אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שתי דירקטוריות חדשות מצטרפות לתעשייה אווירית צילום: אוראל כהן

שתי דירקטוריות חדשות מצטרפות לתעשייה אווירית

שבוע לאחר הודעת היו"ר על עזיבת החברה מודיעה תע"א על מינויה של עו"ד דבורה חן המתמחה במשפט בטחוני וציבורי - ובעבר בכירה בפרקליטות - כדירקטורית רגילה. היועצת לניהול סיכונים ואקטואריה טלי בליש מישוד תכהן כדירקטורית חיצונית

09.06.2016, 10:24 | מיקי גרינפלד

התעשייה האווירית מדווחת הבוקר על מינויין של שתי דירקטוריות חדשות - עו"ד דבורה חן תמונה כדירקטורית רגילה וטלי בליש מישוד תמונה כדח"צית.  

קראו עוד בכלכליסט

דבורה חן, בעלת תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת ת"א ותואר שני במדעי החברה מאוניברסיטת חיפה, עובדת כעו"ד המתמחה בתחום הפלילי, הבטחוני והציבורי. בשנים 2010 עד 2014 היא כיהנה כחברת דירקטוריון בחברת החשמל, חלק מהתקופה כיו"ר ועדת רגולציה. לפני כן כיהנה כחברה במליאת רשות ניירות ערך.

את חלקה הראשון של הקריירה המשפטית שלה עשתה חן בפרקליטות, שם כיהנה בין היתר בתפקיד מנהלת המחלקה לעניינים פליליים-בטחוניים ועניינים מיוחדים (בשנים 2004-1996) ולפני כן כמשנה לפרקליטת מחוז ת"א.

טלי בליש מישוד היא בעלת תואר ראשון במתמטיקה מאוניברסיטת וויטווטרסרנד שביוהנסבורג ובעלת תואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת ת"א. היא מכהנת כדירקטורית בין היתר ברבוע כחול נדל"ן ובאיילון ביטוח.

מסוף 2013 עד סוף 2014 כיהנה בליש מישוד כיועצת אקטואריה ביטוח כללי ומלווה של מנהל סיכונים בחברת הביטוח מגדל. בשנים 2008 עד 2013 היתה שותפה ומנהלת תחום ניהול סיכונים ואקטואריה בקבוצת הייעוץ במשרד רו"ח קסלמן וקסלמן.

בילוש מישוד מצטרפת לשתי הדירקטוריות החיצוניות דינה אפרתי והכלכלנית ד"ר חנה מוריאל סיטבון. כהונתה של מוריאל סיטבון הוארכה בסוף נובמבר 2015 למרות הדיווח על לחצים שלא להאריך את כהונתה, בין היתר בשל התעקשותה לבדוק שחיתויות בועד העובדים וכך גם לדרוש בדיקה של התנהלות היו"ר רפי מאור.

מאור עצמו הודיע לאחרונה על פרישתו מהתפקיד - הודעה שהובילה לסיום הבדיקה של רשות החברות הממשלתיות אודות התנהלותו. מאור, הנחשב שהיה מקורב לשר הביטחון הקודם בוגי יעלון, הודיע לרשות החברות לאחר ההחלטה על מינוי אביגדור ליברמן תפקיד כי לאור ההתפתחויות הפוליטיות הוא החליט שלא להיבחר לקדנציה נוספת כיו"ר תע"א ומשכך יפסיק לכנן בתפקיד עם סיום הכהונה בספטמבר הקרוב לאחר שלוש שנים בתפקיד.

לפי מספר חודשים הודיע אורי יוגב, מנהל רשות החברות, למאור כי הוא מתכוון לפטר אותו על רקע פגמים מהותיים בהתנהלותו ובעיקר סביב הנסיעות שלו לחו"ל במסגרת העבודה וכן ההפרעה בתוצאות החברה, מאור נלחם ביוגב אבל ההודעה שלו הביאה את הרשות להודיע על הפסקת הליך ההדחה שלו.

רפי מאור, יו"ר תע"א הפורש, צילום: ענר גרין רפי מאור, יו"ר תע"א הפורש | צילום: ענר גרין רפי מאור, יו"ר תע"א הפורש, צילום: ענר גרין

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות