, Trax מהווה חלק משמעותי בסצנת ההייטק של ישראל", אומר יואל בר־אל, מייסד־משותף ומנכ"ל Trax. לדבריו, "היינו החלוצים בפיתוח פלטפורמת למידה עמוקה קניינית, אשר מהווה צורה של בינה מלאכותית, שנועדה להעצים את התהליך שלנו לזיהוי תמונה".

דרור פלדהיים, מייסד משותף של טארקס, צילום: יח"צ דרור פלדהיים, מייסד משותף של טארקס | צילום: יח"צ דרור פלדהיים, מייסד משותף של טארקס, צילום: יח"צ

בר־אל הוסיף כי "סבב גיוס זה יאפשר לנו לקדם את הטכנולוגיה ואת הפתרונות והשירותים שלנו, כך שבסופו של דבר לקוחותינו יוכלו לקבל החלטות עסקיות טובות יותר, ולהגדיל משמעותית את היקף מכירותיהם ואת נתח השוק שלהם".

מטה החברה שוכן בסינגפור, עם משרדים ברחבי דרום מזרח אסיה, אירופה, המזרח-התיכון, צפון-אמריקה ודרום-אמריקה. בין לקוחות החברה ניתן לציין את מותגים גלובליים כמו Coca-Cola, AB InBev, Heineken, Nestle ו- Henkel. קרן ברודפיק מאסטרס מנהלת כ־4.5 מיליארד דולר, שכ-250 מיליון דולר מתוך הסכום הוקצו להשקעות בסיכון גבוה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות