אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מכה לסוכנים: רק חוסך יוכל למנוע איחוד חשבונות פנסיה צילום: עומר הכהן

מכה לסוכנים: רק חוסך יוכל למנוע איחוד חשבונות פנסיה

אגף שוק ההון אסר על סוכני הביטוח לשלוח מכתב התנגדות להעברת פרטים על חשבונות פנסיה לאוצר

16.06.2016, 08:45 | רחלי בינדמן

הממונה על שוק ההון במשרד האוצר דורית סלינגר העבירה בשבוע שעבר טיוטת חוזר מתוקנת לרפורמת איחוד חשבונות הפנסיה.

על פי הטיוטה החדשה, סוכן הביטוח לא יוכל לשלוח בשם לקוח מכתב התנגדות להעברת פרטים על חשבונות הפנסיה הנמצאים בבעלותו למשרד האוצר, אלא רק החוסך עצמו יוכל לעשות זאת.זאת בעקבות חשיפת "כלכליסט" בנוגע להצעת חברת הביטוח מגדל לסוכני הביטוח שלה לקבל תמורה כספית עבור כל לקוח שיחתום על התנגדות מסוג זה.

במסגרת החוזר המקורי נקבע כי קרנות פנסיה שיקלטו עמית חדש יפעלו לאחד את חשבונות הפנסיה של העמית שאינם פעילים עם החיסכון החדש. זאת במטרה להוזיל את דמי הניהול, מתוך הנחה כי דמי הניהול בחשבון החדש יהיו מוזלים לעומת דמי הניהול בחשבונות המוקפאים בהם בדרך כלל הם מזנקים.

במטרה לפקח ולוודא כי קרנות הפנסיה יאחדו את החשבונות, נתבקשו קרנות הפנסיה להעביר לידי האוצר את רשימת החוסכים המוקפאים שברשותן.

בחוזר נקבע כי על הקרנות לעדכן את החוסכים כי המידע יעבור לאוצר ואם הם אינם מעוניינים באיחוד החשבונות ניתנה להם האפשרות לשלוח מכתב לקרן הפנסיה בבקשה כי לא תעביר את המידע לאוצר. 

דורית סלינגר, הממונה על שוק ההון והביטוח באוצר, צילום: ישראל הדרי דורית סלינגר, הממונה על שוק ההון והביטוח באוצר | צילום: ישראל הדרי דורית סלינגר, הממונה על שוק ההון והביטוח באוצר, צילום: ישראל הדרי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
עוד בבון, תמשיך לחשוב שאתה משלם 0.5% מהתשואה...
עוד בבון, תמשיך לחשוב שאתה משלם 0.5% מהתשואה... ממש גאון! לא הבנתם שאף אחד לא רוצה להתעסק בפנסיה... זה מוצר הפסדי לסוכנים, המון שירות ואין תמורה! ממתין בכיליון עיניים לראות דפקט כמוך תובע את חברת הביטוח על אכ"ע ולראות איך הם דופקים לך מכתב דחייה, כי החלטת להתחכם בהצהרת הבריאות...
Controller  |  18.06.16
לכל התגובות