אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות המסים: 27% מבעלי דירות להשכרה שנבדקו באזור השרון והמרכז לא שילמו מס צילום: שאול גולן

רשות המסים: 27% מבעלי דירות להשכרה שנבדקו באזור השרון והמרכז לא שילמו מס

בין בעלי הדירות נמצא בעל דירה בבת-ים המשכיר את דירתו לטווח קצר, שלא דיווח על הכנסה שנתית של 157 אלף שקל, בעלים של 5 קראוונים המושכרים בשרון בסכום של 2,300 שקל לקראוון לחודש ובעלים של שתי דירות בת"א המושכרות בעלות של 12,500 שקל לחודש

15.06.2016, 11:22 | עמרי מילמן

כ-50 בעלי דירות, המשכירים את דירותיהם לטווח קצר וארוך באזור המרכז והשרון זומנו לביקורת בשבוע שעבר ונמצא כי כ-27% מהם לא דיווחו על הכנסותיהם משכירות בהיקף של עשרות אלפי שקלים ולא שילמו מסים, כך לפי הודעת רשות המסים שפורסמה היום (ד').

אנשי היחידה לניהול ספרים של רשות המסים אספו מידע לגבי משכירים לטווח ארוך ממשרדי תיווך ולגבי משכירים לטווח קצר מאתרי אינטרנט כמו AIRBNB ו-BOOKING.

מבין בעלי הדירות שנתפסו נמצא בעל דירה בבת-ים המשכיר את דירתו לטווח קצר, על פי הרשות הוא לא דיווח על הכנסה שנתית של 157 אלף שקל, כך גם בעלים של 5 קראוונים המושכרים באחד מיישובי השרון בסך של 2,300 שקל לקראוון לחודש לא דיווח על הכנסותיו, בעלים של שתי דירות בתל אביב המשכיר אותן בעלות של 12,500 שקל לחודש שלא דיווח על הכנסותיו.

משכירים דירות דרך האפליציה משכירים דירות דרך האפליציה משכירים דירות דרך האפליציה

לפי ההודעה, פעימה נוספת של ביקורות באזור המרכז צפויה לקראת סוף חודש יוני, אליה זומנו כ-60 בעלי דירות נוספים. היחידה לניהול ספרים הודיעה כי בשנה הקרובה תשים דגש מיוחד על ביקורות בענף - "הביקורות בשלב הראשון מתרכזות באזור המרכז והשרון ועתידות להתרחב ולהתפרס על פני כל הארץ". עוד הבהירו ברשות כי "הביקורות הללו הן המשך לחקירה מקיפה בענף שנערכה לפני כשנה לערך, במסגרתה נחקרו עשרות בעלי דירות מכל רחבי הארץ המשכירים את דירותיהם, ובניגוד לחוק לא מדווחים לרשות המסים על הכנסותיהם משכר דירה".

ההכנסות משכר דירה פטורות ממס עד לסכום של 5,000 שקל בחודש, ומעליו ממוסות ב-10%. אולם כאשר מדובר בעסק להשכרת דירות (כמו בחלק מהמקרים שנבדקו על ידי רשות המסים) המס הוא מס חברות - 25%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
תתעורר.היו חכמים רבים בין ההורים והסבים שחזו וידעו
תתעורר.היו חכמים רבים בין ההורים והסבים שחזו וידעו שכסף מתמוסס.אבל אדמה ודירות לעולם לא.לכן קנו קרקעות.דירות ועוד.עכשיו ועוד לפני כמה שנים העבירו בירושה לילדים(זה בדרך כלל במשפחות 1 עד 2 או מקסימום 3 ילדים. ולרוב בהירי עור...) לכן יש כאלה שיש להם למעלה מ10 דירות .אז מה הם אשמים?למה להאשים אותם בעבריינות ועוד..?
avib  |  15.06.16
10.
לא נכון.זו הריבית הנמוכה בשוק שמשרתת הרבה אינטרסנטים.אם
לא נכון.זו הריבית הנמוכה בשוק שמשרתת הרבה אינטרסנטים.אם היה לך מליון שקל בבנק שעשית ממשכורות,מעבודות כפיים,ממכירת מוצרים שבנית במו ידיך.במה היית מעדיף אותם?בבנק עם אפס ריבית כשהבנק מלווה לך  ולכל עם ישראל בריבית קצוצה,או ברכישת דירה שגם תגבה שכר דירה כל חודש וגם תוכל לעשות אקזיט במכירת הדירה ברווח של בין 10% ל50%?תענה אבל בכנות.
avib  |  15.06.16
לכל התגובות