אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התקבל ערעור תושבי גבעת עמל: הדיון יועבר לאולם גדול יותר; כלל נציגי התושבים יוכלו להשתתף צילום: שאול גולן

התקבל ערעור תושבי גבעת עמל: הדיון יועבר לאולם גדול יותר; כלל נציגי התושבים יוכלו להשתתף

התושבים טוענים כי החלטת שופטת השלום ריבה ניב בתביעה שהגישה נגדם חברת אלעד מגורים שבבעלות יצחק תשובה לפיה רק נתבע אחד מכל משפחה יוכל להיכנס לדיונים מהווה, "פגיעה קשה בתושבים ועולה ממנה כי ביהמ"ש אינו מתייחס אל כל אחד מהנתבעים כאל ישות עצמאית אוטונומית"

09.06.2016, 14:02 | אביב גוטר

בית המשפט המחוזי קיבל היום (ה') את הערעור של תושבי גבעת עמל על החלטתה של שופטת בית משפט השלום, ריבה ניב, להגביל את נוכחותם בדיונים המתקיימים בתביעה שהגישה נגדם חברת אלעד מגורים שבבעלות יצחק תשובה. ביהמ"ש הורה להעביר את הדיון המשפטי בתביעות כנגד תושבי שכונת גבעת עמל לאולם גדול יותר.

 

 

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת החלטתה קבעה השופטת כי לדיון הבא בעניינם יוכל להיכנס רק נתבע אחד מכל משפחה שייצג את כל בני משפחתו הנתבעים, אך היום בית המשפט המחוזי הורה לשופטת ריבה ניב למצוא אולם גדול יותר ובהינתן האולם ימחק הערעור שהוגש בנושא.

 כזכור, בדיון הקודם שנערך לפני כשבועיים מאות נאסר על מאות הנתבעים תושבי גבעת עמל להיכנס לאולם הדיונים בטענה כי "אולם בית המשפט אינו זירה להפגנות והאולם שנקבע צר מלהכיל את כל הנתבעים". בהמשך התירה השופט רק כניסת נתבע מכל משפחה שייצג את שאר בני משפחתו והנתבעים, אולם התושבים סירבו לכך ובמקום פצרה מהומה שגרמה לדחיית הדיון.

תושבי גבעת עמל מוחים נגד פינויים (ארכיון), צילום: צביקה טישלר תושבי גבעת עמל מוחים נגד פינויים (ארכיון) | צילום: צביקה טישלר תושבי גבעת עמל מוחים נגד פינויים (ארכיון), צילום: צביקה טישלר

על החלטה זו הוגש הערעור לבית המשפט המחוזי במילים "החלטה זו מהווה פגיעה קשה בתושבי גבעת עמל וממנה עולה כי בית המשפט אינו מתייחס אל כל אחד מהנתבעים כאל ישות עצמאית אוטונומית בעלת זכות לנהל את ההגנה וענייניה כרצונה וכראות עיניה. למעשה מההחלטה עולה כי יחסו של בית המשפט אל הנתבעים הוא כאל "חבילות נתבעים" משל היו עדר בלא שיקול דעת עצמאי".

עוד נכתב בערעור כי החלטה זו מעלה חשש כבד למשוא פנים ופגיעה קשה במראית פני הצדק כבר בשלביו הראשוניים של ההליך המשפטי.

את התביעה הגישו בשם תושבי גבעת עמל עורכי הדין משה קריף וגולן קאשי.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
עם כל הסימפטיה לתושבי גבעת עמל, ניתן לראות
עם כל הסימפטיה לתושבי גבעת עמל, ניתן לראות כמו בטרגדיה יוונית מה יהיה הסוף. בית המשפט פועל לטובת התאגידים והטייקונים. ההחלטה 'רק בן משפחה אחד' זו רק ההתחלה. אחר כך יבואו כל הטריקים והשטיקים המשפטיים ובסוף האיום בהוצאות גבוהות וכך התביעה הכל כך צודקת של תושבי גבעת עמל תתמסמס ותתאייד. זו לצערי מערכת המשפט בישראל. 
Button  |  09.06.16
לכל התגובות