אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבונדסליגה מכרה את זכויות השידור שלה לארבע שנים עבור 4.6 מיליארד יורו

הבונדסליגה מכרה את זכויות השידור שלה לארבע שנים עבור 4.6 מיליארד יורו

סקיי, יורוספורט ואמזון רכשו את זכויות השידור של הליגה הבכירה בגרמניה. ההסכם גבוה ב-85% מההסכם הקודם שנחתם ב-2012

10.06.2016, 16:20 | שירות כלכליסט

סקיי ויורוספורט רכשו את זכויות השידור של הליגה הגרמנית הבכירה, הבונדסליגה, עבור סכום שיא של 4.6 מיליארד יורו. מדובר בעלייה של 85% במחיר הזכויות. ההסכם הוא לארבע שנים.

קראו עוד בכלכליסט

מצלמות בבונדסליגה. 93% מהמשחקים ישודרו בפיי-פר-וויו, צילום: גטי אימג מצלמות בבונדסליגה. 93% מהמשחקים ישודרו בפיי-פר-וויו | צילום: גטי אימג'ס מצלמות בבונדסליגה. 93% מהמשחקים ישודרו בפיי-פר-וויו, צילום: גטי אימג

בעקבות החלטת הרגולטור הגרמני מאפריל, לפיה לא יימכרו זכויות השידור לגוף שידור אחד, מעונת 2017-18, סקיי לא תחזיק בזכויות השידורים של כל המשחקים אלא "רק" ב-93% מהמשחקים. יורוספורט תשדר את המשחקים הנוספים.

ההסכם הקודם נחתם ב-2012 והיה שווה 486 מיליון יורו בעונה. מ-2017/18 ההסכם יהיה שווה הרבה יותר, כאמור, כשיורוספורט לבדה תשלם 100 מיליון יורו לזכויות השידור. מדובר בהסכם זכויות שידור משמעותי נוסף עבור יורוספורט, שהשנה חתמה גם על הסכם בשווי 1.3 מיליארד יורו עם הוועד האולימפי הבינלאומי דרך חברת האם - דיסקברי.

בתוך כך, ענקית המסחר המקוון אמזון רכשה את זכויות השידור הדיגיטליות של הבונדסליגה. הסכם זכויות השידור החדש של הפרמיירליג גבוה פי 2.3 מהחדש של הבונדסליגה. עם זאת, ההסכם מקרב את הבונדסליגה לליגה מבחינת הכנסות מזכויות שידור. לה ליגה תכניס כ-1.5 מיליארד יורו מזכויות שידור בשנה והבונדסליגה 1.16 מיליארד יורו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות