אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אקסל ממנה את ניר בלומברגר לשותף בישראל צילום: Accel Europe, London

אקסל ממנה את ניר בלומברגר לשותף בישראל

בלומברגר משמש כמנהל פיתוח עסקי בפייסבוק, ועסק במיזוגים ורכישות לאוקולוס ופייסבוק, בין השאר ברכישת הסטארט-אפ הישראלי פבלס. באקסל יכהן כשותף עצמאי בקרן הון סיכון

08.06.2016, 08:09 | אסף גלעד
הקרן האירופית של אקסל, קרן הון סיכון עולמית, ממנה את ניר בלומברגר, מנהל פיתוח עסקי בפייסבוק, לשותף בישראל. בלומברגר (32) יכהן כשותף עצמאי (Venture Partner) ולא כשותף מלא, תואר הניתן בדרך כלל לשותפי הון סיכון בשנים הראשונות לתפקיד או לשותפים בכירים יותר שמחלקים את זמנם עם עיסוקים מרכזיים אחרים.

קראו עוד בכלכליסט

קרן ההון סיכון אקסל נחשבת לאחת הקרנות האמריקאיות הגדולות בעולם שהניבה מיליארדי דולרים מהשקעות מוקדמות בחברות פייסבוק, דרופבוקס, סלאק, ספוטיפיי וגם בכמה חברות ישראליות בהן אימפרבה, פייבר וסימפליויטי. בלומברגר יצטרף לקרן האירופית של אקסל הפועלת בנפרד מהקרן האמריקאית ומנהלת 2.5 מיליארד דולר להשקעות באירופה ובישראל. בלומברגר יצטרף לפעילות הקרן החדשה של אקסל אירופה שגייסה בחודש אפריל האחרון 500 מיליון דולר להשקעות באירופה ובישראל.

בלומברגר יעזוב את מטה פייסבוק במנלו פארק, שם הוא משמש כמנהל פיתוח עסקי ועוסק בין השאר בעסקאות מיזוגים ורכישות לאוקולוס ולפייסבוק וכן במוצרים בתחום הוידיאו והצ'ט, ויעבור להתגורר בתל אביב עם אשתו ובתו. הוא יבקר מדי שבוע במשרדי אקסל בלונדון ויהיה שותף להשקעות לא רק בחברות ישראליות אלא בחברות סטארט-אפ בכלל אירופה. עם זאת, הוא יהיה אחראי על הבאת עסקאות מישראל וגם יצטרף לצוות שמשקיע בחברת האחסון הישראלית E8.

צוות קרן אקסל אירופה: מימין פיליפ בוטרי, פרד דסטה, סונאלי דה רייקר, ניר בלומברגר והארי נליס, צילום: Accel Europe, London צוות קרן אקסל אירופה: מימין פיליפ בוטרי, פרד דסטה, סונאלי דה רייקר, ניר בלומברגר והארי נליס | צילום: Accel Europe, London צוות קרן אקסל אירופה: מימין פיליפ בוטרי, פרד דסטה, סונאלי דה רייקר, ניר בלומברגר והארי נליס, צילום: Accel Europe, London

מאקסל נמסר ל"כלכליסט" כי היא השקיעה בחברות ישראליות או ביזמים ישראלים הפועלים בארה"ב סכום 353 מיליון דולר באמצעות כלל הקרנות שלה במהלך 14 השנה האחרונות.

בלומברגר, יליד תל אביב, בילה בשנתיים האחרונות במטה פייסבוק במנלו פארק, שם סייע, בין השאר להשלים את רכישת הסטארט-אפ הישראלי פבלס, והתמחה במציאות מדומה, יישומי וידיאו וצ'ט. קודם לכן שימש כיועץ במקינזי ישראל ובאירופה ובעבר היה שותף לייסוד הסטארט-אפ Bizzabo, רשת חברתית המיועדת לכנסים ולאירועים, ולייסוד חברת אבטחת המידע Q-Systems בעשור הקודם. הוא בוגר תואר ראשון במרכז הבינתחומי במדעי המחשב ותואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת סטנפורד.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות