אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תיפלו מהכיסא: מחקר קובע שעבודה בעמידה משפרת את היעילות ב-50% צילום: גטי אימג'ס

תיפלו מהכיסא: מחקר קובע שעבודה בעמידה משפרת את היעילות ב-50%

לפי המחקר, עובדים במרכז שירות טלפוני שעבדו בשולחנות שיכולים להתאים גם לעמידה, הפגינו יעילות גבוהה בהרבה מאלה שרק ישבו, גם אם היה להם פחות ניסיון. מדוע?

15.06.2016, 13:45 | שירות כלכליסט

כאשר עובדים מבצעים את עבודתם בעמידה, הם מתפקדים הרבה יותר טוב. כך לפחות טוען מחקר חדש המשווה בין רמות הפעילות של עובדים המבצעים את עבודתם בישיבה ועובדים המשתמשים בשולחנות המאפשרים גם עבודה תוך כדי עמידה.

שולחנות אלו הפכו לפופולריים למדי בשנים האחרונות, אולם הדעות חלוקות לגבי יעילותן. רוב המשתמשים בשולחנות אלו עושים זאת למען היתרונות הבריאותיים ולאו דווקא כדי לשפר את הפרודוקטיביות שלהם.

קראו עוד בכלכליסט

כעת חוקרים מאוניברסיטת טקסס מדווחים שבמהלך המחקר שערכו, הם גילו שהעובדים שנהגו לעבוד תוך כדי עמידה, חשו בנוח יותר משום שהם נעו כל הזמן ושהיעילות שלהם גברה.

שולחן עבודה בעמידה שולחן עבודה בעמידה שולחן עבודה בעמידה

על פי ממצאי המחקר, עובדים במרכז שירות טלפוני שעבדו בשולחנות שיכולים להתאים גם לעמידה וגם לישיבה, הפגינו יעילות גבוהה ב-46% מאלו שישבו בשולחן עבודה רגיל, גם אם היה להם פחות ניסיון. עובדים חדשים רשמו פרודוקטיביות מוגברת מהרגיל כבר באמצע החודש השני לעבודתם.

במחקר השתתפו 167 עובדים, שחולקו לשתי קבוצות: האחת שעבדה בעמדות ישיבה ליד שולחן והשנייה עם עמדות המותאמות לעמידה. הפרודוקטיביות של המשתתפים נמדדה על פי מספר השיחות שעשו העובדים לשעה ללקוחות, שבהן סיימו את כל תהליך הטיפול בהם, כולל קביעת מועד לשיחת מעקב.

החוקרים ייחסו את רובה של העלייה בפרודוקטיביות לעובדה שהעובדים שעמדו דיווחו על נוחות פיזית רבה יותר. כמעט שלושה רבעים מהעובדים שעמדו, דיווחו שלא חשו אי נוחות עד תום ששת חודשי המחקר. ממצא זה מראה שלשולחנות עמידה יש יתרונות לא מבוטלים לעובדים בכך שהם מאפשרים להם לשרוף יותר קלוריות, לשפר את יכולת הריכוז, להגביר את היכולות הקוגניטיביות ועוד.

על אף שממצאים ממחקרים קודמים מראים שעובדים הנוהגים לבצע את עבודתם בשולחנות עמידה, לא נוהגים למעשה לעמוד זמן רב כלל ועיקר, הרי שהחוקרים במחקר הנוכחי מצאו שהעובדים במרכז הטלפוני עמדו במהלך היממה בממוצע 1.6 שעות יותר מהעובדים שיושבים.

אחד מהחוקרים, מארק בנדן, העומד בראש המרכז לארגונומיה של האוניברסיטה, אמר שעבודה בעמידה בלבד לא יכולה להסביר את כל ממצאי המחקר. "בעמידה סטטית אין יתרונות על גבי ישיבה סטטית", אמר ל"וול סטריט ג'ורנל". ההבדל העיקרי, טוען בנדן, הוא שאלו שעומדים במהלך העבודה "נוטים להתנועע, להתפתל, להישען, לסובב את הגוף יותר מאלו שיושבים". הבדל זה קריטי משום שכיום, העידן הטכנולוגי "גורם לנו להישאר נייחים".

בנדן אמר שהוא יכול לדמיין יום שבו הטלפונים החכמים יוכלו לקרוא את פעילותנו הפיזית ואת הסימנים החיוניים של גופנו כגון קצב הלב ולחץ הדם, ולפי זה להתריע על הצורך לקום ולהזיז את הגוף.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות