אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האם ארה"ב בדרך להגבלות על מכירת נשק‎ צילום: בלומברג

האם ארה"ב בדרך להגבלות על מכירת נשק‎

המנהיגים הרפובליקנים הסכימו לקיים הצבעה בנוגע לצעדים שמציעים הדמוקרטים להרחבת בדיקות הרקע למבקשים לרכוש נשק, כך על פי הסנטור כריס מרפי

16.06.2016, 13:19 | שירות כלכליסט
סנטור כריס מרפי סיים פיליבאסטר בסנאט של כ-15 שעות היום, ואמר כי המנהיגים הרפובליקנים הסכימו לקיים הצבעה בנוגע לצעדים שמציעים הדמוקרטים להרחבת בדיקות הרקע למבקשים לרכוש נשק, כדי למנוע מטרוריסטים פוטנציאלים לרכוש רובים.

הדמוקרטים ניסו להשיג הצבעות על שני צעדי בקרה לרכישת נשקים, שהם מציעים כתיקונים לחוק תקציב תלוי ועומד. לטענתם, זה המעט שהסנאט יכול לעשות לאחר הטבח באורלנדו שגבה את חייהם של 49 בני אדם בסוף השבוע שעבר.

רובים למכירה, צילום: flickr רובים למכירה | צילום: flickr רובים למכירה, צילום: flickr

"עדיין יש עבודה לעשות אולם לא הרגשנו דרגה כזו של מחויבות בתחילת הדרך", אמר מרפי היום בבוקר, וטען שבזכות הפיליבאסטר שלו התחייבו המנהיגים לערוך את ההצבעות, אולם ציין כי "אין ערובה לכך שתיקון לחוק אכן יתקבל".

המאבק של הדמוקרטים לצעדים שהם מציעים, עלו בדרגה ביום רביעי לאחר שניסיונות להגיע לפשרה לגבי ההגבלות על רכישות נשקים נכשלה. הם נלחמים כעת על שני צעדים: הראשון הוא הענקת סמכות לתובע הכללי לאסור על אנשים הנחשבים לטרוריסטים פוטנציאלים לרכוש נשק, והשני – החלת בדיקות הרקע למבקשים לרכוש נשק.

מניעת הגעתם של נשקים לידי טרוריסטים הפך לסוגיה שסביבה מחלוקת חריפה בקונגרס, לאחר ההתקפה הקטלנית באורלנדו. ההתקפה הייתה פיגוע הירי החמור ביותר בתולדותיה של ארה"ב. היורה, עומר מאטין בן ה-29, הופיע ברשימת הטרוריסטים הפוטנציאלים של ה-FBI אולם נמחק מהרשימה ב-2014 בשל היעדר הוכחות שהוא עלול לבצע פשע בזמן המיידי.

בתוך כך, המועמד לנשיאות ארה"ב של המפלגה הרפובליקנית דונלד טראמפ, פרסם בטוויטר כי הוא עומד להיפגש עם נציגי איגוד הרובאים הארצי, ה-NRA, ולדון עימם לגבי אפשרות של איסור מכירת נשק לאנשים הרשומים ברשימת החשודים בטרור.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות