אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קמרון: "ברקזיט יביא לקיצוץ הפנסיות הציבוריות והוצאות הבריאות" צילום: אימג'בנק, Gettyimages

קמרון: "ברקזיט יביא לקיצוץ הפנסיות הציבוריות והוצאות הבריאות"

ראש ממשלת בריטניה שב ומתריע מפני עזיבה של האיחוד האירופי: "ניאלץ לקצץ במקומות שמאוד חשובים לאנשים". הסקרים מצביעים על קרב צמוד

12.06.2016, 10:38 | שירות כלכליסט

הפנסיות הציבוריות והוצאות הבריאות המוגנות בבריטניה יועמדו בסכנה אם אזרחי המדינה יצביעו בעד פרישתה של בריטניה מהאיחוד האירופי (ברקזיט) - כך התריע ראש ממשלת בריטניה, דייוויד קמרון בראיון היום ב"אובזרבר" הבריטי. משאל העם ייערך ב-23 ביוני, וחלק מהסקרים האחרונים מצביעים על רוב לתומכים בפרישה.

קראו עוד בכלכליסט

לדברי קמרון, על המצביעים להתמודד עם "המציאות הקרה" של הצנע שיידרש מהם אם תמצא עצמה בריטניה מחוץ לאיחוד האירופי.

בדבריו התייחס קמרון למחקר שערכו המכון למחקר פיסקאלי והמכון הלאומי למדיניות כלכלית וחברתית, שלפיו עלולה הפרישה ליצור "חור שחור" בהיקף של עד 40 מיליארד ליש"ט במימון הציבורי של בריטניה עד ל-2020.

דיוויד קמרון, צילום: אי פי איי דיוויד קמרון | צילום: אי פי איי דיוויד קמרון, צילום: אי פי איי

"ניאלץ לקצץ במקומות שמאוד חשובים לאנשים, בין אם מדובר בכסף המושקע בשירותי הבריאות הציבוריים, או בתמיכה במערכת הפנסיה הציבורית מה שעלול להוביל לבחינה מחודשת של 'המנגנון המשולש'",אמר קמרון. המנגנון המשולש מתייחס להתחייבות של הממשלה להבטיח כי קרנות הפנסיה הציבוריות יוצמדו לגבוה מבין המדדים הבאים: השכר, האינפלציה או 2.5%.

ביל גרוס – "מלך האג"ח" – הזהיר ביום שישי כי ברקזיט עלול לגרום לטלטלה עזה בשוק משום שמדינות נוספות עלולות לנקוט צעד דומה; "צרפת, ואולי אף איטליה, עלולות להחליט לפתע כי המדיניות הפנימית שלהן עדיפה על פני זו של משפחת האיחוד האירופי. אם הברקזיט ינצח, יגדל הפחד בשווקים", אמר.

שני סקרים שפורסמו אתמול משקפים תוצאות שונות - סקר מטעם ה"אובזרבר" שיקף תמיכה של 44% בהישארותה של בריטניה באיחוד; 42% היו בעד פרישה ו-13% לא ידעו.

לעומת זאת, לפי סקר מטעם ה"סאנדיי טיימס", 43% תומכים בפרישה מהאיחוד, ו-42% מעדיפים להישאר בו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

13.
מי שמנהל את האיחוד היא הקאנצלרית מרקל ושותפה
מי שמנהל את האיחוד היא הקאנצלרית מרקל ושותפה יו"ר האיחוד מרטין שולצה שונא ישראל מובהק. האיחוד האירופאי מסואב ומושחת וממטיר הוראות מגבוה על כל האירופאים שנמאס להם כפיה בכל נושא מהתערבות בצלחת ובמה ואיך שאוכלים, עד הכנסת מליוני מוסלמים בכפיה.
Pizza  |  13.06.16
9.
לא ברור למה לקמרון אכפת, גם ככה הוא
לא ברור למה לקמרון אכפת, גם ככה הוא מקצץ בכל השירותים הציבוריים על ימין ועל שמאל וממציא מיסים בלי סוף (מזכיר לכם איזה ראש ממשלה אחר לא?). אני נמצא פה בבריטניה כבר שנה, מר קמרון מכריח אותי לשלם 200 פאונד כל שנה לNHS (זה נוהג חדש) למרות שאני משלם מיסים כמו אזרח בריטי ואומר לי בפה מלא שלא מגיע לי כלום מהמדינה (רשום על הויזה). שזה לא כזה מזיז לי. רק כל שבועיים יש פה שביתה של כל מיני חלקים מהNHS כי הוא מייבש אותם ומנסה להפריט כל מה שזז (נשמע מוכר, לא?) וגם ככה יקר פה רצח בהשוואה לאירופה אז לצאת לא ישנה הרבה. לא מבין מה הוא רוצה, גם ככה בחלקו הוא גרם לזה.
Popcorn  |  12.06.16
לכל התגובות