אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הטענה לעוקץ משקיעים של חברת OrDa: שתי תלונות נוספת נגד דרור דהן צילום: שאטרסטוק

הטענה לעוקץ משקיעים של חברת OrDa: שתי תלונות נוספת נגד דרור דהן

בתלונת שהוגשו היום ואתמול נגד דהן - פושט רגל שהציג עצמו כמנכ"ל OrDa Trading - נטען שהוציא במרמה כספים ממשקיעים, וזאת תוך מצג שישמשו למסחר בשוק ההון האמריקאי. עם זאת כל השקעתם נמחקה. עד עתה הוגשו שלוש תלונות נגד דהן בחשד שהוציא במרמה כספים בהיקף של כ-2 מיליון שקל ממשקיעים

16.06.2016, 17:47 | תומר גנון

הטענות לעוקץ משקיעים שסחרו בשוק ההון האמריקאי באמצעות דרור דהן - פושט רגל שהציג את עצמו כמנכ"ל חברת OrDa Trading למסחר יומי ולמסחר רובוטי - ממשיכות להגיע.

קראו עוד בכלכליסט

שני משקיעים נוספים שהעבירו לטענתם לדהן עשרות אלפי שקלים כל אחד, הגישו אתמול והיום (ה') תלונות למשטרת נתניה בטענה שהוצאו מהם כספים במרמה. בסך הכול הוגשו עד עתה שלוש תלונות בתוך שלושה שבועות נגד דהן - בעלים לשעבר של רשת חנויות נעליים שקרסה. היקף הכספים שנמחקו לפי שלוש התלונות מגיע לכ-2 מיליון שקל.

בתלונות שהוגשו למשטרה נטען שדהן הציג את עצמו בהתכתבויות עם משקיעים כמנכ"ל חברה בשם OrDa Trading. הוא שכנע אותם לנהל באמצעותו תיקי השקעות בהיקף של מיליוני שקלים, תוך הבטחה להפסדים מוגבלים. עם זאת, כך נטען בתלונות, כל הכספים שהועברו אליו נמחקו. באחת התלונות נטען בנוסף שדהן זייף דו"חות על מסחר ופעולות שבוצעו לכאורה בתיק השקעות מול ברוקר אמריקאי, וזאת גם לאחר שכל הכספים נמחקו.

אילוסטרציה, צילום: שאטרסטוק אילוסטרציה | צילום: שאטרסטוק אילוסטרציה, צילום: שאטרסטוק

התלונה הראשונה נגד דהן הוגשה לפני שלושה שבועות ליחידת הונאה מרכז של המשטרה בגין קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות וזיוף. את התלונה הגיש נושה ומעסיק שלו לשעבר, אדם בשם אסף סנדרוסי, שהעביר לו לטענתו סכום של כ-530 אלף דולר. על פי התלונה, בשלהי שנת 2015 החל דהן לשתפו במיזם מסחר רובוטי שהוא פיתח, והציע לו לפתוח חשבון מסחר עצמאי בחברת ברוקראז' בשם LIGHTSPEED. על פי התלונה, סנדרוסי רכש ציוד בשווי 30 אלף שקל שאותו התקין בביתו לצורך המסחר, תוך התחייבותו של דהן לפיה אם חשבונו יעלה על 5% משווי החשבון, הוא יינעל באופן אוטומטי על ידי הברוקר כחלק מפקודת הגנה שנתנה.

סנדרוסי טוען בתלונה, כי החל לחשוד שמשהו לא תקין בחודש פברואר, לאחר שביקש לשחרר סכום של 850 אלף שקל לצורך רכישת דירה. לטענתו, דהן התחמק מלהשיב לו את כספו ורק בחודש מאי סיפר לו כי הפסיד את הכספים ובתיק נותרו כ-50 אלף דולר בלבד. על פי התלונה, כאשר סנדרוסי פנה לברוקר האמריקאי על מנת לברר את טיב הפעולות שנעשו בחשבון, הברוקר השיב לו כי החשבון נסגר עוד בחודש מרץ ולא נותרו בו כספים. עם זאת, כך התלונה, על פי דו"חות שניפק לו דהן בחודש מרץ היה ניתן ללמוד כי כספי חשבון המסחר קיימים ואף נשאו תשואה רווחית.

מדרור דהן לא נמסרה תגובה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות