אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

דיווח שוטף

לא מחכים למשאל: וול סטריט ננעלה בעליות נאות, הנפט טיפס 2.9%

הליש"ט עלתה ביותר מ-2% מול הדולר, שיעור העלייה הגבוה ביותר מ-2008; נאסד"ק ודאו ג'ונס עלו ב-0.8%; באירופה פוטסי זינק ב-3.1%, דאקס עלה ב-3.4% - לאחר שסקרי סוף השבוע הציגו יתרון קל לתומכי ההישארות באיחוד; הנפט מסוג WTI ננעל על 49.4 דולר לחבית

20.06.2016, 23:13 | כתבי שוק ההון

דיווח שוטף מהמסחר באסיה, אירופה וניו יורק: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, שוק הסחורות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

ניקיי האנג סנג שנגחאי דאקס קאק פוטסי דאו ג'ונס נאסד"ק S&P 500

משתתפים בהכנת הידיעה: גיל קליאן, אמיר רוזנבאום ומיקי גרינפלד

23:00 - המדדים המובילים בניו יורק ננעלו היום בעליות שערים, על רקע אופטימיות של המשקיעים לקראת משאל הברקזיט בבריטניה ביום חמישי. דאו ג'ונס זינק ב-0.8% ונהנה מעלייה במניות גולדמן זאקס, בואינג ו-3M. מדד S&P 500 עלה ב-0.6%, ונאסד"ק זינק ב-0.8%.

21:30 - החוזים על הנפט למסירה בחודש יולי עלו ב-2.9%. מחיר הזהב השחור מסוג WTI ננעל על 49.4 דולר לחבית. 

קידוח נפט מסוג WTI, צילום: בלומברג קידוח נפט מסוג WTI | צילום: בלומברג קידוח נפט מסוג WTI, צילום: בלומברג

 

21:00 - החוזים על הזהב למסירה באוגוסט ננעלו היום בירידה של 0.2%. מחיר המתכת היקרה בנעילה - 1,292.1 דולר לאונקיה.

20:30 - הסחורות החקלאיות נסחרות בירידות וזאת בניגוד לסנטמינט החיובי בשווקים: הסויה נחלשת ב-1% ונסחרת תמורת 11 דולר לבושל, התירס האמריקאי מאבד 3.2% מערכו ונסחר תמורת 4.2 דולר לבושל והחיטה נחלשת ב-0.6% ל-4.7 דולר לבושל.

19:10 - הבורסות באירופה חותמות את יום המסחר בעליות שערים חדות. בגרמניה, מדד דאקס עלה ב-3.4% בהובלת מניית הבנק הגדול במדינה, דיוטשה בנק, שזינקה ב-6% וריכזה את המחזור הגבוה ביותר. בבורסה בפריז, מדד קאק הוסיף 3.6% לערכו וכל מניותיו נצבעו בצבע ירוק.

 

בבורסה בלונדון, מדד פוטסי הבריטי שהיה מוקד העניין בקרב המשקיעים, עלה ב-3.1% בהובלת מניות הבנקים, לויד'ס וברקליס, זינקו בלמעלה מ-7%.

בנק לוידס בריטניה , צילום: בלומברג בנק לוידס בריטניה | צילום: בלומברג בנק לוידס בריטניה , צילום: בלומברג

18:20 - חנויות של אפל בדרך להודו: ממשלת הודו ביטלה את התקנות שחייבו קמעונאים זרים למכור לפחות 30% תוצרת מקומיות בחנויותיהם – וסללה בכך את הדרך לפתיחת חנויות של ענקית הטכנולוגיה במדינה.

אפל, שמחזיקה היום בנתח של 2% בלבד משוק הסמארטפונים בהודו, פועלת נמרצות להגדלת היקף הפעילות והמכירות של במדינה. במאי השנה ביקר המנכ"ל, טים קוק, במדינה במטרה לגייס רצון טוב מצד ממשלו של נרנדרה מודי, וניצל הביקור על מנת להכריז על השקעות רחבות היקף בכלכלה המקומית, בדמות מאיץ למפתחי אפליקציות ומרכז מו"פ.

טים קוק , צילום מסך: מתוך אתר אפל טים קוק | צילום מסך: מתוך אתר אפל טים קוק , צילום מסך: מתוך אתר אפל

 

17:30 - מניות הבנקים האמריקאים מתחזקות במהלך המסחר בבורסות בניו יורק זאת בהתאם למגמה העולמית. בנק אוף אמריקה שעולה ב-2.7% מכרז את מחזור המסחר הגבוה ביותר במדד S&P 500. 

 

גולדמן זאקס וג'יי פי מורגן שעולים בלמעלה מ-2% בולטים בתחום החיובי של מדד דאו ג'ונס.

ג ג'יי פי מורגן גולדמן זאקס | צילום: בלומברג ג

 

17:00 - תשואת האג"ח האמריקאית ל-10 שנים נסחרת בעליה של 5.5 נקודות בסיס ל-1.675%.

 

16:35 -  הבורסות בניו יורק פותחות את יום המסחר בעליות שערים. מדד נאסד"ק קופץ ב-1.3% ודאו ג'ונס מתחזק ב-1.1%. S&P 500 מוסיף 1.3% לערכו.

 

הראל פיננסים: "אחרי התנודתיות של השבוע האחרון נראה כי גם השבוע הנוכחי צפוי להיות תנודתי בשווקים על רקע הציפייה המתוחה למשאל העם בבריטניה והחשש מהתוצאות שלו. בנקודת הזמן הנוכחית, כאשר בלתי אפשרי להעריך את התוצאות והסקרים השוטפים שונים מאוד גם ממה שמשתקף באתרי ההימורים, הגישה המרכזית שלנו בשבוע החולף ובימים אלה היא להקטין סיכון בתיק ההשקעות בעיקר כדי למזער את התנודתיות בטווח הקצר".

 , צילום: איי אף פי צילום: איי אף פי  , צילום: איי אף פי

 

15:40 - צפי לפתיחה ירוקה בבורסות בניו יורק. החוזים העתידיים על המדדים המובילים עולים בלמעלה מ-1.2%.

 

14:40 - האם השווקים הפיננסים לא מאמנים שבריטניה תעזוב את האיחוד האירופי? הבורסות המובילות באירופה נסחרות בשעה זו בעליות שערים חדות, בהמשך לנעילת החיובית בבורסות אסיה. ברקע למסחר - דעיכת החשש שמלווה את המשקיעים לקראת משאל העם על עתידה של בריטניה באיחוד האירופי.

 

הסקרים האחרונים שפורסמו לאחר הירצחה של חברת הפרלמנט ג'ו קוקס הצביעו על רוב למחנה התומכים בהישארותה של בריטניה באיחוד.

 

רונן מנחם, הכלכלן הראשי של בנק מזרחי טפחות מתייחס לסנטימנט החיובי בשווקים: "לנוכח ההערכות כי בריטניה תבחר להישאר באיחוד האירופי, התגובה השמחה והמהירה של שוקי המניות מעידה עד כמה נושא זה העיב עליהם. גם בזמנים רגילים, שווקים שונאים אי ודאות, אך במקרה של ברקזיט, החששות היו גדולים יותר. מצב בו אינך יודע אם בעקבות ברקזיט יצטרך הבנק המרכזי של בריטניה להעלות ריבית – כדי למנוע לחצי אינפלציה, כפועל יוצא של פיחות חד של הליש"ט – או להוריד ריבית – כדי למנוע מיתון כלכלי, אינו מאפשר קבלת החלטות – כלכליות, או פיננסיות".

 , צילום: shutterstock צילום: shutterstock  , צילום: shutterstock

 

13:40 - על רקע הסנטימנט החיובי בשווקים, הזהב, שמשמש בעיני המשקיעים כחוף מבטחים יורד ב-0.8% ונסחר תמורת 1,284 דולר לאונקיה.

 

13:10 - תשואת האג"ח האירופאיות ל-10 שנים מזנקות כעת במהלך המסחר: תשואת האג"ח הגרמנית מזנקת ב-5 נקודות בסיס (נ"ב) ל-0.061%. תשואת האג"ח הבריטית קופצת ב-9 נ"ב ל-1.229% והתשואה של אג"ח הצרפתית עולה ב-2 נ"ב ל-0.47%.

 

12:25 - מניות הבנקים האירופאים מזנקות בשעה זו בשיעור גבוה יותר מזה של מדדים המובילים בהם הן נסחרות: בגרמניה, דאקס מתחזק ב-3% ומנית דויטשה בנק קופצת ב-5.5%.

 

בצרפת, קאק עולה ב-3.2% ומנית BNP פאריבה מתחזקת ב-4.8%. בבריטניה, פוטסי הבריטי עולה ב-2.6% ומנית לוידס עולה ב-5.7%.

דויטשה בנק , צילום: בלומברג דויטשה בנק | צילום: בלומברג דויטשה בנק , צילום: בלומברג

 

11:50 - הליש"ט עולה ב-2.1% מול הדולר - שיעור העלייה הגבוה ביותר מאז 2008 - בעוד הראלי בשוקי אירופה נמשך. פוטסי מזנק ב-2.2%, דאקס מתחזק ב-2.8% וקאק עולה ב-2.7%. עליות של יותר מ-1% בחוזים העתידיים על המדדים בוול סטריט.

10:30 - אירופה נכנסת לשבוע המסחר בדהרה: מדד דאקס הגרמני עולה ב-3%, קאק עולה ב-2.8% ופוטסי מתחזק ב-2.4%.

 

הנפט מסוג WTI עולה ב-1.5% ונסחר ב-48.7 דולר לחבית.

 

קודם לכן באסיה ננעל מדד ניקיי בעלייה של 2.3%, שנגחאי עלה ב-0.1%, האנג סנג טרם ננעל והוא עומד עתה על פלוס 1.7%.

10:00 - אלכס זבז'ינסקי ממיטב דש על ההכרעה הצפויה במשאל הבריטי ועל בעיית הסקרים באנגליה: "לפי הערכתנו הזהירה, הסיכוי ליציאת בריטניה מהאיחוד האירופאי לא גבוהים. יתרונות העזיבה פחות ברורים מהנזק המיידי שעלול להיגרם לאזרחים ולעסקים. לכן סביר שרוב האנשים הנמצאים במרכז מבחינת דעותיהם יעדיפו בסופו של דבר לשמור על סטטוס קוו.

 

רקורד הסקרים בממלכה יכול לתמוך בטענה זו. בשני המקרים האחרונים של התמיכה בהישארות סקוטלנד (כחלק מאנגליה) והישארות בראש הממשלה המכהן קמרון בתפקידו, משקל המעדיפים אי שינוי בתוצאות הרשמיות היה גבוה משמעותית מאשר בסקרים". 

 

קראו עוד בכלכליסט

גרף: מיטב דש גרף: מיטב דש גרף: מיטב דש

9:20 - בשבוע שעבר, שהתנהל בחלקו בצל הסקרים שהציגו רוב קל לתומכי הברקזיט, משקיעים הוציעו 1.1 מיליארד דולר מקרנות השקעה בריטיות. כך על פי נתונים שפרסם בנק אוף אמריקה מריל לינץ'. זהו סכום המשיכה השבועי השני בהיקפו ב-10 השנים האחרונות.

8:15 - השווקים הבינלאומיים יתנהלו השבוע בעיקר בהמתנה להכרעת העם הבריטי במשאל העם על הברקזיט ביום חמישי, ה-23 בחודש. המשאל ב-22:00 שעון אנגליה והקלפיות יזרימו את התוצאות לאורך הלילה, כך שהתגובה המיידית של השווקים הפיננסיים תגיע ביום שישי.

 

כריטס ווסטון (Chris Weston), אסטרטג השווקים הראשי ב-spreadbettor IG אמר כי הסקרים האחרונים הגדילו במידת מה את התיאבון לסיכון מצד חלק מהמשקיעים. "מחזורי המסחר היום יהיו המפתח, לפי היקף הפעילות נוכל לדעת האם יש איזשהו בסיס איתן לקניות האחרונות או שמדובר בסך הכול בהתאמת פוזיציה".

 

8:10 - פותחים שבוע מסחר בעולם: מרבית הבורסות באסיה פסיפיק נכנסות לשבוע המכריע בעליות, לאחר שהסקרים האחרונים של סוף השבוע באנגליה הציגו התייצבות של רוב קל לטובת הישארות באיחוד. ניקיי נסחר בעלייה של 2.4%, האנג סנג עולה ב-1.1%, שנגחאי יורד ב-0.2%.

 

בנפט: הברנט עולה ב-1% לרמה של 49.7 דולר לחבית, ה-WTI נסחר בעלייה של 1.1% ל-48.5 דולר לחבית.

 

ראש ממשלת אנגליה דיוויד קמרון שותה בירה עם נשיא סין שי ג ראש ממשלת אנגליה דיוויד קמרון שותה בירה עם נשיא סין שי ג'ינפינג ראש ממשלת אנגליה דיוויד קמרון שותה בירה עם נשיא סין שי ג

 

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות