אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הצעת חוק: בני 80 ומעלה לא ייאלצו לעמוד בתור צילום: נמרוד גליקמן

הצעת חוק: בני 80 ומעלה לא ייאלצו לעמוד בתור

ההצעה צפויה לקבל את אישור ועדת השרים; בין המקומות בהם יינתן הפטור: רשות הדואר, בנקים, בתי קולנוע וחנויות גדולות לממכר מזון

18.06.2016, 21:58 | רוני זינגר

ועדת השרים לחקיקה צפויה לאשר מחר הצעת חוק שתעניק פטור לבני 80 ומעלה מעמידה בתור.

על פי ההצעה, שיזמה השרה לשיוויון חברתי גילה גמליאל, אזרחים ותיקים מעל גיל 80 יוכלו לקבל שירותים ציבוריים שונים בלי שימתינו בתור ככל האזרחים. המקומות בהם יינתן הפטור הם רשות הדואר, בנקים, בתי קולנוע, אולמות מופעים, אצטדיונים, גנים לאומיים ושמורות טבע, חנויות גדולות לממכר מזון ועוד. הצעת החוק תאפשר הוספה בהמשך של מקומות נוספים בהם יינתן פטור מעמידה בתור לבני 80 ומעלה. במרכז ההצעה עומד הרצון להקל את ההמתנה הפיזית והמאמץ הכרוך בהמתנה ארוכה בתור, עבור אותם קשישים.

גמליאל אמרה: "אין בישראל אדם שלא נתקל בתופעה המבישה בה אזרחים ואזרחיות ותיקים שהגיעו לגבורות נאלצים לעמוד ולהשתרך בתורים ארוכים בבואם לקבל שירות במקומות ציבוריים. חוק זה יאפשר לאזרחים מעל גיל 80 לקבל פטור מלא מעמידה בתור במקומות בהם ניתן שרות לכלל הציבור. הפתגם "והדרת פני זקן מפני שיבה תקום" צריך להיות נר לרגלה של חברה בריאה וסובלנית, חברה שיודעת לכבד ולהוקיר את אזרחיה הוותיקים, ופטור מעמידה בתורים הוא המינימום שאנו יכולים לעשות למענם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

27 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

25.
- אתה מתבלבל ולא ממש מבין דמוקרטיה מהי...
- אתה מתבלבל ולא ממש מבין דמוקרטיה מהי... זה ששירתת בצבא לא נותן לך יותר זכויות מאחרים, ולא אמור לתת לך זכויות יתר. צבא בישראל הוא חובה (למרות שאני אישית חושב שצריך לבטל את גיוס החובה ולהנחיל צבא מקצועי, כי זה לא שיוויוני, לא ערכי, ולא דמוקרטי להכריח רק חצי מהאוכלוסיה ועוד לתת להם דמי כיס עלובים כשמסכנים את חייהם).  בכל מקרה, כפי שאמרתי - את חוק הגיוס החובה צריך לדעתי לבטל, הוא לא מתאים לימינו. וצריך להמשיך "לייבא" רוסים, וגם אמריקאים, כי הם התרומה הכי גדולה למדינה (וגם הערבים, שתורמים רבות, כמעט בכל בית חולים ניתן למצוא עשרות רופאים ואחיות ערבים וערביות, הם תורמים יותר מהחרדים). 
Fish  |  20.06.16
לכל התגובות