אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
HSBC  תשלם 1.6 מיליארד דולר בעקבות ייצוגית על מניפולציות בהלוואות סאבפריים צילום: רויטרס

HSBC תשלם 1.6 מיליארד דולר בעקבות ייצוגית על מניפולציות בהלוואות סאבפריים

חטיבה של הבנק הבריטי הגיע להסדר במסגרת תביעה ייצוגית שהוגשה נגדה. בתביעה נטען כי החטיבה הציגה לא נכון את שעורי הריבית והסתירה קנסות בהלוואות שניתנו ללקוחות עם היסטוריית אשראי בעייתית

17.06.2016, 20:19 | שירות כלכליסט

חטיבה של הבנק הבריטי HSBC הגיעה להסדר ראשוני בגובה 1.58 מיליארד דולר ליישוב תביעה יייצוגית, שהגישו נגדה בעלי מניות בטענה להונאת ני"ע הקשורה לנהלי הלוואות הסאבפריים של הבנק. ההסדר המוצע יכסה את כל מי שהחזיק במניות של האוסהולד אינטרנשיונל (Household International) בין ה-23 במרץ 2001 וה-11 באוקטובר 2002. הבנק הלונדוני, שהינו הגדול ביותר באירופה במונחים של נכסים, מעריך כי בעקבות ההסדר ירשום עלות של 585 מיליון דולר, לפני מס, ברבעון השני. 

בתים למכירה בארה"ב בזמן משבר הסאבפריים, צילום: בלומברג בתים למכירה בארה"ב בזמן משבר הסאבפריים | צילום: בלומברג בתים למכירה בארה"ב בזמן משבר הסאבפריים, צילום: בלומברג

ההסכם הטנטטיבי הושג ב-6 ביוני, שעות ספורות לפני שהליך בחירת המושבעים היה אמור להתחיל, כך מסרו עורכי הדין המייצגים את התובעים, הכוללים את חברת ההשקעות גליקנהאוס ותכנית הפנסיה של האיגוד הבינלאומי של מהנדסי תפעול. "14 שנים מאז שהגשנו את התביעה, אנחנו בהחלט מרוצים מהתוצאה", מסר עורך הדין מייק דאוד.

התביעה הוגשה באוגוסט 2002 נגד האוסהולד אינטרנשיונל, החטיבה הנקראת היום HSBC פיננס. החברה ושלושה בכירים לשעבר הואשמו בהצגה שגויה של שיעורי הריבית שנגבו מהלקוחות עבור הלוואות וכן בהסתרת קנסות שהופיעו בתנאי ההלוואה. בקיץ 2002 נאלצה האוסהולד, שבאותה תקופה נחשבה למלווה הגדולה ביותר בארה"ב לאנשים עם היסטוריית אשראי בעייתית, להציג מחדש את תוצאותיה הפיננסיות בתשע השנים הקודמות, ולהוריד את הרווח ב-386 מיליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות