אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"יש לנו מספיק אמצעי הגנה כדי למנוע כאוס במקרה של ברקזיט" צילום: בלומברג

ברקזיט

"יש לנו מספיק אמצעי הגנה כדי למנוע כאוס במקרה של ברקזיט"

שר האוצר של גרמניה וולפגנג שויבלה אמר הערב לעיתונאים בגרמניה: "צריך לכבד כל החלטה של הבריטים, אבל ברור שאם בריטניה תחליט על פרישה נצטרך לעשות כל מה שאפשר כדי למנוע התפתחויות כאוטיות. אנחנו מוכנים היטב לתרחיש כזה"

19.06.2016, 22:41 | בלומברג
שר האוצר הגרמני וולפגנג שויבלה אמר היום כי לקובעי המדיניות באיחוד האירופי יש אמצעי הגנה כדי למנוע "התפתחויות כאוטיות - במקרה שאזרחי בריטניה יחליט על עזיבת גוש היורו". 

קראו עוד בכלכליסט

 "בסופו של דבר צריך לחכות להחלטה של הבריטים - ואחר כך לכבד אותה", אמר היום (א') שויבלה לכתבים לכתבים לאחר נאום שנשא במכון לכלכלה העולמית בעיר קיל בגרמניה. "צריך לכבד את ההחלטה, אבל זה גם ברור כי אם בריטניה תחליט על עזיבת היורו נצטרך לעשות כל מה שאפשר כדי למנוע התפתחויות כאוטיות. אנחנו מוכנים היטב לתרחיש כזה". לדברי שויבלה, האיחוד האירופי לא יוכל לנהוג בשלוות נפש נוכח פרישה בריטית כי "אחרת רבים יקבלו את אותו רעיון", אמר.  

ברקזיט, צילום: שאטרסטוק ברקזיט | צילום: שאטרסטוק ברקזיט, צילום: שאטרסטוק

שויבלה לא פירט אלו אמצעים יש ברשות האיחוד האירופי, אולם דבריו עולים בקנה אחד עם הבטחות דומות מצד בכירים אחרים באיחוד, בהם נשיא המועצה האירופית דונלד טוסק. משאל הברקזיט אמור להתרחש בעוד ארבעה ימים בלבד, ושויבלה נחשב לחסיד של הישארות בריטניה באיחוד. היום הוא הציג את הברקזיט כ"סיכון גיאו-פוליטי עבור האיחוד"

שויבלה ציין כי סיבות נוספות ל"רמה הגבוהה של עצבנות ותנודתיות בשווקים" כוללות את הטרור האיסלאמי, הסכסוך באוקראינה ו"עודף נזילות וחוב". לדברי שויבלה, מצב דברים זה גורם לבנקים המרכזיים למתוח את הגבולות שלהם כדי להאיץ את הצמיחה. "רשויות רבות עדיין עומדות בפני הפיתוי לקנות זמן עם כסף שאין לאף אחד. הצעדים הפיסקאליים והמוניטריים הגיעו לקצה גבול היכולת שלהם".

 שויבלה הוא הקול הבולט ביותר בממשלת אנגלה מרקל שמעז לפקפק במדיניות הבנק האירופי המרכזי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות