אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

כנס כלכליסט

"אנחנו תמיד בוכים על שיעורי המס בישראל, אבל מס חברות בארץ הוא 25% ובארה"ב - עד 44%"

כך אמר רו"ח רוני אברדם, שותף בפירמת רו"ח KPMG סומך חייקין, בכנס "עסקים בעולם משתנה" של "כלכליסט", שעמד על העקרונות ביצוא הפעילות העסקית לחו"ל

19.06.2016, 12:47 | ליאור גוטמן
"ישראל חתומה עם 50 מדינות על אמנות מס ונקבע אם יש מוסד קבע במדינת הפעילות אז יהיה חיוב מס במדינה המארחת. ולכן אם אלטון ג'ון מגיע לפה להופעה בודדת אז הוא לא ישלם מס בישראל. אנחנו תמיד בוכים על שיעורי המס בישראל אבל מס חברות בישראל הוא בשיעור של 25% (ובמפעל מועדף 9%-16%) ובארה"ב זה עלול להגיע עד ל-44%" - כך הסביר היום (א') רו"ח רוני אברדם, שותף בפירמת רו"ח KPMG סומך חייקין, בכנס "עסקים בעולם משתנה" של "כלכליסט" ובנק לאומי שהתקיים בעכו.

קראו עוד בכלכליסט

אברדם הסביר שיש כיום אמנות שדואגות שאף אחד לא ירוויח על חשבון השני בין מדינות. "זה קשור למחיר העברה שמוודא שעיקר הנתח של המס יישאר בישראל. הלקוח נדרש להראות מחיר כלכלי עם השוואות על מחירים בעולם. לפעמים גם זה לא עובד וראו גוגל או פייסבוק שעובדים לפי מחירי העברה אבל בפועל משלמות מס יחסית נמוך. ה-OECD הקים צוות לבחינת הסטה של רווחים וכבר השנה נראה תוצרים. כך למשל חברות גדולות יצטרכו לפרסם כמה עובדים כל מדינה וכמה הכנסות כדי למנוע משטרי מס מזיקים".

רו"ח רוני אבדרם היום, צילום: עמית שעל רו"ח רוני אבדרם היום | צילום: עמית שעל רו"ח רוני אבדרם היום, צילום: עמית שעל

לדבריו כללי האצבע לעבודה יעילה בחו"ל יכולה להיות עבודה עם סוכן בלתי תלוי במדינה זרה וזאת עד להשגת נפח פעילות. "אולם בהמשך יש לפעול באמצעות חברת בת או סניף כאשר בעתיד המבחן היה מי מנהל מו"מ בעסקאות. בתחום שיקולי המע"מ כדאי לפעול בתחילה באמצעות החזקת מחסן ערובה, ובהמשך להרשם למע"מ באחת ממדינות האיחוד האירופאי", סיכם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות