אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דירקטוריון פנינסולה: המחיר בהצעת הרכש של מיטב דש נמוך מדי

דירקטוריון פנינסולה: המחיר בהצעת הרכש של מיטב דש נמוך מדי

הצעת הרכש של מיטב דש לחברת האשראי החוץ בנקאי משקף שווי של 157 מיליון שקל. החברה: השווי ההוגן הוא 168-186 מיליון שקל

08.06.2016, 07:56 | גיל קליאן

דירקטוריון פנינסולה הודיע אמש (ג') כי בחינה כלכלית שביצע להצעת הרכש של בית ההשקעות מיטב דש- מעלה כי ההצעה אינה כדאית.

קראו עוד בכלכליסט

מחיר הצעת הרכש של מיטב דש עומד על 1.255 שקלים למניה. בדירקטוריון כתבו בחוות הדעת שלהם להצעת הרכש כי הערכת שווי לפעילות חברת האשראי החוץ הבנקאי מעלה כי המחיר ההוגן למניה אמור לעמוד על 1.346-1.488 שקלים למניה.

בדירקטוריון מסכמים כי "השווי הגלום בהצעת הרכש הינו נמוך ממתחם הסבירות של שוויה ההוגן של החברה, נכון למועד ההצעה ולמועד גיבוש חוות הדעת".

את המחיר המומלץ הסבירו בדירקטוריון כך: "השווי הכלכלי של ההצעה לרכישת מניות החברה בשער של 1.255 שקלים למניה, משקף שווי חברה של כ-156.7 מיליון שקל. שוויה הכלכלי של התמורה בגין ההצעה – קרי שוויין הכלכלי של כ- 9.738 מיליון מניות החברה שהינן תמורת ההצעה, אמור לשקף שווי חברה לפי טווח הוגן שבין 168.2 מיליון שקל לבין 185.9 מיליון שקל, כאשר 177.1 מיליון שקל הנו החציון. שוויים אלה אמורים לשקף טווח של מחירי מניה הנע בין 1.346 שקלים לבין 1.488 שקלים למניה. לפי ניתוח זה, שוויה הכלכלי של ההצעה נופל ממתחם השווי ההוגן של התמורה המבוקשת בגינה".

הדירקטוריון התייחס גם לסחירות הנמוכה במניית החברה, תוך צפי כי מצב ישתפר בטווח הבינוני. בדירקטוריון כתבו כי "נכון למועד זה, הסחירות במניית החברה אינה גבוהה. להבנת דירקטוריון החברה, הדבר נובע ממבנה ההחזקות במניות החברה והוראות החסימה החלות על חלק מבעלי המניות בחברה מכוח הסדר המס, אשר הוחל עליהם במסגרת עסקת המיזוג שהושלמה בחודש דצמבר 2012 בעקבותיה החלה החברה לפעול בתחום פעילותה הנוכחי. הצלחת הצעת הרכש עשויה להקטין עוד יותר את הסחירות במניית החברה בטווח הקרוב. יחד עם זאת, החסימה מכוח הסדר המס מסתיימת ביום 31 בדצמבר 2016, ובנוסף לחברה כתבי אופציה נסחרים המירים למניות רגילות של החברה, אשר בכפוף למימושם מהווים כ-7% מהון המניות המונפק והנפרע של החברה ואשר מועד פקיעתם הנו 30 בנובמבר 2016. סיום החסימה מכוח הסדר המס יחד עם מימוש אפשרי של כתבי האופציה עשויים להגדיל את הסחירות במניית החברה בטווח הבינוני".

החלטת הדירקטוריון התקבלה פה אחד - כאשר בהצבעה השתתפו רמי אנטין, רון בדני, תהילה בינו, אלי וורטמן ולירן אוחנה. הדירקטורים מטעם מיטב דש בחברה - אילן רביב (מנכ"ל בית ההשקעות), אבנר סטפק (מבעלי בית ההשקעות) ומיכה אבני לא השתתפו בדיונים ולא השתתפו בהצבעה.

ממיטב דש נמסר כי: "אנחנו שמחים שישנן הערכות שווי גבוהות יותר לחברת פנינסולה. ניקח בחשבון את המלצת דירקטוריון החברה בעניין הצעת הרכש, נחליט על המשך צעדינו ונדווח בהתאם".

אבנר סטפק, צילום: אוראל כהן אבנר סטפק | צילום: אוראל כהן אבנר סטפק, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות