אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הממשלה מגלה שיקר מדי להקים בית ספר לרפואה בפאתי צפת צילום: אפי שריר

הממשלה מגלה שיקר מדי להקים בית ספר לרפואה בפאתי צפת

שש שנים לאחר שהממשלה החליטה להקים את הקמפוס ברמת רזים, היא נזכרה שסלילת כביש גישה מייקרת את הפרויקט בחצי מיליארד שקל, ושעדיף להקימו במתחם בי"ח זיו

13.06.2016, 08:10 | ספי קרופסקי

אחרי שנים של תכנון בניית בית ספר לרפואה בצפת, ברמת רזים שבפאתי העיר, ולאחר שהתב"ע של העיר כבר עודכנה בהתאם להחלטת ממשלה מ־2010, צפויה היום הממשלה להחליט, בישיבתה השבועית, על ביטול התוכנית ועל קביעת מקום מושבו של הקמפוס במתחם בית החולים זיו שבעיר, כלומר על הרחבת מתחם הקמפוס הזמני.

הסיבה לשינוי בתוכנית: במהלך ההכנות לבנייה התברר כי העלויות התקציביות להקמת מתחם הקבע מדרום לעיר יהיו גבוהות במיוחד ויחצו את רף מיליארד השקל. זאת בעיקר בשל הצורך בבניית כביש גישה חדש למתחם, שעלותו עומדת על כחצי מיליארד שקל.

הממשלה צפויה להחליט היום על פינוי של כ־20 דונם במתחם בית החולים זיו שבו שוכנים מבנים מיושנים שאינם בשימוש. במתחם זה תבנה אוניברסיטת בר־אילן מבנים חדשים שיתווספו לקמפוס הזמני הפועל כעת, ואלו ירכיבו את מושב הקבע של בית הספר לרפואה.

עלות הפרויקט מוערכת במאות מיליוני שקלים, וזו תתפרס על חמש שנות תקציב לפחות. המימון יתחלק בין המדינה לאוניברסיטת בר־אילן באמצעות מנגנון של מצ'ינג, כלומר המדינה תשווה כל סכום שבר־אילן תגייס דרך מקורות לא ממשלתיים. הממשלה אמורה להחליט כבר היום על העברת כמה עשרות מיליוני שקלים לצורך התנעת הפרויקט. 

ראש הממשלה בנימין נתניהו, צילום: אמיל סלמן ראש הממשלה בנימין נתניהו | צילום: אמיל סלמן ראש הממשלה בנימין נתניהו, צילום: אמיל סלמן

בית הספר לרפואה בצפת, החמישי בארץ, החל לפעול ב־2011 ולומדים בו כ־500 סטודנטים. בתחילת החודש נערך טקס סיום למחזור הלימודים הראשון בו, וראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס באירוע זה לתוכניות הבנייה ואמר: "הפעולה הכבירה הזאת של בניית הפקולטה כאן וכל הנושאים האחרים המתלווים לזה, כל מה שתיארתי, החזון ומימושו, כל זה עולה כסף רב".

עוד הוסיף: "כבר בתחילת הדרך דאגנו להקצות עשרות מיליוני שקלים להקמת הפקולטה ולהתמקצעות של הסטודנטים בבתי החולים בצפון. בקרוב נאשר הקצאה של 150 מיליון שקל נוספים לטובת הרחבה ושדרוגה של הפקולטה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
הבעייה האמיתית היא שלא מכשירים קרקעות חדשים למרכז
הבעייה האמיתית היא שלא מכשירים קרקעות חדשים למרכז העיר בצפת למרות שב30 שנה צפת הכפילה את מספר תושביה. מרכז העיר פקוק לחלוטין, אין קרקעות לבניה במרכז העיר ורק מצופפים עוד ועוד. הכביש האמור היה אמור לשחרר את צפת מהפקקים, להוציא את התנועה משכונות המגורים, ולהצעיד את צפת קדימה. הכביש היה אמור לחבר בין נוף כינרת, רמת רזים לדרום ומערב העיר. המיקום הנוכחי של בית הספר הוא בעייתי מבחינת הצפיפות ובעיות החניה שנגרמות באיזור כולו. חבל מאד ששוב מחליטים לא לבצע השקעה אמיתית בצפת.
Candy  |  15.06.16
6.
איזה הבטחות? הפקולטה קיימת, אתה מעיד ש"הלימודים נהדרים".
איזה הבטחות? הפקולטה קיימת, אתה מעיד ש"הלימודים נהדרים". יש פקקים? וואלה? בכל הארץ, למרות תנופת הפיתוח חסרת התקדים של כל מערכות התחבורה, יש פקקים. כי רמת החיים בשמיים, כמות המכוניות גדלה כל הזמן, כמות האוכלוסיה גדלה כל הזמן. בקיצור - המצב בארץ כל כך טוב שאנשים כבר לא יודעים על מה לבכות ועל מה להתלונן.
Michal171  |  13.06.16
4.
מפזרים הבטחות כבר כמה שנים שמתגלות בהמשך כשקר
מפזרים הבטחות כבר כמה שנים שמתגלות בהמשך כשקר ותו לא. נעשו תכנונים על סמך ההבטחות, אנשים שינו את מקום מגוריהם, קנו דירות בהתאם..נערכו 3 טקסי הנחת אבן פינה. בסוף, נאדה. מה עם הקמת מעונות לסטודנטים? מה עם פתרון הפקקים הנוראים בכביש הסמוך לכניסה לבת החולים גם ככה? ללא מעונות ובנייה לפי התכנון כמצופה, החוויה לא תהיה חיובית. הלימודים שם נהדרים אך שאר החוויה לא קלה בכלל. הבטחתם וגזרתם על כך קופון, תקיימו. כל מי שטוען אחרת פשוט איבד את אמות המידה של ציפיות לאמון מהנהגתו, וחבל
Hat  |  13.06.16
לכל התגובות