אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחירו החדש של ניימאר: 111.2 מיליון יורו צילום: איי אף פי

מחירו החדש של ניימאר: 111.2 מיליון יורו

ברצלונה הסכימה לשלם קנס של 5.5 מיליון יורו בשל "טעות בתכנון המס" סביב החתמתו ב-2013 של ניימאר שעבר מסנטוס

14.06.2016, 12:07 | שירות כלכליסט

ברצלונה הסכימה לשלם קנס של 5.5 מיליון יורו בשל "טעות בתכנון המס" סביב החתמתו ב-2013 של ניימאר שעבר מסנטוס.

קראו עוד בכלכליסט

ניימאר. הסכום הזה, שאפילו אינו כולל את השכר של השחקן, הוא כמעט כפול 57.1 מיליון יורו שהנשיא לשעבר סנדרו רוסיי הצהיר ששילמו לפני שלושה קיצים., צילום: איי אף פי ניימאר. הסכום הזה, שאפילו אינו כולל את השכר של השחקן, הוא כמעט כפול 57.1 מיליון יורו שהנשיא לשעבר סנדרו רוסיי הצהיר ששילמו לפני שלושה קיצים. | צילום: איי אף פי ניימאר. הסכום הזה, שאפילו אינו כולל את השכר של השחקן, הוא כמעט כפול 57.1 מיליון יורו שהנשיא לשעבר סנדרו רוסיי הצהיר ששילמו לפני שלושה קיצים., צילום: איי אף פי

הרשויות בספרד דרשו שהשחקן יועמד לדין באשמת הונאה סביב המעבר שלו למועדון הקטלני, בטענה שהוא ואביו, המשמש גם כסוכן שלו, הסתירו את השווי האמיתי של העסקה.

בברצלונה הצהירו כי שילמו 57 מיליון יורו, כש-17 מיליון יורו הועברו לסנטוס והשאר להוריו של ניימאר. אולם, קרן השקעות בברזיל שבבעלותה 40% מהזכויות של ניימאר, טענה כי לא קיבלה את התשלום הנכון, והחוקרים העריכו כי המחיר האמיתי ששילמה ברצלונה היה קרוב יותר ל-83 מיליון יורו.

כעת נראה שהאלופה הספרדית מצאה פתרון למצב, כך תוכל להתקדם עם התכניות הכלכליות העתידיות שלה.

"ההסדר כולל הכרה מצד המועדון בטעות בתכנון המס בעת החתמת השחקן, עבור השנים התקציביות 2011 ו-2013, אז לא הצהירו נכונה על התשלומים הנובעים מההעברה שלו", נכתב בהצהרה שפורסמה באתר המועדון. "בנוסף, המועדון זוכה מאשמה בנוגע לשנה התקציבית של 2014, שהייתה חלק מהחקירה. בדירקטוריון מתייחסים לאישור ההסדר כצעד חיובי, שיביא לסיומו מצב של חוסר ודאות משפטי שהיה יכול להשפיע על היכולת לממש את התכניות הספורטיביות והכלכליות של המועדון בשנים הבאות. בהתחשב בחשיבות של החלטה הזו, הדירקטוריון החליט להעביר את הבקשה לאישור באספה הכללית הבאה של החברים".

בנוסף לקנס של 5 מיליון יורו שברצלונה כבר הסכימה לשלם לרשויות המס הספרדיות בשל אי הסדרים סביב החתמתו של ניימאר, הסכום הכולל של המעבר שלו טיפס ל-111.2 מיליון יורו.

הסכום הזה, שאפילו אינו כולל את השכר של השחקן, הוא כמעט כפול 57.1 מיליון יורו שהנשיא לשעבר סנדרו רוסיי הצהיר ששילמו לפני שלושה קיצים.

חבר המועדון ג'ורדי קאסס הגיש תביעה נגד המועדון בשל הפוטנציאל לשימוש לא הולם בכספים, והיא חשפה את העלות האמיתית של המעבר של ניימאר לברצלונה.

רוסל פרש זמן קצר לאחר מכן, לטענתו בשל "סיבות אישיות", ומחליפו ג'וזפ מריה ברתומיאו חויב לפרסם את הפרטים המלאים של ההעברה. הנתונים הללו חשפו כי עלות המעבר של החלוץ עלתה ל-86.2 מיליון יורו: 7.9 מיליון יורו עבור זכות הבחירה הראשונה בשלושה שחקנים 10 מיליון מענק חתימה, 2 מיליון למציאת כישרונות, 4 מיליון לחוזי ספונסרשיפ עתידיים, 2.5 מיליון עבור ארגון הצדקה של ניימאר ו-2.7 מיליון לסוכנו של השחקן, כלומר אביו.

 בפברואר 2014, פורסם הסכום, שלפי ההאשמות אינו מדויק, והמועדון מיהר לשלם 13.5 לפתור את הנושא. בשלב זה, עלות ההחתמה טיפסה כבר ל-99.7 מיליון יורו, אך לסנטוס כבר חייבים תשלומים נוספים.

המועדון הברזילאי היה זכאי ל-2 מיליון יורו לאחר שניימאר הגיע לרשימת המועמדים הסופיים לתואר שחקן השנה ב-2016 ו-4.5 מיליון יורו מכיוון שברצלונה ככל הנראה תפר את ההתחייבות שלה לשחק משחק ידידות בסנטוס. בתוספת הקנס האחרון, הסכום הכולל כבר מגיע ל-111.2 מיליון יורו, לכך עוד צריך להוסיף את המשכורת ששולמה לשחקן בשלוש השנים האחרונות, כלומר העלות הכוללת של שירותיו של ניימאר עומדת על 136.7 מיליון יורו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות