אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפריקה מעדכנת: "נפעל להשלים את עסקת אפימול עד יום רביעי" צילום: שאטרסטוק, אוראל כהן

אפריקה מעדכנת: "נפעל להשלים את עסקת אפימול עד יום רביעי"

לב לבייב עושה צעד נוסף לקראת אובדן הנכס המרכזי שלו ברוסיה. הערב הודיעה אפי פיתוח כי עד יום רביעי תבוצע העסקה, במסגרתה בנק VTB הרוסי ימחל לאפריקה על חוב של 614 מיליון דולר ואפריקה תוותר על שלושה נכסים שלה ברוסיה בשווי 877 מיליון דולר, ביניהם קניון אפימול

12.06.2016, 22:42 | אורן פרוינד

איש העסקים לב לבייב עשה הערב צעד נוסף לקראת אובדן של הנכס המרכזי שלו ברוסיה, קניון אפימול שבמוסקווה. לאחר מו"מ שנמשך למעלה מחודש ימים, הודיעה הערב חברת אפי פיתוח כי בפגישה שהתקיימה היום עם הבנק הרוסי VTB הצדדים החליטו על ביצוע עסקת ההחלפה של הנכסים בחוב עד יום רביעי הקרוב. בהתאם לכך, הבנק הרוסי ימחל לאפריקה על חוב של 614 מיליון דולר ואפריקה תצטרך לוותר על שלושה נכסים שלה ברוסיה בשווי של 877 מיליון דולר, ביניהם קניון אפימול. אפי פיתוח תרשום על המהלך הזה הפחתת הון של 263 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

באפי פיתוח הסבירו הערב את החלטתם כי "במידה והעסקה לא תושלם עד יום רביעי הקרוב, הבנק הרוסי יפעיל את זכויותיו בהסכם ההלוואה במהלך שיהיה בעל השפעה הרסנית על שווי החברה". שלושת הנכסים הם קניון אפימול שמוערך ב־666 מיליון דולר, פרויקט המשרדים אוזרקובסקיה שמוערך ב־197 מיליון דולר ומלון אקוומרין שמוערך ב־14 מיליון דולר.

המחזיקים דורשים מלבייב יותר

בינתיים המו"מ בין מחזיקי האג"ח בישראל לבין החברה בנוגע להסדר חוב של 3.2 מיליארד שקל נמשך. המחזיקים דורשים מלבייב להביא יותר כסף מהבית. לבייב הציע הזרמה של 300 מיליון שקל כנגד מחיקה של 1.6 מיליארד שקל מהחוב. את המחזיקים זה לא שכנע ואלו דורשים הזרמה גבוהה יותר ומחיקה נמוכה יותר. בקרב מחזיקי סדרה כח החלו להישמע קולות שקוראים לפירוק החברה, אולם טרם בוצעו צעדים קונקרטיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
בפירוק או הסדר המניות של אפריקה ישראל שוות
בפירוק או הסדר המניות של אפריקה ישראל שוות 0. ראה עלון ריבוע כחול, סקיילקס, אלביט הדמיה ואידיבי אחזקות. באחת הכתבות בכלכליסט על הזרמה של 300 מיליון תמורת מחיקת חלק מהחוב - כתוב במפורש: בעלי המניות הקיימים ימחקו! עצוב. אבל זה מה יש. 
atuk1  |  13.06.16
לכל התגובות