אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנהלי לידר במו"מ לרכישת פעילות החיתום והברוקראז'

מנהלי לידר במו"מ לרכישת פעילות החיתום והברוקראז'

לאחר שהתפוצץ המו"מ מול ואליו בייס, שהוביל להתפטרות ההנהלה הבכירה, מנצלים המנהלים את ההזדמנות לרכוש את הפעילות בעצמם

08.06.2016, 13:09 | רחלי בינדמן

המנהלים הבכירים בלידר שוקי הון – המנכ"ל הפורש עמית ורדי, המשנה למנכ"ל הפורש, שי בן יקר, ורנן כהן אורגד, מנכ"ל חברת החיתום שהודיע גם הוא על פרישה, הגישו הצעה לדירקטוריון החברה (נשלטת על ידי לידר השקעות), ולנציג בעלי השליטה צחי אפלויג (החבר בדירקטוריון) לרכישת פעילות החיתום וההנפקות.  

קראו עוד בכלכליסט

כפי שפורסם ב"כלכליסט" בחודש שעבר, מהלך זה עמד על הפרק לאחר שכשל המו"מ עם חברת ואליו בייס - לאחר שהאחרונה הביעה עניין ברכישת הפעילות למעשה, אפלויג כבר בחן בעבר  את אפשרות מכירת הפעילות למנהלים בחברה אך מאחורי גבם החל את המו"מ מול ואליו בייס - מה שהוביל אותם להחלטת ההתפטרות.

לאחר שהמו"מ עם ואליו בייס התפוצץ ואפלויג נותר גם ללא המנהלים. כוח המיקוח של האחרונים גדל. לפי הערכות הם ירכשו את הפעילות בתמורה למיליוני שקלים בודדים המשקפים את ההון העצמי של הפעילויות.

ברקע להחלטת אפלויג למכור את הפעילות  עמדה חוסר הנחת שלו משכרם הגבוה של מנהלי לידר, שנהנים אף מחלק מחברי חברת הבת (50%) ילין לפידות - זו תורמת את עיקר שורת הרווח של לידר שוקי הון.

המשמעות של רכישת הפעילות על ידי המנהלים היא בשורה טובה לעובדי הברוקראז' והחיתום שעשויים היו לאבד את מקום עבודתם. בשלב הבא לאחר שתושלם העסקה יפעל אפלויג מול בעלי ילין לפידות, דב ילין ויאיר לפידות ליצוק את פעילות ילין לפידות לתוך לידר שוקי הון באופן שהפעילות תהפוך לבורסאית לפי שווי מוערך של מיליארד שקל.

צחי אפלויג , צילום: איה בן עזרי צחי אפלויג | צילום: איה בן עזרי צחי אפלויג , צילום: איה בן עזרי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות