אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

כנס כלכליסט

"יש היום אנטי כלפי מצליחנים. השינוי יגיע כשבפריפריה ירגישו שייכים"

ראש עיריית עכו, שמעון לנקרי, אמר את הדברים בכנס "כלכליסט" בעכו: "אם לא תהיה השקעה והכוונה של הצפון והדרום, מדינת ישראל לא תוכל להתפתח"

19.06.2016, 10:06 | אורן פרוינד

"היום במדינת ישראל יש אנטי כלפי כל המצליחנים. לא משנה אם אתה פולטיקאי או איש עסקים. כדי לשנות את המצב הזה צריך להיכנס פנימה. צריך לשאול למה החברה שלנו מתנהלת ככה. התשובה צריכה לבוא מזה שאנשים יקשיבו ויכנסו פנימה. לתת לאנשים להרגיש שייכים. והתשובה לכך תבוא מחיזוק הפריפריה". כך אמר הבוקר שמעון לנקרי, ראש עיריית עכו, בכנס עסקים בעולם משתנה של "כלכליסט" ובנק לאומי שנערך בעיר עכו.

"יש חיים גם בצפון וגם בדרום. למה בכלכלה ואקדמיה אנו חזקים ולמה חברתית אנחנו פחות טובים. בארגון OECD מנתחים אותנו ואנחנו תמיד בין האחרונים. למה הפער הזה? אם רוצים לעשות שינוי צריך להבין שהוא יבוא מהפריפריה. לא מהחברתית אלא מהגיאוגרפית. אם לא תהיה השקעה והכוונה של הצפון והדרום, מדינת ישראל לא תוכל להתפתח".

לנקרי המשיך: "כל אזורי התעסוקה הם במרכז. אם רוצים חברה חזקה חייבים לשנות את זה. החוזק שלה נבחן כאן בעכו ובשלומי ובדימונה. יש לקונה רצינית להבין את זה בממשלה. כדי ליצור חברה חזקה צריך לחזק את החלשים. לנהל עיר במדינת ישראל זה לא פחות פשוט. לנהל עיר מעורבת במזרח היכון בפריפריה זה ממש לא פשוט".

שמעון לנקרי, ראש עיריית עכו. "יש חיים גם בצפון וגם בדרום", צילום: עמית שעל שמעון לנקרי, ראש עיריית עכו. "יש חיים גם בצפון וגם בדרום" | צילום: עמית שעל שמעון לנקרי, ראש עיריית עכו. "יש חיים גם בצפון וגם בדרום", צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
מסקנה מטופשת.  האנטי הוא נגד גנבים פוליטיים, עסקים
מסקנה מטופשת.  האנטי הוא נגד גנבים פוליטיים, עסקים מוגנים וחסינים על ידי בעלי עניין פוליטיים, מקורבי שלטון שעושים הון מקרבתם לצלחת. ממונופולים מוגנים. אפשר לקנא באנשים מוכשרים מוצלחים ומצליחים, אבל זה טבעי. האנטי הוא מול "המצליחנים" המוגנים והמושחתים, שבפועל הם לא כל כך מוכשרים ומוצלחים.
Pizza  |  20.06.16
4.
 אתה צודק ב 100% הבעיה שראש העיר לנקרי
 אתה צודק ב 100% הבעיה שראש העיר לנקרי חושב שהוא האפיפיור ולכן כבר 8 שנים לא ראו אותו ברחוב בן עמי חוץ מאשר על המרפסת של בנין העיריה המכוער ! עכו היא עיר מעורבת עם הפוטנציאל הגדול במדינת ישראל תביאו את ז"קי סבג  מנהריה ל 4 שנים ותשלחו את לנקרי לנהל בית תמחוי,כי חוץ מלהעתיק רעיונות מנהריה,ללא אופק תעסוקתי לתושבי העיר,וחוץ מלפאר את העיתונות הפנימית ברעיונות ובביצועים שאין בהם כלום,ככה נראית העיר עכו בהתדרדרות לתהום
Scooter  |  19.06.16
3.
המשפט בכותרת פשוט שגוי !!! יש אנטי כלפי
המשפט בכותרת פשוט שגוי !!! יש אנטי כלפי כאלו שה"הצלחה" שלהם הגיעה על חשבון הציבור - כאלו שמרוויחים מלקוחות שבויים, שאין להם אופציה אחרת. אף אחד לא אנטי גיל שוויד - שהצליח בעולם תחרותי אמיתי, כי לקוחות קונים את המוצר שלו למרות שיש להם אופציות אחרות. אף אחד לא אנטי סטף וורטהיימר - שהצליח לייצר מוצר שיש לו דרישה בעולם. יש אנטי כלפי אנשים שעושקים את הציבור הישראלי - כמו תשובה - שמוכר לנו גז ב יותר מ 5 דולאר, כשהיום המחיר בכל העולם קרוב יותר ל 3 דולאר, וגם בכיס השני שודד לנו את הפנסיות בכל מיני תספורות. יש אנטי כלפי כל מיני מנכלי בנקים, שמרוויחים הון עתק, אבל מפילים את הבנקים שלהם בקנסות על תרגילי העלמות מס. יש אנטי כלפי מנכלי חברות שווק למיניהן, שעשקו את הלקוחות, ואת העובדים, שרוקנו את קופת החברה לכיסם הפרטי, והפילו את החובות על הלקוחות, העובדים והספקים.
Paw  |  19.06.16
1.
שמים המון תקציבים בפריפריה אבל לא בדברים הנכונים
שמים המון תקציבים בפריפריה אבל לא בדברים הנכונים רק תשתיות וכבישים. 700 מליון שקל לשדרוג כביש שנבנה לפני עשור בלבד לנצרת. בשביל מה לזרוק כסף? בכסף הזה אפשר היה לבנות ריביירה בעכו עם מרינה חדשה, מקומות בילוי, מלונות שיכניסו תעסוקה. במדינה רק משקיעה במחלפיאדה, בגשרים ומעקפים. וגם זה על חשבון תחבורה ציבורית יעילה. הכסף נזרק לפח. עכו משוועת להשקעה של 700 מליון שקל בריביירה בזמן שהכסף הולך לאספלט לאיזה כביש עוקף כביש אחר.
Car  |  19.06.16