אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הלפרין אישרה את מכירת סונול לדודי ויסמן

הלפרין אישרה את מכירת סונול לדודי ויסמן

לאחר אישור הממונה על ההגבלים העסקיים מתקרבת קבוצת עזריאלי, בעלת השליטה בסונול, להשלמת המכירה - ויסמן צפוי לשלם תמורה של 363.5 מיליון שקל

19.06.2016, 11:11 | שירות כלכליסט

הממונה על ההגבלים מיכל הלפרין אישרה את עסקת המכירה של סונול לקרן גז ונפט שבבעלות דודי ויסמן. כך מדווחת הבוקר (א') לבורסה עזריאלי, בעלת השליטה בגרנית הכרמל המחזיקה בסונול. אישור הממונה היה תנאי להשלמת העסקה.  

רשות ההגבלים אישרה את העסקה ביום חמישי, תוך קביעת תנאי - היקף אחזקותיו של ויסמן בדור אלון לא יעלה (ישירות או בעקיפין) מעל 5.6%, אלא באישור מראש מהממונה על הגבלים.

קראו עוד בכלכליסט

"הצדדים פועלים להשלמת ביצוע העסקה בהתאם לתנאי ההסכם", נאמר בהודעת עזריאלי. על פי תנאי העסקה העקרוניים, ויסמן ישלם בתמורה לסונול 363.5 מיליון שקל.  

בדיווח הרשמי של עזריאלי על העסקה שיצא באפריל האחרון נאמר כי 187.5 מיליון שקל מהתמורה ישולמו במזומן עם השלמת העסקה, 21 מיליון שקל ישולמו במזומן בתוך 18 חודשים ממועד השלמת העסקה, סכום של 52.5 מיליון שקל הינם דיבידנדים שחילקה ותחלק סונול לגרנית הכרמל וסכום של 5 מיליון שקל ישולם כנגד פירעון חובות מסוימים של סונול.

כמו כן, סכום של 97.5 מיליון שקל מתוך התמורה ישולם במועד השלמת העסקה בדרך של נטילת הלוואה מידי עזריאלי שתהיה מובטחת במניות סונול הנמכרות.

סונול מפעילה רשת של כ-240 תחנות דלק ולמעלה מ-185 חנויות נוחוּת, תחת המותג sogood, מפעל שמנים ושטח של 84 דונם בנמל חיפה לשימושים לוגיסטיים וניפוק דלקים.

העסקה אינה כוללת את הקרקעות שהחזיקה סונול באזור פי גלילות. לפני חודש וחצי הודיעה עזריאלי על מכירת קרקעות אלה, המהווים 13.2% מהחברה הממשלתית "פי גלילות" (המחזיקה בקרקע של 164 דונם). הרוכשת, קבוצת טריגו בבעלותם של טל פרץ, גל פאר ורון נובוטני, שילמה 90 מיליון שקל עבור המניות בחברה.

דודי ויסמן, צילום: עמית שעל דודי ויסמן | צילום: עמית שעל דודי ויסמן, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות