אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מה יגלה לנו המחשבון להשוואת ביטוחי בריאות פרטיים? צילום: שאטרסטוק

מה יגלה לנו המחשבון להשוואת ביטוחי בריאות פרטיים?

מי החברה שתציע לכם ביטוח בריאות בעלות הנמוכה ביותר, מה איכות השירות של כל חברה, אל מי ניתן לפנות בתלונות ומה עוד ניתן למצוא במחשבון של משרד האוצר

13.06.2016, 15:07 | ליאורה הירשהורן
רוצים לדעת מי החברה שתציע לכם ביטוח בריאות בעלות הנמוכה ביותר? מהם הכיסויים הביטוחיים שמציעות החברות השונות? ומה לגבי איכות השירות של כל חברת ביטוח? מחשבון הבריאות של משרד האוצר מאפשר לכם לקבל את הצעת הביטוח הבריאות המשתלמת ביותר עבורכם.

השקת מחשבון להשוואת ביטוחי בריאות פרטיים השנה היוותה למעשה חלק מרפורמת ביטוחי הבריאות שנכנסה לתוקף בחודש פברואר השנה שנועדה להפוך את מוצרי הביטוח לפשוטים, ברורים וברי השוואה. שימוש במחשבון לצורך קניית ביטוחי בריאות פרטיים יכול לסייע לכם בחיסכון של מאות שקלים בשנה.

קראו עוד בכלכליסט

מה זה 'מחשבון בריאות'?

מחשבון הבריאות נועד להקל עליכם את ההשוואה בין חברות הביטוח השונות, המציעות לקהל הרחב את ביטוחי הבריאות השונים. בעזרת המחשבון תוכלו להשוות את מחיר הביטוח בין החברות בכל הקשור לכיסויים המרכזיים בביטוח בריאות - מימון ניתוחים פרטיים, השתלות בחו"ל ותרופות שאינן בסל הבריאות.

השוואת ביטוחי בריאות. קל לעשות דרך האתר השוואת ביטוחי בריאות. קל לעשות דרך האתר השוואת ביטוחי בריאות. קל לעשות דרך האתר

 

אילו תוצאות תקבלו?

לאחר הזנת הפרטים האישיים שלכם (תאריך לידה ומין) ולאחר בחירת הביטוח הרצוי (ניתוחים, השתלות ותרופות או כל שילוב ביניהם), תקבלו רשימה של הצעות ביטוח מסודרות, מהמחיר הנמוך לגבוה. שימו לב כי המחיר הוא הסכום שתשלמו כל חודש בעבור הביטוח.

לצד הצעת מחיר הביטוח תוכלו לראות את הציון שקיבלה החברה במדד איכות השירות. מדד השירות מוצג כציון המשלב בתוכו את איכות השירות שמציעה החברה על פי קריטריונים של טיב השירות, מהירות הטיפול בתביעה, מידת שביעות רצון מהחברה הנמדדת על ידי סקר טלפוני ואת מספר תלונות הציבור שהוגשו לאגף שוק ההון, ביטוח וחיסכון כנגד חברת הביטוח. מדד השירות הינו כלי אובייקטיבי לחלוטין וככל שציון החברה הוא קרוב יותר ל-100, כך תוכלו לדעת שהשירות שהחברה מעניקה טוב יותר.

דמי ביטוח הבריאות משתנים לאורך חייה של הפוליסה ותלויים בגילכם, המבוטחים. מכיוון שמחיר הביטוח המוצג הינו המחיר נכון לגילכם הנוכחי, בתחתית המסך מוצג גרף המשווה בין מחירי הביטוח בחברות הזולות ביותר לאורך השנים עם השינוי בגיל. להשוואה זו חשיבות רבה כשאתם באים לבחון את מחיר הביטוח. חשוב להדגיש כי המחירים המוצגים בטבלה נכונים ליום ביצוע ההשוואה ועשויים להשתנות לאורך השנים.

כדי לקבל תמונה מלאה על כל הצעה שהוצגה לכם במחשבון, ניתן להיעזר בכפתור 'מה כולל הביטוח' שכולל דגשים ייחודיים לכיסוי של כל חברה, אם ישנם.

מה חשוב לדעת?

מחיר הביטוח הנקוב במחשבון הוא המחיר לפני שלב החיתום הרפואי. חיתום רפואי הוא השלב שבו חברות הביטוח בודקות את מצבכם הרפואי באמצעות סדרת שאלות שלאחריה הן מחליטות האם הן מוכנות לבטח אתכם, ואם כן, באילו תנאים (לאחר חיתום רפואי המבטח יכול לדרוש תוספת פרמיה או להחריג (לא לכסות) מצב רפואי מסוים אם למבוטח ישנן בעיות רפואיות).

התעריפים במחשבון הם תעריפים מקסימליים. המשמעות היא כי לא ניתן לגבות מחיר גבוה יותר מזה הנקוב במחשבון (למעט תוספת תשלום בעקבות ביצוע חיתום רפואי). לעומת זאת, בהתאם לשיקול דעתה של חברת הביטוח, ניתן להשיג לעיתים הנחה ביחס למחיר המחשבון.

לאחר שביצעתם השוואה בין החברות, באפשרותכם ללחוץ על כפתור "צרו איתי קשר" ולהזין את פרטיכם האישיים ונציגי חברת הביטוח יחזרו אליכם עם הצעת הביטוח.

אם יש לכם תלונה על חברת ביטוח בעקבות השימוש במחשבון, למשל חברה שלא חוזרת לאחר יצירת הקשר או חברה שחוזרת עם הצעה גבוהה יותר מהמחיר המוצע במחשבון, באפשרותכם לפנות ליחידה לפניות הציבור באגף שוק ההון.

על ידי השוואה באמצעות המחשבון בין סוגי הביטוח השונים בשוק שמציעות החברות, תוכלו להחליט איזה תכנית ביטוח לרכוש ומאיזו חברה. ההחלטה מורכבת משיקולי עלות הביטוח לאורך זמן, יחד עם איכות השירות שתקבלו מחברת הביטוח לצד כיסוי ביטוחי התואם את הצרכים שלכם.

היכנסו לקבלת הצעה לביטוח בריאות במחשבון הבריאות וקראו עוד על ביטוח בריאות באתר "האוצר שלי".

הכותבת היא סגנית בכירה לממונה על שוק ההון במשרד האוצר ואחראית על קידום חינוך פיננסי במסגרת "האוצר שלי"

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות