אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ינון: "ארגון האירוע של ח"כ כהן בבורסה על ידי צוות הוועדה - תקלה" צילום: שאול גולן

נחשף בכלכליסט

ינון: "ארגון האירוע של ח"כ כהן בבורסה על ידי צוות הוועדה - תקלה"

השבוע חשף "כלכליסט" כי ח"כ כהן ערך כנס בהשתתפות 25 מראשי המשק הישראלי, כיו"ר ועדת הרפורמות

16.06.2016, 13:24 | רוני זינגר

היועץ משפטי של הכנסת אייל ינון מכנה את ארגון הכנס שקיים ח״כ אלי כהן בבורסה בתל אביב ״תקלה״, זאת במענה לפניית ח״כ חיים ילין (יש עתיד).

השבוע חשף "כלכליסט" כי ח"כ כהן ערך כנס בבורסה בתל אביב בהשתתפות 25 מראשי המשק הישראלי, וזאת תחת כובעו כיו"ר ועדת הרפורמות. במסגרת זו, עבד הצוות הניהולי של הוועדה בארגון הכנס עבור כהן ואולם למרות זאת, לא הוזמנו יתר חברי הוועדה ולא קוימו הנהלים המחייבים קיום ישיבת ועדה מחוץ לכנסת.

במסגרת זאת אף הוזמנו סדרני הכנסת כדי לשמור על הסדר בכינוס הפרטי, אליו הוזמן רק פוליטיקאי אחד: שר האוצר משה כחלון, ראש סיעתו של כהן. 

אייל ינון, היועץ המשפטי של הכנסת אייל ינון, היועץ המשפטי של הכנסת אייל ינון, היועץ המשפטי של הכנסת

לאחר שינון פנה לח"כ כהן וקיבל ממנו הסבר לגבי ארגון הכנס, הוא קבע כי צוות הוועדה הוא האחראי לתקלה. במכתב שהשיב ינון בעניין כתב: "ארגון האירוע על ידי צוות הוועדה יסודו בתקלה. אכן יש להבחין היטב בין פעילות של ועדה לבין פעילות פרלמנטרית או פוליטית של יו"ר הוועדה. צוותי ועדות הכנסת אינם אמורים לסייע ליושבי ראש הוועדות בפעילותם שאינה במסגרת הוועדה".

בהמשך כותב ינון כי הנחה את מנהלת הוועדה שדבר דומה לא ישנה. את עלויות הכנס ישלם ח"כ כהן מתקציב הקשר עם הציבור שלו. הוא ציין כי ח"כ כהן מלכתחילה לא ביקש שהוועדה תממן את הכנס.

 

יצוין כי בשיחה השבוע עם "כלכליסט" אמר ח"כ כהן כי איננו יודע מי יממן את הכינוס וכי חשב הכנסת הוא שיחליט אם הוועדה תממן אותו או הוא מתקציב הקשר שלו לבוחר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות