אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

דיסני שנגחאי רק נפתח, וכבר יש תוכניות להרחבה

600 אלף מבקרים ביקרו בפארק השעשועים של וולט דיסני בסין במהלך תקופת ההרצה, מה שמאפשר להנהלת החברה שמפעילה את האתר לתכנן פארק גדול יותר

16.06.2016, 12:39 | בלומברג

חברת וולט דיסני כבר אירחה למעלה מ-600 אלף מבקרים בפארק השעשועים שפתחה היום (ה') רשמית בסין מאז תקופת ההרצה של הפארק. הפוטנציאל העצום של הפארק כבר מדרבן את החברה לקחת שוב את לוח השרטוט ולהכין תוכניות הרחבה. כך על פי מנכ"ל החברה, רוברט איגר.

"הגענו לנקודת איזון פיננסית ואנו בוחנים את הגידול בתיירות בסין ובכלל זה את התיירות לשנגחאי והצמיחה הכללית בשוק הסיני במטרה לבנות משהו עוד יותר גדול", אמר איגר בתדריך לעיתונאים אתמול, יום לפני הפתיחה הרשמית של הפארק.

 

 

מבקרים בפארק, צילום: איי אף פי מבקרים בפארק | צילום: איי אף פי מבקרים בפארק, צילום: איי אף פי

עלות ההקמה של הפארק בתצורתו הנוכחית היא 5.5 מיליארד דולר שהם ההשקעה הזרה הגדולה ביותר מצד דיסני, המפעילה פארקי שעשועים ברחבי העולם. כמו כן, זוהי אבן דרך בקריירה של איגר, לאחר שפארקים אחרים שניסתה החברה להפעיל במדינות זרות, נכשלו על רקע תרבותי והביאו לשנים של הפסדים לחברה.

ממתינים בתור, צילום: אי פי איי ממתינים בתור | צילום: אי פי איי ממתינים בתור, צילום: אי פי איי

בחודש שעבר העריכה ממשלת שנגחאי כי לפחות מיליון סינים נהרו לאזורי הפנאי הציבוריים סביב הפארק, כולל רצועת חנויות ואגם, מאז נפתחה שם תחנת רכבת תחתית באפריל.

יש לציין שהתיירות היא נקודת אור בכלכלתה הקודרת של סין. על פי התחזיות, מספר המבקרים לכלכלתה השנייה בגודלה בעולם ישלש את עצמו עד 2020 לאחר שההשקעה בתעשיית התיירות זינקה ב-42% בשנה שעברה, על פי ממשלת סין. נתונים אלו הפכו אבן שואבת לחברות ולמשקיעים זרים הנוהרים לשוק הבידור של סין, ובכלל זה חברת "דליאן וונדה" (Dalian Wanda Group) וכן מפעילת רשת פארק השעשועים מארה"ב "סיקס פלאגס" ( Six Flags Entertainment ).

מבלים בפארק, צילום: איי פי מבלים בפארק | צילום: איי פי מבלים בפארק, צילום: איי פי

אחד הארמונות בפארק, צילום: איי פי אחד הארמונות בפארק | צילום: איי פי אחד הארמונות בפארק, צילום: איי פי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות