אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות ההגבלים האריכה את תקופת השימוע בנושא מחירים מופרזים צילום: תומריקו

רשות ההגבלים האריכה את תקופת השימוע בנושא מחירים מופרזים

על פי הצו שהוציא בית המשפט העליון, הרשות תמשיך לאכוף את האיסור לגבות מחיר מופרז עד שיסתיים השימוע הציבורי. במקביל, הרשות מאריכה את התקופה להעברת הערות במסגרת השימוע עד סוף חודש יוני

15.06.2016, 07:55 | תומר גנון

רשות ההגבלים העסקיים הודיעה אתמול על תיקון טיוטת השימוע בנושא מדיניות הטלת הקנסות על מונופולים שגובים מחירים מופרזים. לפי התיקון הרשות תמשיך בפעולות האכיפה בנושא בעקבות צו ביניים שהוציא בג"ץ בערב חג השבועות. על פי הצו שהוציא שופט בית המשפט העליון חנן מלצר, הרשות תמשיך לאכוף את האיסור לגבות מחיר מופרז עד שיסתיים השימוע הציבורי. במקביל, הרשות מאריכה את התקופה להעברת הערות במסגרת השימוע בשבועיים עד סוף חודש יוני, לאור פניות בנושא.

מיכל הלפרין מיכל הלפרין מיכל הלפרין

במסגרת העמדת מדיניות האכיפה לשימוע ציבורי כתבה הרשות כי "עד להשלמת הבחינה מחדש של גילוי הדעת (מדיניות האכיפה — ת"ג) — תימנע רשות ההגבלים העסקיים מפעולה על פי גילוי הדעת". השופט מלצר מתח ביקורת על החלטה זו, וכתב שהיא אינה מתיישבת עם החלטות של בתי המשפט בשני הליכים — אישור התביעה הייצוגית נגד תנובה על גביית מחיר מופרז בקוטג', שמתנהלת בבית המשפט המחוזי מרכז בלוד, וכן החלטה של העליון להורות לתנובה למסור מסמכים במסגרת תביעה ייצוגית נוספת נגדה על גביית מחיר מופרז בגבינה לבנה ושמנת מתוקה. מלצר כותב ביחס להחלטת הממונה על הגבלים עסקיים מיכל הלפרין להקפיא את מדיניות האכיפה כי "קביעה זו אינה מתיישבת לכאורה עם מה שעולה מהחלטות שיפוטיות תקפות שניתנו כמה ימים קודם לפרסום ההזמנה להערות הציבור. לפיכך ומטעמים נוספים שפורטו בעתירה היא מותלית עד החלטה אחרת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות