אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מושל הבנק ההודי לא ימשיך לכהונה נוספת - חוזר לאוניברסיטת שיקגו צילום: רויטרס

מושל הבנק ההודי לא ימשיך לכהונה נוספת - חוזר לאוניברסיטת שיקגו

רג'ורם רג'אן החליט לפרוש לאחר שלוש שנים בתפקיד - בהן הוביל תוכנית לייצוב האינפלציה והמטבע המקומי, וביקר את מדיניות הפדרל ריזרב האמריקאי

19.06.2016, 13:37 | שירות כלכליסט

מושל הבנק של הודו רג'ורם רג'אן יפרוש מתפקידו, עם סיום הכהונה בספטמבר. כך הודיע הבנק בסוף השבוע. "לאחר חשיבה מרובה והתייעצות עם הממשלה, החלטתי לחזור לעבודתי באקדמיה עם סיום כהונתי כמושל ב-4 בספטמבר", נאמר בהודעה הרשמית שפרסם הבנק ההודי.  

קראו עוד בכלכליסט

רג'אן, בן 53, נכנס לתפקיד מנהיג הבנק ההודי ה-23 בספטמבר 2013, בתקופה של חוסר יציבות וטלטלות כבדות במטבע המקומי. הוא נקרא לתפקיד ממקום עבודתו כפרופסור באוניברסיטת שיקגו – שאותה עזב לחופשה ללא תשלום מיד לאחר הסכמתו למינוי. הוא צפוי עתה לחזור למשרה בשיקגו.

בתפקידו כמושל הבנק של הודו העביר ביקורת נוקבת על הפדרל ריזרב ועל תוכנית ההרחבה הכמותית שהנהיג יו"ר הפד הקודם בן ברננקי. רג'אן טען כי תוכנית הרכישות של דחפה את מחירי הנכסים באופן שמייצר מצב בעייתי כאשר המחיר הגבוה אינו משקף את השווי האמיתי של הנכס.

בהצהרה שפורסמה מטעם הבנק של הודו אומר רג'אן כי הוא גאה בתפקיד שמילא בייצוב המטבע ההודי, בהגדלת רזרבות המט"ח של המדינה ובהורדת האינפלציה.

"תוכנית הפעולה החדשה ממוקדת האינפלציה של הבנק איפשרה לחוסכים ליהנות מריביות על הפקדונות, לראשונה מזה שנים. בה בעת, הצלחנו להוריד את שיעור הריבית ב-150 נקודות בסיס, על אף ההעלאות ההתחלתיות", נאמר בהצהרה, המציינת בין היתר כיצד צעדים אלה הקלו על הממשלה לגייס חוב חדש לטווח ארוך. כיום, אנחנו הכלכלה הגדולה הצומחת בקצב מהיר בעולם", אמר המושל היוצא בהודעה.

כחוקר ומרצה בשיקגו עסק רג'אן רבות בתפקיד השוק הפיננסי, הבנקאי והתאגידי בהתפתחות הכלכלה. את תואר הדוקטור קיבל מ-MIT בארה"ב (את התואר הראשון והשני השלים בהודו). לפני שמונה לתפקידו בהודו מינה שורה של תפקידים בכירים, בין היתר ככלכלן הראשי ומנהל המחקר בקרן המטבע הבינלאומית וכנשיא התאחדות הפיננסים האמריקאית. רג'אן הוא גם חבר באקדמיה האמריקאית למדעים ולרעיונות.

רג רג'אן | צילום: רויטרס רג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות