אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החשד: שוטר קיבל שוחד בתמורה למידע על אלקי אלון המסוכסך עם רמי לוי צילום: גיל יוחנן

החשד: שוטר קיבל שוחד בתמורה למידע על אלקי אלון המסוכסך עם רמי לוי

על פי החשד, אופיר אטיאס, חתנו של רמי לוי, שכר חוקרים פרטיים שיאספו מידע על אלון, עובד לשעבר בחברת הסלולר, והם שילמו שוחד לשוטר

19.06.2016, 12:59 | תומר גנון

אופיר אטיאס, חתנו של איש העסקים רמי לוי, ממשיך להסתבך. אחרי שנחקר ביחד עם בעל השליטה ברשת השיווק בשימוש שלא כדין במידע על משתמשים ברשת הסלולר רמי לוי תקשורת, חושדים כעת במחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) שאטיאס הפעיל חוקרים פרטיים ששיחדו שוטר. זאת תמורת מידע משטרתי שהעביר להם לכאורה השוטר על עובד לשעבר בחברת הסלולר, אלקי אלון.

לאחר שמח"ש ניהלה חקירה סמויה, נעצר לאחרונה השוטר מתחנת פתח תקווה ונחקר בחשד לעבירות שוחד, פגיעה בפרטיות והפרת אמונים. על פי החשד השוטר העביר מידע לחוקרים פרטיים במשך כמה שנים ובנושאים שונים, בין היתר על אלון. השוטר שוחרר למעצר בית בתום החקירה.

 

קראו עוד בכלכליסט

על פי החשד, באמצעות שני חוקרים פרטיים גילה אטיאס עניין מיוחד במידע אודות אלון בשל סכסוך בינו לבין לוי. אלון טען בראיון לערוץ 2 ובפוסט שפרסם בפייסבוק לעבירות חמורות לכאורה שבוצעו בחברת הסלולר הנוגעות לפגיעה בפרטיות. בתגובה לדברים, טען רמי לוי כי אלון גנב ממנו בעת שעבד בחברה וכי הוא מנסה לסחוט אותו.

לאחר שנבדקו טענותיו של אלון, פתחו בחודש מרץ מפלג תשאול של ימ"ר ירושלים במשטרה והרשות למשפט, טכנולוגיה ומידע (רמו"ט) שבמשרד המשפטים בחקירה נגד לוי, אטיאס ועובדים נוספים ברמי לוי תקשורת. לוי למשל נשאל בחקירתו האם ומדוע עשה שימוש באיכונים, קביעת מיקום של משתמש בנקודת זמן מסוימת, של טלפונים ניידים של אנשי מקצוע שונים שהיה איתם בקשר או של עובדים בחברה. לוי הכחיש בחקירתו שעשה שימוש במידע כזה, וטען שאינו ידוע כלל כיצד להגיע למידע כזה.

בסוף השבוע העבירה המשטרה את התיק בעניינו של לוי לפרקליטות מחוז ירושלים, כשעל פי סיכום החקירה היא סבורה שיש די ראיות להעמידו לדין.

בנוסף ללוי נחקרו כאמור גם אטיאס, וכן שלומי גוליאן – סמנכ"ל התפעול של חברת הסלולר. אטיאס וגוליאן נחקרו תחילה בחשד לביצוע עבירות על חוק הגנת הפרטיות, בטענה לשימוש שלא כדין שנעשה במידע על מנויי חברת הסלולר. בהמשך, השניים נחקרו במשטרה בחשד לביצוע עבירות על חוק המחשבים. לשניים יוחסה עבירה של חדירה לחומר מחשב שלא כדין.

 אלקנה אלון, צילום: אוראל כהן, מתוך עמוד הפייסבוק של אלקנה אלון אלקנה אלון | צילום: אוראל כהן, מתוך עמוד הפייסבוק של אלקנה אלון  אלקנה אלון, צילום: אוראל כהן, מתוך עמוד הפייסבוק של אלקנה אלון

כחלק מתנאי השחרור בערבות, בית משפט השלום בירושלים אסר על אטיאס להגיע למשרדי חברת הסלולר בירושלים, או ליצור קשר עם עובדיה, עד לסוף חודש מאי. לאחרונה הוארך האיסור עד לסוף חודש יוני. איסור דומה הוטל על גוליאן. הרחקתם של השניים ממשרדי החברה היא בעקבות הסכמות שהושגו עם עורכי דינם, גדי טל ומוטי איוס.

מעו"ד גדי טל המייצג את אטיאס נמסר: "מר אטיאס מכחיש ביצוע כל עבירה, ולגבי חלק מהנטען אפילו לא נחקר. מבלי להתייחס לפרטים ולשאלה אם הופעל חוקר פרטי ולאיזו מטרה, הרי עצם הפעלתו של חוקר פרטי הינה לגיטימית וחוקית לחלוטין, מתרחשת חדשות לבקרים, ואין די בה כדי ליצור אחריות פלילית. אלמלא היה מדובר במר אטיאס ספק אם מישהו היה טורח להדליף קיומה של חקירה מינורית מסוג זה, שאני סמוכים ובטוחים שתסתיים ללא ממצא כנגד מרשי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות