אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת ההלוואות eLoan רוצה להיכנס לבורסה בדלת האחורית

חברת ההלוואות eLoan רוצה להיכנס לבורסה בדלת האחורית

החברה, שמספקת זירה בה גולשים יכולים ללוות ולהלוות כספים, רוצה להתמזג עם השלד הבורסאי הון אחזקות לפי שווי של 11.5 מיליון דולר

15.06.2016, 18:14 | רעות שפיגלמן

מיזם ההלוואות eLoan רוצה להיכנס לבורסה בתל אביב בדלת האחורית. בימים הקרובים יחליטו בעלי מניות השלד הבורסאי הון אחזקותהאם לאשר את עסקת המיזוג עם פלטפורמת הלוואות ה-P2P.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר למעשה על חברה שמחזיקה זירה אינטרנטית, בה משתמשים פרטיים יכולים להלוות או ללוות כספים - במודל הדומה לחברת Lending Club האמריקאית. החברה האמריקאית סיפקה בינתיים מפח נפש למשקיעים, אחרי שהתגלו בה בעיות ברישום הלוואות שהובילו לפרישת מייסד החברה, ולקריסת המניה ב-57% מתחילת השנה.

בחברת eLoan, המנוהלת על ידי עופר כרמל, שותפים בית ההשקעות מיטב דש (19.9%), שלמה סיקסט (5%) וחברת גיוס ההון (חיתום) רוסריו קפיטל (2%).

עסקת המיזוג וגיוס הון נוסף שמתכננת החברה לבצע לאחר המיזוג צפויים להביא את חלקו של הציבור ל-25%-30% וככל שתאושר עסקת המיזוג זו תגלם לפלטפורמה שווי של 11.5 מיליון דולר לפחות.

השופט איתן אורנשטיין אישר בשבוע שעבר לכנס את אסיפת בעלי המניות של השלד לצורך אישור העסקה. ככל שיאשרו בעלי המניות, בכפוף גם לאישור בעלי מניות eLoan, צפוי המיזוג להיות מושלם בחודש אוגוסט הקרוב.

eLoan הוקמה בשנת 2014 ומונה כ-12 עובדים. עד כה החברה תיווכה בין מלווים ללווים בהיקף הלוואות של 32 מיליון שקל עם תשואה ממוצעת של 5.4% למלווים ובריבית ממוצעת של 6%-8% ללווים. טווח הריביות שמשלם לווה נע בין 3.5%-13%.

הפלטפורמה מציעה הלוואות לאנשים פרטיים לכל מטרה כאשר מלווה יכול להשקיע מכספו בהלוואה בודדת סכום שנע בין 100 שקל ל-1,000 שקל. הסכום הממוצע להלוואה נע בין 18-23 אלף שקל כאשר ניתן לקחת הלוואה בסכומים של 5-50 אלף שקל. משך הזמן הממוצע לפירעון הלוואות נע בין שנה וחצי לשלוש שנים. בחברת eLoan מתחרות חברות בעלות מודל עיסקי דומה בישראל, כמו בלנדר וטריא.

עופר כרמל, צילום: אוראל כהן עופר כרמל | צילום: אוראל כהן עופר כרמל, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה