אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סעודיה לא מבזבזת זמן: יורש העצר במסע מעמק הסיליקון לוול סטריט צילום: בלומברג

סעודיה לא מבזבזת זמן: יורש העצר במסע מעמק הסיליקון לוול סטריט

מוחמד בן סלמאן מבקש לקדם את ההנפקה הצפויה של חברת הנפט הלאומית של סעודיה ואת התוכנית הכלכלית החדשה של המדינה להקטנת התלות בנוזל השחור

18.06.2016, 19:15 | בלומברג

לאחר שבוע בוושינגטון, יורש העצר הסעודי, הנסיך מוחמד בן סלמאן, עושה את דרכו לחוף המערבי כדי להיפגש עם בכירי תעשיית הטכנולוגיה בסיליקון ואלי, ומשם ימשיך לניו יורק כדי להציג למשקיעי וול סטריט את התוכנית הכלכלית החדשה של המדינה.

קראו עוד בכלכליסט

בן סלמאן מבקש לבחון את הדרכים שבהן יכולה סעודיה ליהנות מהחדשנות של עמק הסיליקון, וכן לשוחח עם משקיעים בוול סטריט על הזדמנויות השקעה, כולל עבור חברת הנפט הלאומית ארמקו, כך לדברי שר החוץ הסעודי עדל אל ג'ובייר. הממלכה הסעודית מתכוונת להנפיק לציבור מניות של של החברה.

הנסיך, בנו של המלך סלמאן, מוביל את הרפורמה הכלכלית הגדולה ביותר בתולדות סעודיה, שאמורה לנתק את המדינה מהתלות בנפט; זאת, באמצעות תוספת הכנסות של 100 מיליארד דולר מתחומים שאינם קשורים בנוזל השחור, עד שנת 2020.

בן סלמאן ואובמה (ארכיון), צילום: אם סי טי בן סלמאן ואובמה (ארכיון) | צילום: אם סי טי בן סלמאן ואובמה (ארכיון), צילום: אם סי טי

בוושינגטון, נפגש בן סלמאן עם שר האוצר ג'ייק לו, שרת המסחר פני פריצקר, ראש המועצה הכלכלית ג'ף זיינס, נציגי לשכת המסחר האמריקאית ובכירים של חברות מובילות. כמו כן, שוחח יורש העצר על נושאים רגישים כגון ביטחון ומדיניות חוץ עם הנשיא אובמה, שר החוץ ג'ון קרי ושר הביטחון אש קארטר. הוא גם ביקר במטה ה-CIA כדי להיפגש עם ראש הסוכנות ג'ון ברנאן.

אתמול דנו בן סלמאן והנשיא ברק אובמה על העימותים בעיראק, סוריה, לוב ותימן וכן על הפעילות ה"מערערת" של איראן באזור. כך על פי הצהרה רשמית מהבית הלבן.

"הייתי מתאר את הפגישות כמאוד מאוד חיוביות. מטרתן היתה החלפת דעות ורעיונות לגבי הנושאים שעל סדר היום והאתגרים שעימם מתמודדות שתי המדינות שלנו באזור ובעולם", אמר אל ג'ובייר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות