אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדי הבינלאומי יקבלו את זכויות היובל במזומן צילום: יח"צ

עובדי הבינלאומי יקבלו את זכויות היובל במזומן

בעקבות מאבק העובדים מגבש הבנק הסכם להמרת זכויותיהם למזומן. עוד על הפרק: מענק הירתמות

13.06.2016, 07:47 | רעות שפיגלמן

כ־850 עובדים בבנק הבינלאומיצפויים לקבל עד סוף החודש את תמורת זכויות היובל שלהם - בתשלום מזומן.  

קראו עוד בכלכליסט

באופן עקרוני ההסכם הקיבוצי בבינלאומי צמוד להסכם בבנק לאומי. מוקדם יותר השנה הוסכם בלאומי כי העובדים יקבלו את זכויות היובל (מענק הניתן לאחר 20, 30 ו־40 שנות עבודה) במניות חסומות לשנתיים.

זאת כחלק ממאמצים להגדיל את היקף ההון של הבנק כדי שיעמוד ביעד הלימות ההון של בנק ישראל. בבינלאומי רמות ההון גבוהות מהנדרש, והעובדים נלחמו באמצעות ועד המורשים (מורשי חתימה ומנהלים) נגד קבלת המניות. אלה מעדיפים לקבל מזומן מיידית על פני המתנה של שנתיים למניות. הנהלת הבנק מעדיפה לבצע המרה כדי להגדיל את ההון ולאפשר לבנק לצמוח.

בנק ישראל טרם אישר את ההמרה למניות. בבינלאומי לא מעוניינים לחכות כי ככל שחולף הזמן, שווי הכספים לעובדים עשוי לעלות. לפיכך החליטו ההנהלה והוועד לגבש הסכם המרה למזומן. ועד המורשים והמנהלים מקיים גם מגעים למתן "מענק הירתמות", כפי שמקבלים עובדי לאומי על פי ההסכם מתחילת החודש. כל עובד בלאומי שמצוי תחת הסכם קיבוצי יקבל מענק בגובה שכרו החודשי. בתמורה הוועד לא יסכל צעדי התייעלות ומהלכים ארגוניים כמו ניוד עובדים.

מהבינלאומי שבניהול סמדר ברבר צדיק נמסר: "הסכם העבודה בבינלאומי צמוד ללאומי והנהלת הבנק מקפידה לקיימו. מפאת חוסר האפשרות לקיים את המהלך בזמן של לאומי הוחלט על חלוקת מזומן".

סמדר ברבר צדיק מנכ"לית הבינלאומי, צילום: יח"צ סמדר ברבר צדיק מנכ"לית הבינלאומי | צילום: יח"צ סמדר ברבר צדיק מנכ"לית הבינלאומי, צילום: יח"צ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות