אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברזיל: חסויות מארגונים ממשלתיים יממנו את טקס הפתיחה של האולימפיאדה

ברזיל: חסויות מארגונים ממשלתיים יממנו את טקס הפתיחה של האולימפיאדה

שר הספורט הודיע שהמארגנים מחפשים להשיג חוזי ספונסרשיפ נוספים מחברות ממשלתיות במטרה לחזק את המשאבים עבור טקס הפתיחה. התקציב שהוקצה לטקס עמד על 250 מיליון ריאל (72 מיליון דולר)

15.06.2016, 10:52 | שירות כלכליסט

נותרו עוד פחות מחודשיים לפתיחת האולימפיאדה, והרשויות בברזיל מתקשות לסיים הארכה לקו רכבת תחתית ואת הוולודרום. המארגנים עמלים גם להרגעת החששות סביב וירוס הזיקה, שלא לדבר על כך שהמדינה סובלת ממשבר כלכלי ופוליטי חסר תקדים.

קראו עוד בכלכליסט

אצטדיון המארקנה בריו. המדינה בקשיים, צילום: אימג אצטדיון המארקנה בריו. המדינה בקשיים | צילום: אימג'בנק, Gettyimages אצטדיון המארקנה בריו. המדינה בקשיים, צילום: אימג

בהתחשב ברקע הזה, שר הספורט לאונרדו פיקיאני הודיע שהמארגנים מחפשים להשיג חוזי ספונסרשיפ נוספים מחברות ממשלתיות במטרה לחזק את המשאבים עבור טקס הפתיחה. התקציב שהוקצה לטקס עמד על 250 מיליון ריאל (72.9 מיליון דולר). עוד לא התקבלה החלטה איזו חברה תיבחר, אך פיקיאני ציין את פטרוברס, אפקס ברזיל - שירות דואר וייצוא וסוכנות השקעות, וכן בנקים בבעלות ממשלתית. הנשיא בפועל של ברזיל מישל טמר ונשיא הוועד האולימפי הבינלאומי תומאס באך יפגשו השבוע עם פיקיאני לדון בספונסרים אפשריים.

בוועד האולימפי מחפשים אחר מרחב תמרון גדול יותר בתחום הפיננסי, הסביר פיקיאני בראיון לסוכנות בלומברג. "הם העלו נושאים הנוגעים לתנודות המטבע, אך במקרה שהממשלה או כל חברה ממשלתית אחרת לא יממנו את האירוע, יש להם תכניות חלופיות".

בנוגע לרכבת התחתית, השר אמר כי הבנייה של הקו החדש צפויה להיות מושלמת עד ה-1 או 2 באוגוסט, לפני טקס הפתיחה שיתקיים ב-5 באוגוסט. ההרחבה מהותית להסעת עובדי ומתנדבי האולימפיאדה לפארק האולימפי בבארה דה טיז'וקה, המרוחק 32 ק"מ מאזורי קופקבנה ואיפנימה הידועים של ריו, ומעל שעה בנסיעת מונית בתנועה רגילה.

"התכנית החלופית, רק במידת הצורך, תהיה השימוש ב-BRT, אוטובוסים הנוסעים בנתיבים המהירים", הסביר. "אך אנחנו בטוחים כי מערכת הרכבת התחתית תעבוד בזמן".

השר הפחית גם מהסיכונים של הזיקה, וטען שמספר המקרים המדווחים ירד בחודשים האחרונים ועשוי להתקרב לאפס עד תחילת המשחקים באוגוסט, זאת הודות למאמצי המניעה והשינוי בטמפרטורות ובגשמים במהלך החורף בדרום אמריקה. הוא ציין עוד כי הזיקה אינה בלעדית רק לברזיל.

אם כי הווירוס אכן מורגש יותר בברזיל, שם דווחו מקרים לא מעטים של מומים בעוברים. דו"ח של ארגון הבריאות העולמי (WHO) שפורסם בשבוע שעבר חשף 1,551 מקרים מאושרים של פגמים בעוברים בברזיל, בעוד שבשאר המדינות מספר המקרים לא היה מעל 8. על פי נתונים שפרסמה הממשלה בברזיל, מרבית המקרים מרוכזים בצפון מזרח המדינה. בריו דה ז'ניירו בדרום מזרח ברזיל יש 66 מקרים מדווחים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות