אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפקט גולן בוול סטריט: סלקום איבדה 3.6%, פרטנר ירדה ב-4.3%

אפקט גולן בוול סטריט: סלקום איבדה 3.6%, פרטנר ירדה ב-4.3%

בורסות ניו יורק ננעלו בירידות קלות של עד 0.3%. מניות חברות הסלולר רשמו ירידות חזקות, לאחר חשיפת "כלכליסט" שלפיה גולן טלקום תמשיך לפעול כמותג עצמאי. הגז הטבעי זינק ב-6%, הנפט מסוג WTI ירד ב-1.3%. נתון המלאים הסיטונאיים הפתיע לרעה, התביעות הראשונות לדמי אבטלה הראו שיפור

09.06.2016, 23:03 | כתבי שוק ההון

דיווח שוטף מהמסחר באסיה, אירופה וניו יורק: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, שוק הסחורות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

ניקיי האנג סנג שנגחאי דאקס קאק פוטסי דאו ג'ונס נאסד"ק S&P 500

השתתפו בהכנת הידיעה: גיל קליאן, אמיר רוזנבאום ומיקי גרינפלד

 

23:00 - המדדים המובילים בוול סטריט ננעלו הערב בירידות קלות, לאחר 3 ימים של עליות. S&P 500 איבד מערכו 0.2%, דאו ג'ונס ירד ב-0.1%, ונאסד"ק ירד ב-0.3%. בין המניות הישראליות בלטו במיוחד סלקום שאיבדה 3.6% מערכה ופרטנר שירדה ב-4.3%. מניות שתי החברות ירדו בניו יורק לאחר חשיפת "כלכליסט", שלפיה חברת גולן טלקום צפויה להמשיך לפעול כמותג עצמאי, זאת לאחר שסיכמה על העברת התשתיות שלה מסלקום ל-HOT - עסקה ששווייה מוערך ב-150 מיליון שקל למשך 10 שנים.

 

21:30 - החוזים על הנפט מסוג WTI למסירה בחודש יולי ירדו היום ב-1.3% וננעלו על 50.6 דולר לחבית. במקביל החוזים על הגז הטבעי למסירה ביולי זינקו היום ב-6%.

21:00 - החוזים על הזהב רשמו יום נוסף של עליות וננעלו ברמתם הגבוהה ביותר זה 3 שבועות. מחיר המתכת היקרה עלה ב-0.8% וננעל על 1,272.7 דולר לאונקיה. 

מטילי זהב במטבעה בניו יורק, צילום: בלומברג מטילי זהב במטבעה בניו יורק | צילום: בלומברג מטילי זהב במטבעה בניו יורק, צילום: בלומברג

 

20:15 - הירידות בוול סטריט נחלשות בשעה זו. דאו ג'ונס יורד ב-0.2%, ואילו S&P 500 ונאסד"ק יורדים ב-0.3%.

 

19:30 - המסחר באירופה נחתם בירידות. פוטסי הבריטי נחלש ב-1.1%, דאקס הגרמני החסיר 1.3% וקאק הצרפתי איבד 1%.

 

18:35 - התפתחות דרמטית בגולן טלקום - שצפויה להשפיע על מאזן הכוחות בסלולר. ל"כלכליסט" נודע כי החברה, בשליטת מיכאל גולן, צפויה להגיע להסכם לפיו היא תעבור להשתמש בתשתיות של HOT בהסכם חדש ל-10 שנים, במקום התשתיות של סלקום. סלקום נסחרת בירידות, כמו גם המתחרה פרטנר.

מיכאל גולן, צילום: צילום: אלכס קולומויסקי מיכאל גולן | צילום: צילום: אלכס קולומויסקי מיכאל גולן, צילום: צילום: אלכס קולומויסקי

 

17:40 - נתון המלאים הסיטונאיים הפתיע לרעה. נתון המלאים לחודש אפריל הראה עלייה של 0.6%, לעומת צפי לעלייה צנועה יותר של 0.1%.

 

16:30 - המסחר נפתח בירידות. דאו ג'ונס, S&P 500 ונאסד"ק יורדים ב-0.4%.

 

15:35 - נתון תעסוקה מעודד בארה"ב. משרד התעסוקה האמריקאי פרסם שמספר התביעות הראשוניות לדמי אבטלה ירד ב-4 אלף תביעות במהלך השבוע שחלף, והתסכם ב-264 אלף תביעות. זאת לעומת 268 אלף תביעות בשבוע שקדם לו. הנתון הפתיע את האנליסטים שציפו ל-270 תביעות.

אבטלה בארה"ב , צילום: בלומברג אבטלה בארה"ב | צילום: בלומברג אבטלה בארה"ב , צילום: בלומברג

 

15:20  - מניות במוקד העניין

 

וודאפון (Vodafone) השיגה את השליטה בספקית הטלוויזה של רשת סקיי בניו זילנד בעסקה שמוערכת ב-2.4 מיליארד דולר.

 

RBC מעלה המלצתה למניית לינקדין (LinkedIn) מ-'תשואת שוק' ל-'תשואת יתר'.

 

אקסיום משדרגת את המלצתה לפנדורה (Pandora) מ-'החזק' ל-'קנייה' וברין קפטיל מורידה את הדירוג שלה לקוואלקום מ-'קניה' ל-'החזק'.

 

15:00 - הבנק המרכזי האירופי (ECB) החל אתמול בתכנית רכישות אג"ח קונצרניות. תכנית שעליה הכריז לפני כשלושה חודשים. לפי הערכות - הבנק המרכזי רוכש אג"ח של חברת פולקסווגן. מדובר למעשה במהלך שנועד להזרים כסף ישירות לחברות לא פיננסיות (עסקים רגילים) זאת במטרה לעודד חברות להתרחב ולהגידל את פעילותן.

 

13:25 - טאואר החזירה את כל חובותיה לבנקים בישראל. החזר ההלוואות, בסך של כ-78 מיליון דולר, התאפשר בהמשך לגיוס מוצלח של אג"ח סטרייט ארוך טווח בהיקף של כ-115 מיליון דולר שהסתיים בשבוע שעבר בריבית שנתית של 2.79%, זאת לעומת ההלוואות שנפרעו שהיו בריבית של ליבור פלוס 3.9%.

ראסל אלוונגר מנכ"ל טאואר, צילום: עמית שעל ראסל אלוונגר מנכ"ל טאואר | צילום: עמית שעל ראסל אלוונגר מנכ"ל טאואר, צילום: עמית שעל

12:10 - החוזים העתידיים על המדדים בוול סטריט מאותתים על ירידות של כ-0.2%-0.3% עם פתיחת המסחר היום בניו יורק.

11:16 - הירידות בבורסות אירופה מתחזקות ותשואת האג"ח בשפל היסטורי. דאקס מאבד 1.2% ותשואת האג"ח הגרמנית נסחרת על 0.038%. הפוטסי נחלש ב-0.8%, ותשואת האג"ח (הגילד) נסחרת ב-1.22%.

 

עידן אזולאי, מנכ"ל קרנות הנאמנות של בית ההשקעות אפסילון, מתייחס למסחר: "הפחתת תחזיות הצמיחה על ידי כמה גופים רשמיים בשבוע האחרון לצד ירידת תשואות חדה באגרות החוב בעולם מעלה את החשש ששווקי המניות יתקשו להמשיך במסעם מעלה".

 

לדבריו, "האטה בקצב הצמיחה, ירידה ברמת הרווחיות של החברות יתקשו להמשיך להוות תמיכה למדדי המניות. אני סבור שהמשקיעים ימשיכו לחפש חלופות לריבית האפסית על ידי הפניית כספים למניות וסקטורים נושאי דיבידנד גבוה".

תשואת אג"ח בריטניה 10 שנים תשואת אג"ח בריטניה 10 שנים תשואת אג"ח בריטניה 10 שנים

10:20 - חבר בועדה המוניטרית של הבנק המרכזי האירופי (ECB) אמר היום בראיון לתחנת רדיו בצרפת שבהחלטת הריבית הקודמות בשבוע שעבר, חברי הועדה לא דנו כלל ברעיון של "לפזר כסף ממסוק" (helicopter money). "זהו רעיון תארוטי ישן ואיני רוצה לקחת חלק ממנו" אמר חבר הועדה.

 

לפזר כסף ממסוק הוא רעיון פופולרי שנוצר על ידי הכלכלן האמריקאי מילטון פרידמן בשנת 1969, כאשר הציע הפלת כסף ממסוקים לאזרחים זאת במטרה להפעיל מחדש את הכלכלה וביעילות להילחם בדפלציה.

 

10:00 - בורסות אירופה נכנסות ליום המסחר בירידות שערים: דאקס הגרמני יורד ב-0.5%, קאק הצרפתי נסוג ב-0.4% ופוטסי הבריטי מאבד 0.3% מערכו.

 

תשואת האג"ח הגרמנית ל-10 שנים נחלש ב-2 נ"ב ונסחרת ב-0.042%, מרחק של 6 נ"ב מהשפל ההיסטורי.

 

9:15 - מדד המחירים לצרכן בסין עמד בחודש מאי על 2% (בהשוואה למאי אשתקד), מול עלייה של 2.3% באפריל - ירידה ראשונה בגובה המדד מזה שבעה חודשים. הנתון פספס את צפי כלכלנים שעמד על עלייה של 2.2%.

8:45 - וגם הזהב ממשיך לטפס: לאחר שרשם אתמול עלייה חזקה של 1.2% נסחר בשעה זו הזהב בעלייה קלה של 0.2% ובסביבת 1,264.5 דולר לאונקיה.

8:40 - הנפט ממשיך לטפס: מחיר הברנט עולה ב-0.4% ל-52.7 דולר לחבית, ה-WTI עולה ב-0.6% ל-51.5 דולר לחבית.

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

 

8.35 - בורסת טוקיו נדחפת היום למטה על ידי מניות הפיננסים שמאבדות גובה - Mitsubishi UFJ מאבדת 3% בטוקיו, Sumitomo Mitsui יורדת ב-3%. מדד ניקיי יורד ב-1%. בשנגחאי ובהונג קונג לא מתקיים היום מסחר לרגל חג ספינות הדרקון.

 

הבנק המרכזי של קוריאה הוריד במפתיע את הריבית על הוון המקומי: הבנק הקוריאני הודיע על הורדת של 0.25% בשיעור הריבית ל-1.25%, הרמה הנמוכה שנרשמה אי פעם בקוריאה. זהו מהלך ההורדה הראשון שביצע הבנק של קוריאה מזה 12 חודשים.

 

8:30 - נעילה חיובית אמש בניו יורק: דאו ג'ונס עלה ב-0.4% וננעל מעל רמה של 18,000 נקודות לראשונה מאז אפריל. מדד S&P 500 עלה ב-0.3% - קרוב מאוד לשיא כל הזמנים, נאסד"ק עלה גם ב-0.3%.

 

גורמים בשווקים מציינים ששחקנים רבים מתחילים לצמצם מהותית את הפעילות, לקראת ההכרעות הפוליטיות הצפויות בשבועות הקרובים, ובכלל זה משאל העם בבריטניה ב-23 ביוני והבחירות לבית הגבוה ביפן בחודש יולי.

 

"אתה נדרש לראות מהי המסגרת הכוללת לפני שאתה מהמר. למעשה, נראה לי שהמסחר יתנהל ללא כיוון ספציפי משמעותי עד הבחירות לנשיאות בארה"ב בנובמבר השנה", אמר הבוקר מיטסוסיגה אקינו (Mitsushige Akino), מנהל קרנות ראשי בפירמת Ichiyoshi Asset Management.  

  

חג ספינות הדרקון בסין , צילום: אי פי אי חג ספינות הדרקון בסין | צילום: אי פי אי חג ספינות הדרקון בסין , צילום: אי פי אי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות