אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברות הכבלים והלוויין גיבשו עמדה משותפת נגד דרישת ערוץ 2 ו-10 צילום: רמי זרנגר

חברות הכבלים והלוויין גיבשו עמדה משותפת נגד דרישת ערוץ 2 ו-10

לאחר שרשות ההגבלים העסקיים התירה לחברות לנהל מאבק משותף נגד דרישת הערוצים לקבל תמורה עבור שידור התכנים שלהם, הן פנו לועדת פילבר בבקשה למנוע את דרישת התשלום

19.06.2016, 18:13 | אלירן מלכי
לאחר שקיבלו את רשותה של רשות ההגבלים העסקיים לנהל מאבק משותף, חברות הכבלים והלוויין מאחדות כוחות נגד דרישת ערוץ 2 וערוץ 10 מוועדת פילבר לקבוע חובת תשלום עבור שידור התכנים שלהן.

קראו עוד בכלכליסט

החברות שלחו את עמדתן במכתב משותף לועדת פילבר, שמטרתה להסדיר את הרגולציה בשוק השידורים וצפויה להגיש את מסקנותיה בשבועיים הקרובים, הופעלו לחצים כבדים מאוד בכדי שהיא תתייחס לנושא ותאזן את השוק. ערוץ 2 וערוץ 10 טוענים כי חברות הלוויין והכבלים צריכות לשלם להם עבור שידור התכנים הזוכים לנתוני צפייה גבוהים בקרב צופי החברות. אותם תכנים, לטענת הערוצים, מופקים תוך השקעת משאבים רבים, שהתמורה עבורם הולכת ופוחתת בעקבות הצטמצמות שוק הפרסום.

מנגד, טוענים בחברות שדווקא ערוץ 2 וערוץ 10 לא יכולים לשרוד בלי הכבלים והלוויין. לולא השידור בכבלים והלוויין, טוענים בחברות, יאבדו הערוצים את כל הרייטינג שלהם ואת המפרסמים. 

קרין גורן ב"בייק אוף" , צילום: פיני סילוק קרין גורן ב"בייק אוף" | צילום: פיני סילוק קרין גורן ב"בייק אוף" , צילום: פיני סילוק

 בנוסף חברות הכבלים והלוויין מבקשות לפצות אותן על כל השנים בהם שודרו ערוצי 2 ו-10 בחינם. בכך נוגעות החברות בסוגיה רחבה יותר, באשר לפתיחת שידוריהן ללא תשלום בתמורה להיתר לשידור פרסומות. החברות מבקשות קביעה עצמאית מה יהיה מספר הערוץ אותו יקבלו הערוצים המסחריים ואפילו היתר לשדר חדשות שיתחרו בערוץ 10 ו-2. בסוגיה ועדת פילבר ככל הנראה לא תכריע בשל מורכבותה, והיא אף דורשת הקמת ועדה נפרדת, פילבר 2, שבמקביל תוציא את עידן פלוס מהרשות השנייה ותעביר אותו לידי משקיע פרטי שיהפוך את הפרויקט הכושל להצלחה מסחררת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות