אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שאלות שמכבי תל אביב תצטרך לענות עליהן בקרוב באדיבות: אתר מכיב תל אביב

שאלות שמכבי תל אביב תצטרך לענות עליהן בקרוב

ההחתמה המשמעותית ביותר של הקיץ עד כה: יוסי בניון עבר למכבי ת"א ומביא עימו המון תהיות לגבי עתיד המועדון

14.06.2016, 08:43 | אוריאל דסקל

יוסי בניון היה מעורב במספר רב של אירועים "שאינם קשורים לכדורגל" במכבי חיפה. מלבד חילופי מהלומות עם אוהד מכבי תל אביב בבלומפילד, יוסי בניון היה מעורב במספר סכסוכים עם אוהדי מכבי חיפה ועל פי הדיווחים הכעיס את הנהלת הקבוצה וגם את מאמנה מספר פעמים. הרפטואר שלו בשנה שחלפה כלל גם דרמה מיותרת אחרי הזכייה ההיסטורית בגביע של הקבוצה. האם בניון, עם כל הניסיון שלו, שלא לומר המטען שלו, הוא האיש המתאים ביותר לחזק את סגל סגנית האלופה?

קראו עוד בכלכליסט

ביין, נמני ובניון. השחקן הפעיל יהיה "עוזר מנהל ספורטיבי"?, באדיבות: אתר מכיב תל אביב ביין, נמני ובניון. השחקן הפעיל יהיה "עוזר מנהל ספורטיבי"? | באדיבות: אתר מכיב תל אביב ביין, נמני ובניון. השחקן הפעיל יהיה "עוזר מנהל ספורטיבי"?, באדיבות: אתר מכיב תל אביב

למכבי תל אביב יש לאחרונה ניסיון רע עם שחקן מבוגר עם קורות חיים מפוארים - טל בן חיים הבלם. האם החתמתו של יוסי בניון מסמנת מגמה של החתמת שחקנים מבוגרים במיוחד?

האם יוסי בניון יחליף את ג'ורדי קרויף? לאחרונה דווח וגם ג'ורדי בעצמו דיבר על עזיבת מכבי תל אביב. האם יוסי בניון, שבעבר הביע עניין בתפקיד המנהל המקצועי במכבי חיפה, הגיע "לעבור חפיפה" ועל הדרך לתת כמה משחקים במכבי תל אביב כשחקן? אם הוא אכן האיש שיחליף את ג'ורדי קרויף - האם לא ראוי לחשוף את קשריו עם סוכנות AB Soccer, שגיסו, זיו שטרנברג, הוא הבעלים שלה? בניון יצטרך גם להבהיר את הקשר שלו עם חברו הטוב, דודו אוואט, שכיום מתפקד כ"מנהל קריירות" של כדורגלנים מטעם חברת Sports Player International, שנראית כחברת בת או חברת אחות של AB.

אגב, מלקוחותיה הבולטים של סוכנות AB נמצאים אייל גולסה, שחקן פאוק סלוניקי, חן עזרא, שחקן מכבי חיפה בעונה האחרונה, וגם יוסי בניון (כך לפחות לפי אתרים שמקבלים את הנתונים מפיפ"א). לפי עמוד הפייסבוק שמנהל אוואט, בניון הוא לקוח של SPI - ולחתימה במכבי בכלל הגיע כלקוח של אבי נמני. בכל מקרה, מהשלושה של AB-SPI אחד כבר חתם במכבי תל אביב, השניים מקושרים למעבר לקבוצה.   

ג ג'ורדי קרויף. "אכשל בדרך שלי" | צילום: עוז מועלם ג

האם זה ראוי ששחקן בחדר ההלבשה יהיה גם עוזר מנהל ספורטיבי? האם זה אפשרי לנהל חדר הלבשה של מועדון גדול עם שחקן כל כך משמעותי בעל קשרים כל כך משמעותיים עם סוכנות שחקנים? האם זה לא דבר שבהכרח יפגע בכל היררכיה וכימיה שנבנו לאורך שנים בחדר ההלבשה? האם לא צריך גבולות גיזרה בולטים יותר? האם במכבי תל אביב הבהירו וביררו מה גרם לסכסוכים הרבים של בניון עם הקהל בחיפה?

מה ההשפעה של אבי נמני על מכבי תל אביב? אין ספק שקיים קשר בינו לבין יוסי בניון. הוא גם סוכנם של גל אלברמן, דור מיכה, עומרי בן הרוש ואלי דסה. הוא גם סוכן של אלירן עטר, שמקושר למעבר למכבי תל אביב. זה כבר מתחיל להיראות כמו ההשפעה של ז'ורג' מנדס על ריאל מדריד בתקופת ז'וזה מוריניו. דומיננטיות של סוכן אחד שגרמה לבעיות רבות בחדר ההלבשה של ריאל מדריד. האם השפעה גדולה מדי של סוכן אחד בחדר ההלבשה מדאיגה את מכבי?

מה קורה עם מאמן? האימונים כבר התחילו, שחקנים כבר מוחתמים, שחקנים נוספים בדרך ומנויים נמכרו. מי ינהל את הקבוצה על המגרש?

במשך שנים ג'ורדי קרויף התעלם מביקורות וטען "אם אני אכשל, אכשל בדרכי שלי". עם זאת, קרויף גם התעקש להשאיר את הסגל הבכיר זר מאחר שלא ממש סמך על האינטרסים של דמויות בכדורגל הישראלי. האם החתמת בניון מסמנת שינוי עקרוני בדרך הניהולית שהכתיב ג'ורדי בשנותיו בישראל?

מה דעתו של מיטשל גולדהאר בכל נושא החתמת יוסי בניון? גולדהאר טען בעבר שהוא אוהב שחושבים שהוא "פראייר" כי הוא לא. הוא גם טען שהוא מאמין במקצוענים שיעשו את העבודה. הוא טען שהוא מאמין בצעדים קטנים ונכונים. האם הוא עדיין מאמין בדברים הללו?

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

2 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
קשה לי לראות את בניון מחליף את קרויף
קשה לי לראות את בניון מחליף את קרויף והופך למנג'ר של מכבי. אין שום סיבה להניח שכך יהיה, גולדהר מחפש אנשים עם ניסיון בכל תפקידי המפתח בקבוצה, בניון  לא עונה על קריטריון זה. אם כבר הסיבה שבניון הסכים לבוא למכבי זה ללמוד מג'ורדי כיצד להיות מנג'ר ואז ליישם זאת בקבוצה קטנה תחילה ולהתקדם משם. אף מועדון גדול לא ייתן לבניון לנהל מיליוני שקלים ללא ניסיון ראוי,  מועדונים קטנים כן. יחד עם זאת אין לי מושג מה היתרון המקצועי או החברתי בהחתמת בניון. מדובר בפרימדונה מעבר לשיא שלו, ועוד לצוות אותו עם טל בן חיים הבלם זה כבר פשע של ממש, והכנה בדוקה לפירוק כל מה שנבנה בארבע השנים האחרונות. ואל כל הקלחת הזאת רוצים לצרף שחקן בעייתי כמו אלירן עטר בשילוב בעייתי עם ברק יצחקי. או שמישהו שכח את העבר או שמישהו נעשה כל כך בטוח בעצמו שהוא מניח שיוכל להתגבר על הכל.  גם על אופי רע של הרבה שחקנים שלא משפיעים לחיוב אחד על השני.
Scissors  |  18.06.16